Foto: kepinator
Moje TOP jedlo pri každej návšteve rodičov. Obľúbili sme si ho dokonca tak, že nesmie chýbať na sviatočnom stole ani cez Vianoce.
porcií
príprava
tepelná úprava
Postup
-
1
Pripravíme si perkeltový základ (cesnak, cibuľa, č.paprika), nepražíme veľmi, necháme len zmäkknúť. Mäso vložíme vkuse, osmahneme prudko zo všetkých strán, aby sa zatiahlo.
- 2
Podlejeme pretlakom a trochou vína, necháme prevrieť. Pridáme soľ, korenie, borievky a bobkový list. Povaríme. Podlievame vínom. Mäso sa nemusí dusiť, môže sa aj variť v omáčke, ktorá zatiaľ nie je taká hustá, aby sa pripaľovala.
- 3
Keď je mäso celkom mäkké až tak, že sa začne rozpadávať, vyberieme ho z omáčky a očistíme od kúskov cibule, ktoré vrátime do omáčky. Rozmixujeme a prilejeme smotanu. Kto chce, môže omáčku celkom pokaziť pridaním múky :) Necháme znova prevrieť a môžeme podávať s knedľou alebo slovenskou ryžou.
Tipy na recepty z Varechy
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia
Tipy na články z Varechy
- 2
Mozno si teraz po tych komentaroch urazeny .Ale pre ludi co sa aspon okrajovo zaoberaju gastronomiou a trosku sa v nej aj vyznaju ten nazov znamena to iste ako keby si zahradnikovi doniesol margaretku a povedal mu , ze to je pivonia.Obidve su krasne ....len to nie je to iste .
@Bacon , ja myslím, že na názve určite záleží, pretože inak by nemali zmysel ani kuchárske knihy ani gastroportály... len si predstav, že by si plnenú papriku nazval guláš! To by bol riadny guláš nielen v kuchárskych knihách, ale aj v hlavách. V reštike by si si objednal sviečkovú na smotane a kým by ti ju doniesli, moho by si hádať, čo to vlastne bude :-)