Slané kvetinky fotorecept

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 12. mája 2015

Je to kysnuté cesto plnené salámovým plátkom, narezané lupienky sa vykrúcajú a tým sa ukáže plnka. Je tu veľa takýchto veľkých kvetín s viacnásobným prevracaním lupeňov, takéto malé som tu nevidela a zdali sa mi veľmi podarené, také práve do ruky pre návštevy. Viac na mojom blogu.

24
porcií
40 minút
príprava
20 minút
na 200 °C

Suroviny

500 g
300 g
50 g
1 ČL
1 ČL
0,5 ks sušené
 mäkká krájaná
1 ks na potretie
Semienka:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Múku, soľ, cukor, sušené droždie a v mlieku roztopené maslo vymiesime na hladké cesto. Pomúčime a prikryté necháme na teple kysnúť asi hodinu. Vykysnuté preložíme na mierne pomúčenú podložku, na tenko vyvaľkáme a vykrajujeme párny počet koliesok veľkosti salámového kolieska. Použila som jemnú salámu. Každé koliesko potrieme horčicou a medzi dve kolieska vložíme salámu. Kolieska narežeme ostrým nástrojom najprv zo štyroch protiľahlých strán nie celkom k stredu

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  potom ešte každý dielik narežeme aby sme dostali spolu 8 zárezov

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Teraz chytíme dva susedné lupene(všetky tri vrstvy naraz), jeden do jednej ruky, druhý do druhej ruky a vytočíme ich smerom od seba - jeden napravo, druhý naľavo. Takto urobíme aj s ostatnými, vždy chytíme naraz dva a vyhneme ich.

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  vytvorené kvetinky necháme na plechu vyloženom pečiacim papierom podkysnúť ešte asi 20 minút. Potrieme ich vajcom rozšľahaným s trochou mlieka a posypeme semienkami. Vkladáme do rúry vyhriatej na 200°C.

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Upečú sa do červena asi za 20 minút. Plnku si môžete prispôsobiť vlastnej chuti, dokonca aj nasladko, povedzme potrieť lekvárom a posypať drvenými orechami.

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Koláčiky so salámou šíria omamnú vôňu, hodia sa na pohostenie návštevy alebo ako chrumkanie hoci aj na pikniku.

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Prepánajána, niekomu už vadí aj to upozorňovanie autora receptu na svoj blog....??? Veď to je predsa lepšie, ak sa dá aj tam podívať, na svoj blog upozorňovali tu viacerí a nik im to nezazlieval, iní zasa sem dávajú linky svojich receptov do komentárov akoby chceli poukázať:...pozrite si tento môj a porovnajte......kto má záujem, podíva sa, kto nie, nemusí.
@kukulienka71 , kvetinky sú úžasné, už len pohľad na ne oko poteší a vidno, že aj odlišné od tie od Pusty, hlavne tvarom, ináč sú robené, ako to ona udáva.
@mariamka , ďakujem. Nechápem celkom presne tvoju otázku, zdá sa mi. Nie v každom pridanom recepte odkazujem na blog, aj keď tam ten recept je. Na blogu sa vyjadrujem k receptu obšírnejšie, podrobnejšie, mám tam viac a väčšie fotky. Preto naň odkazujem, pre nič iné. Vidím, že niektorí odkazujú na svoje blogy vždy, niektorí nie. Máš ešte niečo na srdci?