Slané kvetinky fotorecept

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 12. mája 2015 20:10
Ďalšie recepty »

Je to kysnuté cesto plnené salámovým plátkom, narezané lupienky sa vykrúcajú a tým sa ukáže plnka. Je tu veľa takýchto veľkých kvetín s viacnásobným prevracaním lupeňov, takéto malé som tu nevidela a zdali sa mi veľmi podarené, také práve do ruky pre návštevy. Viac na mojom blogu.

24
porcií
40 min
príprava
20 min
na 200 °C

Suroviny

500 g
300 g
50 g
1 ČL
1 ČL
0,5 ks sušené
 mäkká krájaná
1 ks na potretie
Semienka:
TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Múku, soľ, cukor, sušené droždie a v mlieku roztopené maslo vymiesime na hladké cesto. Pomúčime a prikryté necháme na teple kysnúť asi hodinu. Vykysnuté preložíme na mierne pomúčenú podložku, na tenko vyvaľkáme a vykrajujeme párny počet koliesok veľkosti salámového kolieska. Použila som jemnú salámu. Každé koliesko potrieme horčicou a medzi dve kolieska vložíme salámu. Kolieska narežeme ostrým nástrojom najprv zo štyroch protiľahlých strán nie celkom k stredu

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  potom ešte každý dielik narežeme aby sme dostali spolu 8 zárezov

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Teraz chytíme dva susedné lupene(všetky tri vrstvy naraz), jeden do jednej ruky, druhý do druhej ruky a vytočíme ich smerom od seba - jeden napravo, druhý naľavo. Takto urobíme aj s ostatnými, vždy chytíme naraz dva a vyhneme ich.

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  vytvorené kvetinky necháme na plechu vyloženom pečiacim papierom podkysnúť ešte asi 20 minút. Potrieme ich vajcom rozšľahaným s trochou mlieka a posypeme semienkami. Vkladáme do rúry vyhriatej na 200°C.

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Upečú sa do červena asi za 20 minút. Plnku si môžete prispôsobiť vlastnej chuti, dokonca aj nasladko, povedzme potrieť lekvárom a posypať drvenými orechami.

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Koláčiky so salámou šíria omamnú vôňu, hodia sa na pohostenie návštevy alebo ako chrumkanie hoci aj na pikniku.

  Slané kvetinky (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:
TOPlist