Halušková polievka
Halušková polievka

Sekerková polievka

kvakac - fotkakvakac, 5. apríla 2019
Sekerková polievka
Foto: kvakac

Poznáte sekerkovú polievku z rozprávky. Tak tu jedna polievka, takmer originál.

8
porcií
5 minút
príprava
22 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 ks
1 ks
100 g
4 ružičky
1 ks biela časť (malý)
2 l čistý
Na halušky:
150 g
150 g
trochu (podľa potreby)
4 strúčiky
2 ks
1/2 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ako prvé uvaríme vodu. Do vriacej vody dáme na 5 minút sekerku, pre dezinfekciu. Vodu vylejeme. Do hrnca dáme podusiť nastrúhanú zeleninu podusiť s troškou vody na 8 minút. Teraz vložíme do hrnca sekerku a dolejeme vývar. Rozvaríme a varíme 10 minút.

  2. 2

    Zatiaľ si rozmixujeme pečeň, zemiak, vajcia, cesnak, korenie a petržlenovú vňať. Potom zmes osolíme a pridáme múku, toľko aby bolo polotuhé cesto na halušky. Tieto nahádžeme priamo do polievky. Keď vyplávajú na vrch polievky máme hotovo. Vytiahneme sekerku, tu odložíme na druhu polievku. Ochutnáme pripadne dosolíme. Necháme chvíľu postať a môžeme podávať. Čo poviete taká sekerková polievka je ohromná no nie?

    Sekerková polievka - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Mňa z teba natiahne od smiechu, tak toto je podarené. Na 1.4. si to mal sem dať. No polievka je isto dobrá, keď je tam hovädzí vývar.
používateľ nemá avatar
123
No, holt, základnú ingredienciu receptu - sekerku nemám... ale hádam sa to podarí aj bez nej. Som polievková - asi jediná v rodine... Ostatní členovia ju berú pomaly ako za trest...Tiež ma prekvapili tie strúhané zemiaky do pečeňových halušiek a cesnak som tiež nikdy nedávala - ale človek sa vždy učí...vyskúšam.