Zeleninová polievka
Zeleninová polievka

Halušková polievka so zeleninou

sjumack - bez fotkysjumack, 3. februára 2021
Halušková polievka so zeleninou
Foto: sjumack

Výborná polievočka vhodná aj pre deti - môj malkáč sa jej nevie dojesť. Stačí na ňu troška zeleniny (čo chladnička dá) a hotová je Zobraziť celý popisVýborná polievočka vhodná aj pre deti - môj malkáč sa jej nevie dojesť. Stačí na ňu troška zeleniny (čo chladnička dá) a hotová je raz-dva. Zeleninku si môžete meniť podľa toho, na čo máte chuť.

4
porcie
30 minút
príprava
25 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 ks
1/2 ks
1 ks
100 g
1 ČL
3 ČL (bez soli)
1 KL
1 ČL
3 ks
Halušky:
150 ml
1 ks
5 PL

Postup

  1. 1

    Nakrájame mrkvu, pór a zemiak, zalejeme vodou, osolíme, dochutíme koreninami a dáme variť do väčšieho hrnca (aby sa neskôr mohli k tomu pridať halušky).

  2. 2

    Keď je mrkva uvarená do mäkka, pridáme hrášok a povaríme ešte 5 minút. Z hotového zeleninového vývaru odoberieme 1,5 dl do misky a necháme vychladnúť. Hrniec s polievkou necháme na najslabšom plameni / stupni pomaličky variť, kým si pripravíme cesto na halušky.

  3. 3

    K odobratému vývaru pridáme vajce a múku a vymiešame cesto na halušky, ktoré hádžeme rovno do hrnca s polievkou. Občas premiešame a necháme halušky variť 5 minút, potom odstavíme. Na záver môžete pridať čerstvú petržlenovú vňať - ja som žiaľ dnes nemala doma.

Diskusia k receptu

mares
Klasická jednoduchá polievka a fakt chutná. Ja ju robievam podobne, ale haluštičky varím v inom hrnci,aby bola aj na druhý deň,lebo by veľmi nabobtnali. Šikovná si.
sjumack
@mares (4.2.2021 18:02)

Áno, na druhý deň bola hustejšia, ale nevadí nám to. Ale tretí deň by už bola asi moc kašovitá, ale toho sa už nedočkala :)
sjumack
@udaska (6.2.2021 18:30)

Do tejto polievočky som dala z hladkej múky, lebo som ju robila hlavne pre malého, a z hladkej sa mu len tak rozplývajú v puse aj bez prežúvania :)