Šašlík na grilovanej zelenine

Vladimír Morochovič
nezávislý šéfkuchár, 12. apríla 2015
Šašlík na grilovanej zelenine
Foto: Ľuboš Pilc
4
porcie
15 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

0,5 kg
4 strúčiky
10 lístkov
3 ks
4 ks
3 ks (mix žltá, zelená, červená)
1 ČL
4 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Morčacie mäso zomelieme najemno s cibuľou a cesnakom, osolíme, pridáme najemno nasekané mladé lístky šalvie, okoreníme podľa potreby a vymiešame hladkú lepivú zmes.

 2. 2

  Zo zmesi vytvarujeme dlhé šišky, ktoré prepichneme ihlou alebo špajľou a uložíme na plech. Pečieme v predhriatej rúre pri 180 °C, podľa hrúbky vytvarovanej šišky – šašlíka.

 3. 3

  Na silno rozpálenej panvici prudko opečieme paradajky rozrezané na polovicu. Potom na tej istej panvici rozpustíme kryštálový cukor na karamel, pridáme na kocky nakrájanú zvyšnú zeleninu a prudko a krátko urestujeme.

 4. 4

  Potom pridáme výpek z mäsa, počkáme, kým sa výpek vyparí, osolíme a okoreníme podľa potreby. Pokrm pokvapkáme bylinkovým pestom, ktoré môžeme vyrobiť doma z byliniek, ktoré máme k dispozícii.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
A ještě jedna varianta ,když vyndáte špíz ,tak to mohou být krůtí čevabčiči .Omlouvám se alenemohu to neokomentovat .
@vcelka možná ,že nevím vše ale jedno vím a to ,že šašlíje z různých kusů a kousků masa třeba karský šašlík je za skopového hřbetu ,ale za celou dobu svého vaření jsem neviděl šašlík z mletého masa .Může být ,ale tohle opravdu neznám a než jsem to napsal ,tak jsem se kontaktoval s několika kolegy a ptal jsem se jich .Neznají to také .
1x martau