Šťaveľový prívarok
Šťaveľový prívarok

Prívarok zo šťaveľa (šóškový prívarok) videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 16. apríla 2024

Niekto to pozná pod menom šťaveľ, niekto ako šóška. Tento prívarok patrí k môjmu detstvu, takto ho pripravovala moja mama. Vždy keď ho Zobraziť celý popisNiekto to pozná pod menom šťaveľ, niekto ako šóška. Tento prívarok patrí k môjmu detstvu, takto ho pripravovala moja mama. Vždy keď ho uvarím, si ju pripomeniem a tak trocha sa aj prenesiem späť do dávnych čias :-)
Zdroj: Môj blog cesminazuenal.blogspot.com

4
porcie
25 minút
tepelná úprava
Prívarok zo šťaveľa (šóškový prívarok) (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

3 hrste (čerstvé listy)
500 ml
500 ml
100 ml
3 PL
3-4 ks
Postup

 1. 1

  V hrnci si z oleja a múky urobíme klasicky zápražku. Pridáme mlieko, vodu a smotanu na varenie. Celé privedieme do varu.

 2. 2

  Zatiaľ si rozšľaháme vajíčka a vriacou vodou zalejeme šťaveľ. To preto, aby tie listy zmenšili svoj objem.

 3. 3

  Keď nám už obsah v hrnci začal pomaly vrieť, pridáme listy, osolíme a necháme asi 10-15 minút variť. Následne ochutíme cukrom, octom a ak treba tak ešte osolíme. Nakoniec vlejeme aj rozšľahané vajíčka a prívarok dovaríme. Vajíčka majú v prívarku zostať pekne viditeľné.

 4. 4

  Hotový prívarok sa podáva len čisto s chlebom, ale kľudne si k tomu každý dá prílohu podľa chuti :-) Prajem dobrú chuť.

  Prívarok zo šťaveľa (šóškový prívarok) (videorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu

sracz
Prívarky vo všeobenosti pre mňa znamenajú vždy návrat do dávno už odídeného detstva, mladosti, ...! Šóškový v nich zaujíma vedúce postavenie, zvlášť keď aj v dnešnej "uponáhľanej" dobe dokážem "vlastnoočne" objaviť túto milú zelinku. Našiel som ju aj tu za "veľkou mlákou" a tzv. domáci sa išli pošalieť, keď videli ako ju starostlivo zbieram a podaktorí aj pochválili moje výsledné dielo. Boduješ milá @Cesminaz aj tentoraz, u mňa si zabodovala už dávno a aj tentoraz Ti ďakujem o vyše 70 ročný návrat do mojich rodných Košíc, keď Barčianska bolo ešte hradská! Maj krásne dni plné pohody a šťastia.


cesminaz
@sracz (17.4.2024 00:33)

Milý @sracz dakujem ti krásne za tvoj komentík, ver že je radosť ho čítať 🥰 Prajem tiež vela zdravia a príjemné a pokojné slnečné dni k vám do dialky !
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia