Plnený baklažán
Plnený baklažán

Plnený baklažán (Karniyarık) videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 4. februára 2022

Výborné, veľmi jednoduché turecké jednopekáčové jedlo. ? Baklažány má človek celý rok po ruke, takže nie je problém si na tomto skvelom jedle hocikedy Zobraziť celý popisVýborné, veľmi jednoduché turecké jednopekáčové jedlo. ? Baklažány má človek celý rok po ruke, takže nie je problém si na tomto skvelom jedle hocikedy pochutnať? U nás je to jedno veľmi obľúbené jedlo.
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2020/06/karniyarik-plneny-baklazan.html?m=1

5
porcií
Plnený baklažán (Karniyarık) (videorecept)
Foto: cesminaz

Suroviny

5 ks
450 g mleté
2 ks
2 strúčiky
0,25 dl
0,5 KL
0,5 KL
0,5 KL
0,5 KL
Na zálievku:
4 dl
0,5 KL
0,5 KL
Okrem toho:
100 g (82 %)
100-150 g (kravský syr v slanom náleve)

Online leták

Postup

 1. 1

  Baklažány, najlepšie tie tučné okrúhlejšie, umyjeme a pozdĺž zakrojíme do nich vo forme kríža? Baklažány poukladáme na pekáč a dáme do rúry, ktorú sme si rozohriali na 190 °C na cca 30 minút.

 2. 2

  Za ten čas si pripravíme plnku. Zmiešame mleté mäso, strúhanú cibuľu, cesnak, koreniny a olej. Dobre premiešame a dáme zatiaľ bokom?

 3. 3

  Ďalej si pripravíme aj zálievku. Zmiešame paradajkovú šťavu, soľ a Isot. Ďalej pokrájame syr na kúsky a maslo na tenké plátky.

 4. 4

  Po 30 minútach vyberieme baklažány z rúry a ideme ich ihneď plniť. Vďaka predpečeniu zmäkli a dajú sa tie zárezy roztvoriť? Poroztvorené baklažány najprv osolíme a následne naplníme pripraveným mäsom. Kde-tu medzi plnku vopcháme aj syr. Následne na vrch každého baklažánu dáme plátok masla celé zalejeme našou zálievkou?Pekáč dáme späť do rúry a dopečieme ešte ďalších cca 45 minút?

 5. 5

  Jedlo je naozaj výborné! Podávať sa môže s chlebom, alebo inou prílohou ako napríklad ryža, alebo pyré? Prajem dobrú chuť!

  Plnený baklažán (Karniyarık) (videorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Ďalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com a na Youtube

Diskusia k receptu