Plnené pečené zemiaky
Plnené pečené zemiaky

Plnené zemiaky s bryndzovou omáčkou fotorecept

nikuska1165 - bez fotkynikuska1165, 21. novembra 2018

Vždy rozmýšľam čo uvariť. Kukla som do mrazničky, tam 2 ks bryndze. Tak som rozmýšľala rozmýšľala a šup, napadlo ma spojiť fajné plnené zemiaky Zobraziť celý popisVždy rozmýšľam čo uvariť. Kukla som do mrazničky, tam 2 ks bryndze. Tak som rozmýšľala rozmýšľala a šup, napadlo ma spojiť fajné plnené zemiaky s bryndzovou omáčkou.

10 minút
príprava
55 minút
na 190 °C

Postup

  1. 1

    Zemiaky umyjem a vysuším ich, narežem do cca polovice. Do olivového oleja dám soľ, korenie a čili, zamiešam a zmesou potriem zemiaky. Dám do rúry na 190 °C - piekla som 40 minút.

    Plnené zemiaky s bryndzovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Kým sa zemiaky piekli, nakrájala som cibuľu, slaninu, šunku a syr. Po upečení som ich naplnila a dala do rúry tiež na 190 stupňov ale už len 15 minút. Omáčka - na olivovom oleji opražím múku, pridám mlieko. Do teplého mlieka pridám smotanu a nakoniec dve bryndze. Hotovo :-)

    Plnené zemiaky s bryndzovou omáčkou (fotorecept) - obrázok 2

Diskusia k receptu

radox1
kolko tej muky?aby som jej nedal malo,lebo nechcem mat omacku riedku.
nikuska1165
@Radox1 (22.11.2018 13:31)

Tak aby vsiakla všetok olej, neviem koľko to môže byť, podľa oleja. Ja som dala málo aj oleja čiže aj múky a je hustá, bryndza ju zahustila.
mamta
Zemiaky pečiem presne tak isto, poprípade ešte obalím v slaninke, len bryndzu k tomu dávam neriedenú, žiadnu omáčku len ju vymiešam a je to výborné . Jednoduchý úžasný recept.
motyka
Práve hľadám nejakú "rýchlovku", ale aj netradičnú dobrotu. Tak už nehľadám. Skúsim tvoj recept. Určite bude výborný. Ďakujem.