Plnená paprika
Plnená paprika

Plnená paprika trochu inak

mycake - fotkamycake, 19. augusta 2017
Plnená paprika trochu inak
Foto: mycake

Sú jedlá, ktoré sa ani pri veľkej snahe nedajú lákavo nafotiť. O to lepšie však chutia. To isté platí o tejto plnenej paprike, ktorú ma naučil pripravovať môj svokor. A na rozdiel od klasickej plnenej papriky vám garantujem, že zjete aj samotnú papriku. Odporúčam si ju pripraviť na večeru a podávať s chlebíkom. Recept je z mycake.sk.

3
porcie
35 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

6 ks
2 ks
1 strúčik
150 g
150 g
150 g (alebo rôzne iné druhy syrov podľa chuti)
2 PL (pyré)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Každý syr si nakrájame na 6 približne rovnakých hranolčekov. Z paprík vykrojíme jadrovníky a naplníme ich syrom (z každého druhu syra 1 kúsok).

  2. 2

    Papriky opečiem na oleji z každej strany tak, aby sa vytvorili na šupke hnedé pľuzgieriky. Potom pridám nakrájanú paradajku, pretlačený strúčik cesnaku, paradajkový pretlak a zalejem asi 1 - 1,5 dcl vody.

  3. 3

    Papriky osolím, okorením a nechám dusiť asi 20 minút, kým sa všetky chute navzájom prepoja. Servírujem na tanier so šťavou a zajedám čerstvých chlebom. Dobrú chuť.❤

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tvoj recept mi prišiel ako na zavolanie, práve som urobila plnené mäsom a zostalo mi 6 paprík, už som chcela bežať do obchodu po mäso. A chladnička plná syrov, hned vyskúšam.