Pečené kuracie krídla
Pečené kuracie krídla

Pečené krídla z vrecka fotorecept

frezia68 - fotkafrezia68, 3. marca 2019
Pečené krídla z vrecka (fotorecept)
Foto: frezia68

Zdravá a ľahká večera či obed. Nemienila som sem pridať recept, ale na pripomenutie...

60 minút
príprava
35 minút
na 190 °C

Suroviny

Marináda:
Príloha:
Marináda:
 roztopené

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kuracie krídla dám do marinády, dobre premiešam a dám do chladničky asi na 2-3 hodiny, podľa času. Dá sa aj na noc alebo aspoň na 1/2 hodiny. A potom dám do vrecka, na ktoré som aj zabudla, že ich mám. Tu fotku nemám, ale aspoň vrecká :-). Po uzavretí vrecka z vrchu popichám, aby mala kade unikať para. Vrecko sa nafúkne a mäso sa dusí vo vlastnej šťave. Ale mám rada pripečené, tak som vrecko asi po 15 minútach z vrchu rozstrihla a dopiekla na 220 °C, lebo nemám gril. Celkom sa pieklo asi 20-25 minút.

  Pečené krídla z vrecka (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Prílohu som mala pečenú zeleninu. Mrkvu a petržlen som nakrájala a poobracala v marináde. Pridala som ružičkový kel, cesnak a postrašila čili. Piekla som na 190 °C asi 30 minút do chrumkava.

  Pečené krídla z vrecka (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na tanier som si pridala aj strúhané jablko premiešané s chrenom .Obed jednoduchý, ľahký, aj trocha zdravý ,ale dobrým jedákom nebude stačiť. Veď aj ja som si po dvoch hodinách odkrojila kváskový, bezlepkový... s masťou a cibuľou. Lebo nie je príjemné škvŕkanie v žalúdku :-).

  Pečené krídla z vrecka (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Niekedy sme tie vrecká používali častejšie. Tak recept uverejňujem len na pripomenutie. Jar je pred dverami a ak aj neschudneme, aspoň z takého jedla nepriberieme. Tak pekný zvyšok nedele všetkým, ktorí mali trpezlivosť dočítať :-).

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
To bylo hodně oblíbené a teď zapomenuté jako hodně dobrých věcí. Ale ten chleba to je nádhera. Rychle prosím sedni a piš jak na to. Snažím se snažím, ale nějak se nemohu takové krásy dobrat. Pro mně je chleba s máslem a nebo se sádlem to nejlepší jídlo. Kdysi se mně na nějaké kuchařské soutěži zeptali co je moje nejoblíbenější jídlo. Byl jsem za úplného exota, když jsem řekl že chleba s máslem a lehounce osolené. Tak díky moc a srdečně zdravíme.
..ešteže si to zachránila tým falátom chleba..
na tie farebné taniere sa dobre díva..
no mne o malú chvíľku sa od hladu zíva..
a ústa niečím zavrieť treba..
keď si budeš domov len mrkvu nosiť
budeš dobre vidieť
aj nohy ťa budú ľahko nosiť..
posielam nedeľné pozdravenie
páči sa mi vo vrecku čisté pečenie..
:-))))))))))))