Bravčová panenka
Bravčová panenka

Panenka v slaninke s dubákovou omáčkou

Roman Bírešík, Marek Cibuľka, Juraj Slávik
z reštaurácie Na panvici v Piešťanoch, 19. októbra 2020
Panenka v slaninke s dubákovou omáčkou
Foto: Pravda - Ľuboš Pilc

Mäso lesa. Napriek tomu, že huby obsahujú najmä vodu, dajú sa z nich pripraviť jedlá ako z najjemnejšieho a najdrahšieho mäska. Ale aj ako príloha či korenina Zobraziť celý popisMäso lesa. Napriek tomu, že huby obsahujú najmä vodu, dajú sa z nich pripraviť jedlá ako z najjemnejšieho a najdrahšieho mäska. Ale aj ako príloha či korenina dodajú jedlu osobitú vôňu aj chuť. Preto ich aj my – Chlapci Na panvici máme radi v komore i na tanieri. Veď za ktorou inou surovinou môžeme podnikať také príjemné a zároveň užitočné lesné túry? Praženica s čerstvo nazbieranými hubami je potom veľmi opojnou odmenou za nachodené kilometre...

4
porcie
40 minút
príprava

Suroviny

1 ks
150 g (plátky)
200 g
1 ks stredne veľká
100 ml
300 ml

Postup

  1. 1

    Celú panenku očistíme od šliach. Posolíme a pokoreníme. Obalíme plátkami slaniny a zabalíme do fólie, aby slanina držala na mäse. Necháme odležať.

  2. 2

    Na omáčku speníme na oleji cibuľu dohneda, pridáme rascu a 1 minútu opekáme. Pridáme pokrájané huby, restujeme a prilejeme víno. Necháme zredukovať. Potom pridáme smotanu a krátko povaríme. Dochutíme čerstvým tymianom, soľou a korením.

  3. 3

    Panenku v slanine po odbalení z fólie pečieme v rúre na 130 stupňoch 25 minút doružova.

Diskusia k receptu


Zaujímavé video z archívu TV Varecha