Oškvarkové pagáče
Oškvarkové pagáče

Oškvarkové pagáčiky s kúskami oškvarkov

shelley - bez fotkyshelley, 2. augusta 2022
Oškvarkové pagáčiky s kúskami oškvarkov
Foto: shelley
60
porcií
240 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

500 g
30 g
300 ml
1 ČL
1 ks
2 ČL
100 g
250 g
250 g
Na potretie:
1 ks
Postup

 1. 1

  Z mlieka, cukru a droždia si urobíme kvások. Necháme na teplom mieste 15 minút vykysnúť.

 2. 2

  Preosejeme si múku, pridáme soľ, 1 vajíčko a poriadnu lyžicu bravčovej masti.

 3. 3

  Pridáme kvások a ručne miesime aspoň 10 minút alebo pokým cesto nie je pružné a hladké. Zakryjeme utierkou a necháme ho na teplom mieste kysnúť 15 minút.

 4. 4

  Cesto rozvaľkáme na doske do obdĺžnika a potrieme rozpustenou masťou. Keď je celé cesto natreté, hornú tretinu preložíme zhora nadol. Potom cez ňu preložíme dolnú tretinu cez ňu zdola. Prikryjeme a necháme 15 minút kysnúť. Tento krok zopakujeme ešte raz.

 5. 5

  Do tretice cesto rozvaľkáme a potrieme polovicou pomletých oškvarkov. Opäť preložíme a necháme ďalších 15 minút kysnúť. Takto zapracujeme aj druhú polovicu oškvarkov a posypeme cca polovicou celých oškvarkov. Ja som si ich trošku nožom posekala. Opäť preložíme cesto a necháme posledný krát kysnúť na 15 minút.

 6. 6

  Vykrajovátkom alebo pohárom povykrajujeme kolieska, poukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie a potrieme rozšľahaným vajíčkom a pečieme na 180 stupňoch cca 15 minút. Dobrú chuť. :)

Diskusia k receptu

mariamka
Vydarené pagáčiky, krásne lístkujú. Tiež som zrovna piekla, obdobný rcp dávam do cesta aj kyslú smotanu, teraz sa mi všetky vykotili, asi z toho tepla,, Chce to trpezlivosť a čas 👍
sonulienka
@mariamka (2.8.2022 19:04) chcem Ti poradiť aby sa *Ti nevykotili - keď budeš dávať do rúry daj na ne papier na pečenie trochu pritlač neboj a celkom pred dopečením daj papier dole alebo aj nemusíš uvidíš.

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia