Plnené drobné pečivo
Plnené drobné pečivo

Koláčiky whoopie pies fotorecept

kukulienka71 - fotkakukulienka71, 12. februára 2023

Tieto u nás netradičné koláčiky si ma získali jednoduchou prípravou a delikátnou chuťou.

12
porcií
35 minút
príprava
15 minút
na 170 °C

Suroviny

Cesto:
250 g
100 g
125 g
1 ks
2 PL
100 ml
1 PL
1/2 ČL
1 ČL
2 štipky
Plnka:
250 g
100 ml
1 PL
Postup

 1. 1

  Zmäknuté maslo vyšľaháme s cukrom dopenista, primiešame vajce, mlieko a smotanu. Nakoniec pridáme suché suroviny: preosiatu múku zmiešanú s kakaom, soľou, sódou bikarbónou a práškom do pečiva. Pripravíme si dva plechy vystlané papierom na pečenie a rúru zapneme na 170 °C. Lyžicou alebo cukrárskym vreckom s rovnou širšou špičkou narobíme na plechy 24 rovnakých kôpok. Cesto nie je riedke, neroztečie sa do požadovanej formy, preto mu pomôžeme a navlhčeným prstom kôpky uhladíme.

  Koláčiky whoopie pies (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Koláčiky pečieme zhruba 15 minút, po chvíľke v rúre narastú. Upečené ich necháme úplne vychladnúť.

  Koláčiky whoopie pies (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Zatiaľ zhotovíme veľmi jednoduchú plnku: mascarpone vymiešame s cukrom a vanilkovou arómou, prilejeme šľahačkovú smotanu a celé prešľahàme elektrickým šľahačom kým smotana zhustne. Kto má rád, môže pridať/zameniť arómu na rumovú. Krémom naplníme cukrárske vrecko. Ak na výzore moc nemusí záležať, plnku môžete nakladať aj lyžicou tak, že ňou spájate dva koláčiky. Lepšie je robiť menej guľaté, skôr plochejšie kôpky z cesta pred pečením, nebudú sa chcieť zvaliť ako tieto moje 🙂. Ony sa totiž jedia ako sendvič a aj sa tak volajú.

  Koláčiky whoopie pies (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Tento obrázok pridávam len aby ste videli, aké je cesto. Často sa pečie aj v tekvicovej verzii. Zanedlho vyskúšam aj tú. A plnka je tiež variabilná, tu na Vareche je napríklad tento koláčik s marshmallow plnkou. Tak ho upečte deťom na maškarný ples povedzme.

  Koláčiky whoopie pies (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  A čo je nevýhodou tohoto amerického chutného výmyslu? Že si na ochutnávku treba počkať pár hodín, najlepšie cez noc. Vtedy aj tak spíme a nečíhame pri chladničke, že?

  Koláčiky whoopie pies (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu

kukulienka71
@olinecka (12.2.2023 11:35) ďakujem za pochvalu, sú fakt veľmi dobré, keď už stoja pár hodín. My sme ich jedli 3 dni a dobre padli zakaždým, z chladničky boli osviežujúce.

kukulienka71
@mariamka (12.2.2023 15:40) vďaka za pozitívny koment, rozveselila si ma☺️ Na prvý raz sú tie homôlky kostrbaté, lebo som pridávala cesto, nemám to v oku ešte. Ale s plnkou sa ten dojem hádam napravil.

pivonka
Vyzerajú lákavo a naozaj nevyzerajú prácne. Samozrejme zakladám, časom prídu na rad a možno už čoskoro.
frezia68
Hoci sladké obchádzam, mám pokušenie ich vyskúšať z bezlepkovej múky. Ukladám a pozdravujem :-).
sweetsue
Ahoj Kukulienka71, dnes som piekla Tvoje koláčiky Whoopie pies. Sú naozaj výborné. Rýchlo pripravené cesto a rýchlo upečené. A ešte k tomu voňal krásne celý byt. Všetkým chutili a hneď som Tvoj recept poslala ďalej, nech si aj moja rodina môže pochutiť na takom vynikajúcom koláčiku. Prajem pekný deň a veľa radosti pri pečení!
kukulienka71
@frezia68 (13.2.2023 20:35)
A vieš, že nie sú moc sladké? Také akurát. Určite je vhodná aj bezlepková múka. Skús a daj vedieť😉ďakujem
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia