Jaternicová roláda so zeleninou
Jaternicová roláda so zeleninou

Jaternice so zeleninou a slaninou

phengalino - fotkaphengalino, 15. júla 2017

Recept je inováciou známeho škótskeho národného jedla "haggis, neeps and tatties" , čo je zmes podobná jaterniciam podávaná so zemiakmi, kvakou, ovsenými sušienkami Zobraziť celý popisRecept je inováciou známeho škótskeho národného jedla "haggis, neeps and tatties" , čo je zmes podobná jaterniciam podávaná so zemiakmi, kvakou, ovsenými sušienkami a krémovou whisky omáčkou. Ja som kvaku nahradil mrkvou a k receptu pridal aj slaninu (pancetta), petržlen, romanesco, šalviu a zemiakový čips. Recept je bez omáčky.

2
porcie
50 minút
príprava

Suroviny

750 g
200 g (pancetta)
2 ks
1 ks
500 g
50 g
75 g
150 g

Postup

 1. 1

  Predpríprava zmesi: Na masti, jemne nakrájanej cibuli a šalvii smažíme jaternicovú zmes. Osolíme a okoreníme. Smažíme len do polovice a to preto lebo zmes sa nám dovarí neskôr. Takto pripravenú zmes necháme stranou vychladnúť. Uvaríme mrkvu v celku.

 2. 2

  Rozprestrieme si potravinársku fóliu (3x), na ktorú vyskladáme plátky slaniny tak, aby sa trošku prekrývali. Na slaninu rozvrstvíme predpripravenú zmes a na zmes po dĺžke položíme uvarenú mrkvu, zrolujeme. Necháme vychladnúť v chladničke cca 20 minút.

 3. 3

  Varíme všetkú zeleninu a to každú zvlášť. Z uvarenej zeleniny si pripravíme viacero druhov pyré.

 4. 4

  Na zemiakový čips si na jemno nastrúhame jeden zemiak. Takto nastrúhaný zemiak si ochutíme soľou, čiernym korením, na jemno nasekanou šalviou a zabalíme do viacero vrstiev gázy. Vymačkáme vodu, a zmes rozotrieme na pečiaci papier. Tvorítkom si vyrežeme kruhy a zvyšok odoberieme. Takéto kruhy prekryjeme ďalším pečiacim papierom a ešte na vrch zaťažíme silikónovým plátom. Pečieme v trúbe pri 100 °C na cca 20 minút.

Diskusia k receptu

haji
Smekám před tvojí tvořívostí a trpělivostí! Krásná práce!
evanaaa
Celkom pekné a chutné, ale aj zaujímavo využitá jaternica (zmes).
@Marienka44 , čomu nerozumieš? Ešte raz si prečítaj a pomaly, porozumieš, nič také, aby to nešlo :-)

Zaujímavé video z archívu TV Varecha