Pečené kura
Pečené kura

Horčicové kura na rascových zemiakoch fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 17. apríla 2019
Horčicové kura na rascových zemiakoch (fotorecept)
Foto: cesminaz

Velmi dobrý obed alebo večera z jedného plechu. Kura v skvelej horčicovo-jogurtovej marináde pečené na rascových zemiakoch :-)

20 minút
príprava
60-90 minút
na 180 °C

Suroviny

1 ks (celé)
7-8 ks
Marináda:
175 g
3 PL obyčajná
2 ks
3 strúčiky
2 kopcovité KL
1 KL
2-2,5 KL
0,5 dl
1-2 KL
Na zemiaky:
0,5 dl
1 PL
1 KL
trocha
1,5 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Celé kura (cca 1,5 kg) prepolíme na 2 časti a pri stehnách a prsiach ho pár krát ponakrajujeme. Všetky suroviny na marinádu vložíme do sekáčika a na hladko mixneme. Následne mäso vložíme do marinády a necháme ho tam 1 hodinu, ale ak máte naponáhlo postačí aj 30 minút :-) Zatiaľ si očistíme zemiaky, ktoré pokrájame na kolieska hrubé 1-1,5 cm. Posypeme ich rascou, soľou, dáme aj olej a premiešame. Môžme dať aj trošku posekanej petržlenovej vňate. Kuracie polky dáme do pekáča a až potom poukladáme všade okolo zemiaky. Vložíme do rúry, ktorú sme si už vopred rozohriali na 180 °C na cca 1-1,5 hodiny, závisí od rúry. Pečieme odokryté.

    Horčicové kura na rascových zemiakoch (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    A výborné, bezprácne jedlo pre celú rodinku je hotové ;-) Mäso je výborne ochutené a tá mäsová chuť nasiakla aj do opečených zemiakov. Prajem dobrú chuť ;-)

    Horčicové kura na rascových zemiakoch (fotorecept) - obrázok 2

Diskusia k receptu

22 komentárov k receptu
JA MÁM HORČICU VEĽMI RÁD AJ DIJONSKÚ, KREMŽSKÚ AJ HRUBOZRNNÚ. NAPRÍKLAD HORČICOU SA DÁ DOBRE OCHUTIŤ AJ MAJONÉZA.

ALE MYSLÍM, ŽE TAKTO PRIPRAVENÉ PRSIA BUDÚ SUCHÉ. NETREBA ICH OMOTAŤ SLANINKOU?
@Kvakac ano je :-) máš pravdu. @Klukodvody :-) vdaka pekne a pozdravujem oboch! @Chrobaktruhlik nie sú tam len samé prsia,je to kura rozpolené na 2 polovice a len kde-tu zarezané,aby sa skorej prepieklo.A aj koža a jogurtová marináda je na tom,neviem prečo by to malo byt suché.To je skoro to isté,ako ked pečieš kura v celosti.Ale ked chces,tak si tie prsia kludne "extra" prikry slaninou :-) Príjemný den všetkým.
Perfektný nápad na rýchly a jednoduchý obed, takéto jedlá z jedného plechu plné chuti sú najlepšie, budúci týždeň určite urobím! Naozaj skvelý recept Cezminaz!!!

Pridaj komentár k receptu: