Pečené kura
Pečené kura

Horčicové kura na rascových zemiakoch fotorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 17. apríla 2019
Horčicové kura na rascových zemiakoch (fotorecept)
Foto: cesminaz

Velmi dobrý obed alebo večera z jedného plechu. Kura v skvelej horčicovo-jogurtovej marináde pečené na rascových zemiakoch :-)

20 minút
príprava
60-90 minút
na 180 °C

Suroviny

1 ks (celé)
7-8 ks
Marináda:
175 g
3 PL obyčajná
2 ks
3 strúčiky
2 kopcovité KL
1 KL
2-2,5 KL
0,5 dl
1-2 KL
Na zemiaky:
0,5 dl
1 PL
1 KL
trocha
1,5 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Celé kura (cca 1,5 kg) prepolíme na 2 časti a pri stehnách a prsiach ho pár krát ponakrajujeme. Všetky suroviny na marinádu vložíme do sekáčika a na hladko mixneme. Následne mäso vložíme do marinády a necháme ho tam 1 hodinu, ale ak máte naponáhlo postačí aj 30 minút :-) Zatiaľ si očistíme zemiaky, ktoré pokrájame na kolieska hrubé 1-1,5 cm. Posypeme ich rascou, soľou, dáme aj olej a premiešame. Môžme dať aj trošku posekanej petržlenovej vňate. Kuracie polky dáme do pekáča a až potom poukladáme všade okolo zemiaky. Vložíme do rúry, ktorú sme si už vopred rozohriali na 180 °C na cca 1-1,5 hodiny, závisí od rúry. Pečieme odokryté.

    Horčicové kura na rascových zemiakoch (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    A výborné, bezprácne jedlo pre celú rodinku je hotové ;-) Mäso je výborne ochutené a tá mäsová chuť nasiakla aj do opečených zemiakov. Prajem dobrú chuť ;-)

    Horčicové kura na rascových zemiakoch (fotorecept) - obrázok 2

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Kvakac ano je :-) máš pravdu. @Klukodvody :-) vdaka pekne a pozdravujem oboch! @Chrobaktruhlik nie sú tam len samé prsia,je to kura rozpolené na 2 polovice a len kde-tu zarezané,aby sa skorej prepieklo.A aj koža a jogurtová marináda je na tom,neviem prečo by to malo byt suché.To je skoro to isté,ako ked pečieš kura v celosti.Ale ked chces,tak si tie prsia kludne "extra" prikry slaninou :-) Príjemný den všetkým.