Fazuľová polievka

bojar - bez fotkybojar, 17. januára 2014

Tento recept som si časom sám upravil a prisposobil našej chuti. Na prípravu používam namy dopestovanú suchú fazulu - pestujeme 17 druhov. Čím viac roznych fazuliek tým je polievka lepšia.

6 - 8
porcií
20 minút
príprava
120 minút
tepelná úprava

Suroviny

1 hrnček
0,5 kg
1 - 2 ks
1 - 2 ks
0,1 kg
0,1 kg
1 hrsť
4 - 6 guličiek
4 - 6 guličiek
4 - 6 strúčikov
1 ks malá
2 PL
1 - 2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Prebratú a umytú fazulu predchádzajúci večer namočíme. Rano je dáme variť spolu s údeným rebierkom prípadne s innou údeninou (ja používam mnou vyúdené rebierka pekne masité)

  2. 2

    Keď je fazula na polovice uvarená a rebierka sú akurát (zažínajú sa odelovať od kost) vyberieme ich a rozkrájame na malé kúsky (prípadne ich hneď zjeme s chlebom a horčicou). Ak zostali nezjedené odložíme ich na bezpečné miesto - pojdu pred dovarením do polievky. Do variacej sa fazule pridáme nakrájanú zeleninu, štipľavú papriku, nové a celé korenie, celú neošúpanú cibulku a umyté krupy. Kým sa polievka varí z omastku a múky pripravíme zápražku do ktorejpridáme roztlačený cesnak.

  3. 3

    Keď je fazula maká prydáme na kocky nakrájané zemiaky a záprašku. nakoviec dochutíme soľou (záleží na slanosti rebierok), majoránkou a mletým čiernym korením. kto má rád pridá ešte polievkové korenie, v lete je výtaná nasekaná petržlenová vňať a polievka je nasvete.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Fazuľovú síce robím trochu ináč, máme ju radi, raz je s klobáskou, inokedy s údeným, alebo aj bez a so širokými rezancami, aj keď mne chutí len tak s chlebom.
Ako vidím ,nedávno sa zaregistroval nový "gastrokontrolór, učiteľ, tak si dajte pozor, čo uverejníte, aby vás nespráskal ako @bojar - a. Len či nás poučí a ukáže, ako sa má variť, a pridá aj nejaké recepty, že @kakao , lebo takých tu máme.......
@kakao až som si šla tie tvoje skvelé a dokonalé recepty pozrieť a čo sa nestalo? Žiadne som nenašla.. To je prekvapko čo? Ani nie..
Týchto mudrlantov ani mozog ani ruka máme všetci radi a želáme ti krásny a pokojný život.
Prečítala som si viaceré Tvoje recepty.. a ďalej už nemožem, lebo "zožeriem" aj celý počítač :):):) Také dobroty tu dávaš, jeden recept lepší ako druhý... Ďakujem za inšpiráciu.