Fašírka so zeleninou
Fašírka so zeleninou

Fašírka so zeleninou fotorecept

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 4. apríla 2017

Tuto fašírku som robil k špenátovo - brokolicovej polievke. Polovicu brokolice som dal do fašírky a polovicu do polievky. Je to planá (chudá) fašírka. Keby bolo podla mňa, tak by som do nej pridal ešte kúsky slaniny. No čo už narobím. Hoci som hlava rodiny - no krk (miláčik) mi ju otáča ako chce. Tak je to už v živote.

12
porcií
20 minút
príprava
75 minút
na 180-200 °C

Suroviny

1000 g mix
1 ks
250 g
150 g
4 ks
1 KL
1 PL
1 KL
1 KL
1/2 KL
5 strúčikov
2 PL
0,75 dcl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Mleté mäso mix a čerstvú mrkvu strúhanú na veľkých okách som dal do misy plus tri vajcia. Pridal trochu soli, oregano, rascu, korenie a pretlačený cesnak. Všetko som to dobré premiešal. Ak je to moc vlhké, tak treba pridať za lyžicu až dve strúhanky. Nechal postáť na chvíľu.

  Fašírka so zeleninou (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Brokolicu som uvaril vo vriacej vode tak na 4 minúty. Potom opláchol studenou vodou. Nechal odkvapkať od vody. Použil som len ružice a tie som nožom posekal na drobné kúsky.

  Fašírka so zeleninou (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Na papier som dal polovicu mäsa, na to brokolicu asi polovicu z nej som potreboval.

  Fašírka so zeleninou (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na brokolicu som dal balkánsky syr.

  Fašírka so zeleninou (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Všetko som to príkryl druhou polkou mäsa a dobre vyhladil rukami. Z papiera som to dal na pekáč . Ešte raz dobre vytvaroval a vrch som natrel vymiešaným posledným vajíčkom s horčicou a mletou červenou paprikou. Podlial olejom a vodou. Zakryl som pekáč a dal do rúry na piecť na 45 minút pri 180 °C.

  Fašírka so zeleninou (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Po tejto dobe som vrch z pekáča dal preč a ešte potrel zvyškom vajíčka s horčicou. Teraz som to dal zapiecť na pol hodinu pri 200 °C. Až to ostalo pekné upečené do červena.

  Fašírka so zeleninou (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Nechal trochu vychladnúť a môžem krájať. Mali sme to ako prílohu k špenátovo - brokolicovej polievke. No dá sa to jesť aj so zemiakmi, alebo s chlebom. Dobrú chuť.

  Fašírka so zeleninou (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Krásná práce, fašírka jako vyšitá. Olej nebo jiný tuk při pečení masa nepoužívám, maso, i fašírka si při pečení pustí svůj vlastní tuk. Je to o zvyku.