Diskusia k receptu
Zapečená knedľa

Knedľa s vajcom fotorecept

kimlo - fotkakimlo, 14. januára 2020

Komentáre 1 - 15 z 21

Toto jedlo bývalo u nás doma veľmi časté, keďže moja mamka navarila knedlí ako pre regiment a mäsa bolo akurát na jedno posedenie. Milujem knedle s vajcom (ja ich robím na panvici), no mne tak často knedliky nezostávajú, keďže ich moje deti jedli aj namiesto chleba.
Skvelé sú aj na spôsob chleba vo vajci a v Holandsku ich robia takto na sadko (to ma naučila moja dievka po jednej návšteve tamojšej krajiny). A syn si zvykne robiť knedlikové tousty, aj do roboty.
Knedlik - nevyčerpateľná studnica nápadov na uplatnenie :)
Juj, ale tie Tvoje by som si teraz veru dala.
..možno i takto
ja milujem jednoducho
plátky knedle opecť z jednej i druhej strany dočervena
lepšie ako chleba
@kilmo , ty sa nezdaš :-)) vidím, že tiež skvelo recykluješ, robím podobne, ako Ty, iba na spôsob omelety, knedľu zmiešame s ochutený vajíčkom a vyklopíme na panvicu, vhodné aj pre necakaneho stravnika:-)
@kimlo ,dobrý nápad aj takto sa to dá..)) nekrájam knedlu na kocky, ale na plátky,, obalím vo vajíčku a celku opečiem na panvici, pokladiem na hotový plátok knedle na kocky nakrájané uhorky a kápiu,týmto ju aj pekne ozdobím a skvelé jedlo hoc aj na večeru..
@radost (14.1.2020 13:35)
Áno, mám rád aj bundáše. Knedľa sa dá využiť na veľa spôsobov. :-)
Ďakujem Vám za komentáre, to je len taký jednoduchý recept na odľahčenie, snáď niekto využije predtým než zvyšnú knedľu ponechá pre sliepky... :-)
Knedľu nemáme moc často ale nikdy sa nezje takže vždy máme knedľu s vajcom. V rúre som ešte nikdy nerobila, vždy iba na panvici, ale môžem vyskúšať, dokonca to vidím aj ako hlavné jedlo :-)
páči sa mi pekáč, to je kamenina? moc pekný :)
Nezamestnaný sused už nedostane zvyšnú knedľu, pretože spravím na budúce podľa teba. Dobrý nápad vďaka.
@evusik (15.1.2020 08:40)
Pekáč som kúpil na jeseň na Michalskom jarmoku na Myjave, zobral som 2 veľkosti, predávali to tam ako zapekacie hrnce, je to nejaká keramika, ručná práca, som spokojný... :-)

@kimlo (15.1.2020 10:57)

Neviem neviem, aj by som. No on je potom smädný a potrebuje niečo na trávenie a fľaška hneď padne ...ha, ha.