Plněná krůtí křídla fotorecept

iva2111 - fotkaiva2111, 26. septembra 2014
Plněná krůtí křídla (fotorecept)
Foto: iva2111

Jednou jsme v masně viděli krásná krůtí křídla, když jsme se ale konečně dostali na řadu, měli poslední dvě.
Nahlas jsem přemýšlela, co k nim Zobraziť celý popis
Jednou jsme v masně viděli krásná krůtí křídla, když jsme se ale konečně dostali na řadu, měli poslední dvě.
Nahlas jsem přemýšlela, co k nim přihodím péct (jsme doma tři, křídla byla jen dvě), a prodavač mi povykládal, že někde u nich, v restauraci, dělávají krůtí křídla takhle plněná.

30 minút
príprava
80 minút
na 180-200 °C

Suroviny

1 ks




Postup

  1. 1

    Krůtí křídla očistíme a nařízneme nahoře u kosti, abychom jí uvolnili hlavici...

    Plněná krůtí křídla (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Vykostíme podle fotopostupu, jde to překvapivě dobře. Jen je třeba dát trochu pozor, ať neproříznete kůži.

    Plněná krůtí křídla (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Umícháme mleté maso s vejcem, solí, kořením a zahustíme ho (nádivku můžete udělat jakoukoliv svou oblíbenou).

    Plněná krůtí křídla (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Do otvoru po kosti

    Plněná krůtí křídla (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    nacpeme co nejvíc husté nádivky

    Plněná krůtí křídla (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    otvor pak můžeme lehce sepnout špízovou jehlou, pokud je třeba

    Plněná krůtí křídla (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Pokud zbude kousek nádivky, uložíme ji na plech vedle křídel.

    Plněná krůtí křídla (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Křídla zvenčí osolíme, okořeníme a upečeme.

    Plněná krůtí křídla (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

fialka49
Ja robievam takto nielen morčacie, ale aj kuracie krídelká. Aj keď je s nimi viac roboty, sú veľmi chutné. Kostičku nevyberám, iba opatrne oddelím kožku a naplním. Posledné články krídeliek odseknem a dám povariť do polievky.
1x radost
renulienka
...mame radi morcacie, kupujem od farmara celu morku a kridla som pouzivala hlavne do polievky spolu s inym napr. hovadzim masom. Takyto miesany vyvar je velmi chutny. Je nacase skusit upiect ich ;-)
zolik
Super napad a pekny recept. Pekne si sa vynasla. Z dvoch pre troch.
iva2111
@fialka49 - ano, i kuřecí křidélka by tak šla udělat, musí být také výborná. Kostičku vytahuji proto, že je tam pak víc místa na naplnění.
@renulienka , @izabella929 , @zolik , @salinka - děkuju za zájem a pochvalu :-) Věřím, že nebudete litovat, pokud zkusíte....
veronika353
Vypadá to výborně, v zimě kupujeme celou morku,křídla peču na zelí,ale tento recept se mi moc líbí,ukládám a vyzkouším:-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia