Smoothie osviežujúce

zuzananoskova - fotkazuzananoskova, 22. februára 2014

Smoothie pijeme každý deň, tentokrát mierne exotické ;-) Pri smoothies je veľmi dôležitá aj vhodná kombinácia ovocia a zelenina. Úplne NAJ je kombinácia ovocia Zobraziť celý popisSmoothie pijeme každý deň, tentokrát mierne exotické ;-) Pri smoothies je veľmi dôležitá aj vhodná kombinácia ovocia a zelenina. Úplne NAJ je kombinácia ovocia a listovej zeleniny, ale je potrebné vedieť aj ovocie vhodne medzi sebou kombinovať (sladké nie s kyselým, ani škrobovým, melón napr. samostatne). Dnes sme urobili výnimku a banán som skombinovala s ananásom. Kombinácie nájdete http://poradnaorl.webnode.sk/kombinovanie-potravin/ :-)

3-5
porcie
10-15 minút
príprava

Suroviny

1 menší
2 ks
1 - 2 hrste
1 - 2 ČL
1-2 PL




Postup

  1. 1

    Na smoothies používam, zatiaľ, ponorný mixér, tak si vždy naprv rozmixujem bylinky či listovú zeleninu. Chia som si namočila do vlažnej vody, aby "nabobnali". Mätu som riadne rozmixovala s trochou vody, pridala ostatné ingrediencie: ananás, banány, zázvor nastrúhaný a kokosovú vodu a poriadne rozmixovala. Miesto kokosovej vody môžete použiť kokosové mlieko, nápoj bude krásne bledunkozelenkavý a samozrejme aj výdatnejší ;-)

  2. 2

    Do sklenených pohárov dáme na dno chiu, dolejeme smoothie a dozdobíme lístkami čerstvej mäty.

  3. 3

    Na Zdravie :-)

    Smoothie osviežujúce - obrázok 3

Diskusia k receptu





SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia