Bryndzovo-zemiakové cestoviny fotorecept

makinka31 - bez fotkymakinka31, 15. augusta 2013
 Bryndzovo-zemiakové cestoviny (fotorecept)
Foto: makinka31

Všetci máme radi bleskové recepty a navyše, ak všetkým chutí....tak prečo sa nepodeliť? Recept mám od mojej sestry, ktorej veeeľmi ďakujem.

10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny





Postup

  1. 1

    Pripravíme si všetky suroviny. Množstvo som neudávala, každý máme doma iných hladošov:)

     Bryndzovo-zemiakové cestoviny (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Očistené zemiaky pokrájame, dáme variť do vriacej posolenej vody. Cestovinu ( akúkoľvek doma máme, najlepšie sú fliačky, ale nie je to podmienka, vidíte, ja som použila kolienka) tiež uvaríme. Zemiaky scedíme popučíme.

     Bryndzovo-zemiakové cestoviny (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Pridáme pokrájaný kôpor a bryndzu, znova pretlačíme.

     Bryndzovo-zemiakové cestoviny (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Aby bola plnka nie príliš hustá, pridáme mlieko, zamiešame, až získame plnku požadovanej konzistencie.

     Bryndzovo-zemiakové cestoviny (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Plnku pridáme k uvareným a scedeným cestovinám a opäť zamiešame.

     Bryndzovo-zemiakové cestoviny (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Ochutnáme, či je dostatočne slané, ak nie pridáme soľ, ak je to podľa našich chuťových pohárikov, môžeme podávať.

     Bryndzovo-zemiakové cestoviny (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    A na záver jeden tip: ak nemáme doma bryndzu a namiesto toho sa nám v chladničke povaľuje akýkoľvek mäkký syr, môžeme ho použiť. Mám odskúšanú aj túto obmenu a tiež všetkým chutí :) Prajem dobrú chuť!

     Bryndzovo-zemiakové cestoviny (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu

elef
tak toto ma od pirohov daleko
luss44
môže to byť chutné a rýchle jedlo, ale pirohmi by som to nenazvala... nič v zlom
rea1
pripadá mi to ako akýsi divotvorný bryndzový granadír.
kredenc
...zemiaky dáme variť do vriacej posolenej vody....
V kuchárskej škôlke učia, že zemiaky treba dať variť do studenej vody.
nadia56
@kredenc , niektore recepty uvadzaju, ze zemiaky sa davaju varit do vriacej osolenej vody
napr: zemiaky zbytočne vo vode nemáčame. Pokrájané zemiaky na prípravu polievky alebo prívarku dáme variť do vriacej vody. Keď ich pripravujeme ako prílohu k mäsu alebo iného pokrmu, dávame ich variť do studenej vody, lebo sa tak rýchle nerozvaria a udržia si pôvodný tvar.
zdroj: www.marpes.info/marpes-info/marpes_info_2/Rady-technolo...


iwuska
mne je nahodou tento recept sypmaticky, nejde mozno o pirohy, no viem si predstavit, ze chut moze byt dobra a tradicna
valeri
určite to nie je zlé, však tam idú samé dobré veci, ale pirohom sa to nevyrovná :-))
3sandra3
pirohom sa to síce nevyrovná, ale ako rýchla večera či obed by bolo vhodné, a chuťovo to musí byť dobré
kredenc
Miká Nadia, stačí si prečítať učebnicu technológie pre učebný odbor kuchár - čašník a nečítať internetové táraniny. Howgh!
smejkad
mily kredenc
verim,ze ucebnicu technologie pre ucebny odbor kuchar-casnik mas prestudovanu odpredu-odzadu
mozno by mohlo byt zaujimave vediet, ci Makinka31 nahodou nema podobne prestudovanu sice uplne inu, ale o nieco narocnejsiu ucebnicu...
aby si potom nevyzeral ako blbec pred vsetkymi varechacmi :-)
sovka62
Asi pred mesiacom sme v Kolibe v Nemeckej našli na jedálnom lístku jedlo s názvom Stískance. No odolali by ste? Ani my sme neodolali, dali sme si, ja aj dcéra, naši chlapi síce zostali verní haluškám, ale to viete, my ženy máme fantáziu a milujeme prekvapenia. A veru nás prekvapili, v dobrom. Priniesli nám jedlo, ktorá sa skladalo z kúskov cesta, chuťou pripomínalo cesto na pirohy. Nebolo krájané, vyzeralo to, že kuchárka ho kúsok odštipla, v prstoch na plocho stisla a hodila do vody variť. Ďalšou zložkou boli varené zemiaky, krájané na malé kocky, všetko premiešané s bryndzou a asi aj s kyslou smotanou a posypané škvarkami z údenej slaniny.
Výborné a tento recept zrejme chutí podobne. Takže ukladám, aspoň pre inšpiráciu.
babidka
@smejkad :-) Myslim , ze si to vystihla na jednicku:-)
To jedlo je urcite dobre , ved tam nie je nic co by som sama nemala rada .A mozno ho aj vyskusam a doma bude "chvaly do povaly":-)
Ale naozaj doporucujem premenovat toto jedlo :-) Jednak vsetci Slovaci , Rusinci aj Poliaci presne vedia co su to pirohy a mnohym tento nazov bude vadit . Ale co je horsie - nazov bude zavadzat /alebo mylit/ aj ludi , ktori nemaju ani tusenia co su to pirohy .
nadia56
@kredenc , po precitani tvojho komentara ohladne technologie varenia zemiakov som prisla nato, preco si hovoris kredenc,
a ci sa zemiaky vkladaju do horucej alebo studenej vody je jedno, hlavne, ze su chutne, nech si kazdy vari ako uzna za spravne, ako je zvyknuty ja napriklad varim zemiaky v parnom hrnci alebo pouzivam slow pot
radulienka
@kredenc , nemci vracia ľuďom ako si ty, že "nemajú všetky šálky v kredenci", zemiaky musia do teplej či horúcej vody, aby sa čím skôr uvarili a nestratili dôležité látky, najlepšie dokonca nad parou, aby sa tie látky nedostali do vody, ktorá sa obyčajne vylieva. Chytré gazdinky vodu ešte dáko využijú. Recept sa mi páči, vďaka @Makinka31 za zverejnenie...
jamalinka
tento rcp poznám tiež len trošku pozmenený, napr. na panvici udusím cibuľku na masle do sklovita, nie viac a pridám roztlačené uvarené zemiaky a po-opekám ich na tej cibuli s maslom, pridám uvarenú cestovinu -akúkoľvek, zase po-opekám, odtiahnem z ohňa a ihneď pridám väčšie množstvo bryndze a hodne posekanej pažítky. Ak je zmes moc tuhá prilejem trošku horúceho mlieka. Dochutím aj treba soľou, respektíve ml. korením a je to vynikajúca papenka. Takže zase proti gustu žiaden dišputát, kto čo má rád. Všetko čo sa varí s láskou je dobré...
lacquer
Malo by sa to nazvať bleskové bryndzové zemiaky a bolo by všetko v poriadku. Autorka asi v živote nevidela pirohy.
makinka31
@lacquer nuž tvojím komentárom si ma urazil/a....predstav si ja pirohy aj robievam a keby si si prečítal/a príspevky nad tvojím, tak niečo aj dozvieš
pre ostatných, ďakujem za komentáre @kredenc ja sa s tebou nehádam, zemiaky varím, zalievam vodou vriacou aj studenou, dokonca viem, že sa aj dusia...možno predsa len ten net by si mohol skúsiť aj čítať
a názov by som upravila, keby som mohla, ale musím počkať 30 dní, taká je teraz podmienka, keď zverejníte recept
andreac
@makinka31 , zmeniť názov receptu môžete teraz - zmeňte ho a recept pošlite opäť na uverejnenie. Po 30 dňoch sa recepty môžu meniť len tak, že o to požiadate admina. Redakcia
marta5
Čo keby sme boli na seba trochu príjemnejší? Baví Vás ubližovať si?
hamana
@makinka aj @jamalinka v mojom živote už mám niečo navarene , ale tieto recepty sa mi páčia
sú rýchle a o to autorke išlo.Sú iste chutné a určite ich skúsim.Ja neviem prečo niektorí sú negatívni a nevidia v recepte to dobre ale hľadajú niečo čo môžu kritizovať.Veď život je tak krátky....
bozulka
Recept trošku zvláštny,ale prečo nie?Granadír mám rada a toto je niečo podobné.
pre @kredenc ,pokiaľ sa ešte ukážeš...než začneš niekoho kritizovať tak sa predveď...možno sa niečomu aj my priučíme,ale rozhodne nie z tvojej učebnice...!!!




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia