Mäsove guľky v zemiakovom nákype fotorecept

palokuchki - fotkapalokuchki, 9. októbra 2010

Tento recept som nasla madzi receptami, ktore si velmi davno odkladala moja dcera. Vyskusala som ho a chutil nam. Rozhodla som sa ho dat Zobraziť celý popisTento recept som nasla madzi receptami, ktore si velmi davno odkladala moja dcera. Vyskusala som ho a chutil nam. Rozhodla som sa ho dat na varechu, mozno niekoho nim inspirujem.

6
porcií
15 minút
príprava
50 minút
na 200/180 °C

Suroviny

2 salky
1 kl
500 g
1/4 salky
2 ks
1/4 salky nasekaná nadrobno
1 strucik
2 PL
1 KL
2 salky
1 salka
60 g




Postup

  1. 1

    Pripravila som si misku na pecenie, priemeru 23cm. Vymastila som ju olivovym olejom.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Dve cukiny strednej velkosti som postruhala na struhadle.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 2
  3. 3

    Postruhane cukiny som ulozila do misky na pecenie. Rozlozila som ich rovnomerne po spodku aj po bokoch misky. Posolila som to aj pokorenila. Dala som to zapiect do rury 200'C na 15min

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 3
  4. 4

    Hovadzie maso som si pomlela, cibulu nasekala na drobno, cesnak pretlacila cez tlacitko, petrzlenovu vnatku som tiez nasekala na drobne kusky, pridala som horcicu, struhanku, vajicko, sol a korenie.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 4
  5. 5

    Vsetko som to spracovala do kopy.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 5
  6. 6

    Z pripravenej masy som si sformovala gulky priemeru 3cm, ktore som oprazila na oleji.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 6
  7. 7

    Oprazene som vybrala na papierovy obrusok.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 7
  8. 8

    Potom som oprazene gulky ulozila na zapecenu cukinu.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 8
  9. 9

    Na gulky som navrstvila zemiakove pyre, ktore som spravila z osolenych uvarenych zemiakov a mlieka.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 9
  10. 10

    Zemiaky som posypala struhanym syrom a dala som to zapiect do rury180'C na 20minut.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 10
  11. 11

    Vsetko sa spolu prepieklo, syr sa rozpustil a tiez zapiekol.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 11
  12. 12

    Nakrajala som jednotlive porcie a dala na tanier. My sme to jedli s kecupom a so stiplavou chili omackou.

    Mäsove guľky v zemiakovom nákype (fotorecept) - obrázok 12

Diskusia k receptu

babav
Zaujimava kombinacia chuti ,pekne prezentovana !Osobne mam radsej fasirkove gulky z bravcoveho masa ,skusim tak ;-)
2010
palokuchki, to je taka super Australska "fuzia", kde anglican chcel sheppard"s pie a mal za zenu talianku co mu spravila "meat balls s"cukinou ako ju to naucili doma a tak to potom zapiekla zemiakovym pyre , musi byt vyborne , vyskusam.
babidka
2010 :-)))))))))))))) presne vystihnute :-) hned menim jedalny listok na pondelok a idem uvarit toto :-)
remcula
Nádherný fotorecept, krásně ukázáno, to se pak dobře vaří. Ale to se holky nafotíme, co,? Kolikrát mám ruce od těsta, foťák pořád na lince, rodina si myslí, že jsem pako.
bublika
@remcula nic si z toho nerob ja tiez vzdy fotima som cela upatlana :)
receptik sa mi paci vyskusam
palokuchki
@remcula mas pravdu s tym fotenim. Doma sa uz so mna smeju, kazdu chvilu mi hovoria; mami odfot to. Kazdy kto pridava fotorecept na varechu vie o com hovorime. Tesi ma ze vas recept oslovil.
frezia68
Ja to mám veľmi jednoduché! Foťák nemám,fotím kamerou......a tak to aj vyzerá.Osvetlenie blbé,lebo nemám podmienky na prenášanie laptopu,raz slnko,raz pomáha lampa.....no,ale pridávam FOTORECEPT :-)))
halina
Výborný nápad, nová varianta, vyskúšam budúci týždeň, vdaka...
palokuchki
@frezia68 nahodou, tvoje recepty vyzeraju dobre. Teraz som si ich pozrela, neviem ako som mohla prehliadnut tu puncovu roladu. Ta je velmi zaujimava. No a moze byt tiez zaujimave ta vidiet pobehovat s laptopom. Nevzdavaj sa, ale pokracuj. Vzdy je dobre vidiet kazdy novy recept. @halina , dakujem.
jody
parada, urcite sa zasa inspirujem :-)




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia