Cuketová krémová polievka

elixir - fotkaelixir, 23. februára 2015
Cuketová krémová polievka
Foto: elixir

Jednoduchá, na masle.

4
porcie
10 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

3 ks
1 ks
1 strúčik
3 PL
500 ml
 mleté
0,5 čl sušený
0,3 hrnček 33%

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Cibuľu a cesnak ošúpeme a pokrájame na drobno. Cukety poumývame a odstránime konce. Z jednej potom povykrajujeme kolieska koncom škrabky, zvyšok s ostatnými cuketami pokrájame na menšie kocky.

  Cuketová krémová polievka - obrázok 1
 2. 2

  Na panvici rozpálime maslo, opražíme cesnak a cibuľu do sklovita, pridáme kocky cukety, osolíme a posypeme čiernym korením a chvíľu ešte oprážame.

 3. 3

  Zeleninu zalejeme vývarom a povaríme 20 minút. 3 minúty pred dovarením pridáme tymián, nakoniec aj smotanu a polievku rozmixujeme.

 4. 4

  Pridáme kolieska cukety a žeruchu, podávame.

Diskusia k receptu

16 komentárov k receptu
polievky nezvyknem ukladať, ale cuketovú som ešte nevarila a pride na ňu čas a do vtedy ja aj zabudnem a len budem po vareche chodiť hore dole čo z cukety, no a krémové my radi. Pekná foto, ako vždy od Teba, recept detto.
@afataga ja som 2-3 roky dozadu polievky takmer nejedla, až šikovné varecháčky tu ma na ne svojimi výtvormi naučili (nepovieme maminke mojej). Aj túto príležitostne vyskúšam, no a tie guličky ma dostali! Pekne elixir :-)
Ďakujem, budem sa tešiť, ak skúsite... :) Pri oprážaní som mala chuť vyjedať cuketu z hrnca už aj rovno len takú, s maslom to pekne voňalo, ale nakoniec sa oplatilo "počkať" na polievku. :)
Milá @elixir , ďalšia chutná polievočka od teba, čo sme vyskúšali. Žeruchu už mám vyrastenú do semena, tak som dala pažítku, aj tá dodala trošku ostrej chuti do neutrálnejšej cuketovej. Ďakujem pekne za recept, rada ho ešte zopakujem :-)


Pridaj komentár k receptu: