Čokovišňové šťavnaté muffiny fotorecept

luclupLuclup, 24 ročná žena, 10. februára 2016 20:40
Ďalšie jej recepty »

Čokovišňové šťavnaté muffiny (fotorecept)Foto: luclup

Tieto malé bábovčičky má rád hádam každý. Keďže som nemala dostatok silikónových formičiek na muffiny, upiekla som aj čokovišňový koláčik.

25 min
na 200 °C

Suroviny

Postup prípravy

 1. 1

  Do nádoby preosejte múku a kakao, potom pridajte kypriaci prášok, sódu, nasekanú čokoládu na malé kúsočky a cukor, čiže všetky sypké suroviny a dôkladne premiešate. Rovnako som pridala aj štipku soli. Cukor pridajte podľa chuti, mne to chutí viac sladké, takže si to prispôsobte svojim chuťovým pohárikom.

  Čokovišňové šťavnaté muffiny (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Do ďalšej nádoby dáte kefírové mlieko, vajíčko a olej. Dôkladne premiešajte. Ja som použila obyčajnú metličku.

  Čokovišňové šťavnaté muffiny (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Teraz pridajte sypkú zmes k tekutej a miešajte dovtedy, pokiaľ vám nevznikne hladké cesto. Teraz si nasekajte višne na drobno, asi 1 hrnček (2dcl) a pridajte ich do cesta. Ešte raz premiešajte.

  Čokovišňové šťavnaté muffiny (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Cestom naplňte košíčky, ja som použila silikónové (12 ks), pretože nemám muffinovú formu. Košíčky naplňte zhruba do dvoch tretín. Do každého muffinu vložte tri odkôstkované višne. Pečte pri 200°C asi 20-25 minút.

  Čokovišňové šťavnaté muffiny (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Muffinky veľmi nevyrastú (možno kvôli tým višniam) a sú skutočne veľmi šťavnaté. Takto to vyzerá po upečení.

  Čokovišňové šťavnaté muffiny (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Keďže sa mi zvýšilo cesto ale košíčky sa nezvýšili, zbytok cesta som vyliala do keramickej nádoby (22x16cm), ktorú som vymastila maslom a vysypala múkou. Do cesta som poukladala zvyšné odkôstkované višne. Bolo ich veru dosť, jedna vedľa druhej, ale výsledok bol úžasný, šťavnatý čoko koláčik. Toto je on - po upečení (piekla som ho pri rovnakej teplote zhruba 35 minút, záleží od toho, akú máte rúru, treba to kontrolovať pomocou špajle).

  Čokovišňové šťavnaté muffiny (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Ak sa Vám bude zdať, že višní je málo, kľudne si otvorte ďalšiu fľašku a dajte ich tam. Čokoláda a višne - skvelá dvojka. Tak dobrú chuť !

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist