Čokoládový koláč
Čokoládový koláč

Čokoládový koláč s arašidovým maslom fotorecept

majlus - fotkamajlus, 3. septembra 2017
Čokoládový koláč s arašidovým maslom (fotorecept)
Foto: majlus

V názve som dala len čokoládový koláč ale konečný vizuál je bábovka - nevedela som ako sa mi to podarí, tak som zvolila Zobraziť celý popis V názve som dala len čokoládový koláč ale konečný vizuál je bábovka - nevedela som ako sa mi to podarí, tak som zvolila túto formu ale v budúcnosti dám menších plech. Mala som chuť na sladké, tak čo som doma našla tak som to spojila... Nie je to moc sladké, takže kto rád sladšie musí pridať cukor.

20 minút
príprava
70 minút
na 180 °C

Suroviny

1,5 hrnčeka
1 hrnček
100 g
0,5 KL
1 bal
1 KL
1 hrnček
0,5 hrnčeka
2 ks
0,5 hrnčeka
3 PL
1 bal
3 ks

Postup

 1. 1

  Obsah môjho hrnčeka ktorý som použila je 300ml Zmiešala som múku + kakao + cukor, soľ + sódu bikarbónu a vanilkový cukor - klasicky ako to bežne všetci robíme. Zvlášť som vymiešala celé vajíčka + banány + jogurt + kokosový olej. Spojila som uvedené hmoty a postupne som pridávala strúhaný kokos /nemusíte ho všetok použiť, mne sa zdalo cesto riedke a tak som tam kokos použila/. Nakoniec som ešte pridala čokoládové hobliny /dala som horkú čokoládu/ a nechala piecť. Cca pri 180 °C asi 70 min.

  Čokoládový koláč s arašidovým maslom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Roztopila som si arašidové maslo + smotanu a pridala som agáve sirup podľa chuti.

  Čokoládový koláč s arašidovým maslom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Po vytiahnutí som koláč obliala arašidovým maslom a nechala stuhnúť. PS: toho masla si urobte viac - všetci doma sme to chodili ešte kradnúť ☺ Dobrú chuť.

  Čokoládový koláč s arašidovým maslom (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

luwinka
No vyzerá to dobré , čokoládové mám aj ja rada. Len si oprav v názve slovo s arašidovým maslom, stane sa preklep aj mne .
1x majlus
marienka44
Ja mám doma arašid. maslo a neviem, čo s ním. Je to slané Vlastne to maslo ide len na polevu. Vnútro môže byť aj iná, klasická, napr. piškótová hmota?
Ďakujem za odpoveď.

Zaujímavé video z archívu TV Varecha