Bezlepková Red Velvet torta videorecept
Bezlepkový Red Velvet je dezert, ktorý zaujme už na prvý pohľad a nadchne aj pri prvom súste. Jemný kakaový korpus dopĺňa ľahký krém Zobraziť celý popisBezlepkový Red Velvet je dezert, ktorý zaujme už na prvý pohľad a nadchne aj pri prvom súste. Jemný kakaový korpus dopĺňa ľahký krém z bielej čokolády a svieže ríbezľové želé, ktoré spolu vytvárajú dokonalú harmóniu sladkých a kyslastých tónov. Tento výnimočný recept pripravil Pali, víťaz show Pečie celé Slovensko 4, ktorý je známy svojím citom pre detail a láskou k pečeniu. Vďaka jeho skúsenostiam vznikol dezert, ktorý je nielen krásny na pohľad, ale aj nezabudnuteľný na chuť.
porcií
príprava
na 170 °C
Suroviny
Korpus: | |
250 g |
|
300 g |
|
125 g zmäknuté |
|
2 ks (veľkosť M) |
|
10 g (10-12 %) |
|
1 ČL |
|
10 g (1 bal.) |
|
250 ml (alebo acidofilné mlieko) |
|
1/2 ČL |
|
1 PL |
|
1 ČL |
|
Krém: | |
3 g |
|
98 g |
|
135 g (33 %, k čokoláde) |
|
180 g |
|
10 g |
|
1 g |
|
168 g (33 %, na záver) |
|
Ríbezľové želé: | |
375 g (prípadne iné kyslé pyré) |
|
10 g |
|
2 PL |
|
60 g |
|
1 g |
|
Postup
-
1
Korpus: V miske zmiešame bezlepkový Liana Cake mix s kakaom a soľou. Zmäknuté maslo vyšľaháme s cukrom do peny a postupne po jedno zašľaháme vajíčka. Do kefíru ideálne izbovej teploty, pridáme červené farbivo a dobre ho rozmiešame, môžeme ho premixovať ponorným mixérom. Pridáme do maslového základu. Zmes sa môže zdať zrazená, to nevadí, hneď ako pridáme sypké suroviny zmes sa pekne spojí. Do pohára dáme ocot a prisypeme lyžičku sódy, zmes zreaguje tak ju rýchlo premiešame a vlejeme do cesta, jemne zmes spojíme. Hotové cesto rozdelíme na 2 časti a pečieme v 2 formách s priemerom 24 cm, cca 25 minút na 170 °C. Korpusy po upečení necháme vychladnúť a pred naplnením vrch korpusov skrojíme.
- 2
Na krém si zahrejeme 135 g smotany pridáme ju k čokoláde a pridáme pripravenú – napučanú želatínu (plátkovú vopred namočíme do studenej vody, ak máme práškovú, prilejeme 18 g studenej vody, vymiešame a necháme v chladničke napučať). Vymiešame do hladka, pridáme šťavu z limetky, cream cheese, soľ a 168 g smotany a všetko spolu premixujeme ponorným mixérom do hladkej hmoty. Krém prikryjeme na kontakt fóliou a dáme vychladiť do chladničky, ideálne cez noc, minimálne na 6 hodín. Krém po vychladení šľaháme na nižších/stredných otáčkach, dávame pozor aby sme ho neprešľahali.
- 3
Pyré v hrnci mierne zahrejeme, v miske spolu zmiešame želírku s 2 PL cukru, za stáleho miešania metličkou prisypeme do ovocného pyré, poriadne premiešame, prisypeme 60 g cukru, zmes privedieme k varu a krátko asi 1 minútu povaríme. Na záver pridáme kyselinu citrónovú a pár sekúnd ešte prevaríme. Hotovú zmes preložíme do čistej nádoby a prikryjeme na kontakt s fóliou. Necháme vychladiť. Po vychladnutí premiešame metličkou do hladkej konzistencie. Prenesieme do cukrárskeho vrecka, prípadne dávkujeme lyžičkou.
- 4
Na prvý korpus nanesieme polovicu krému, môžeme ozdobnou špičkou, ale tiež nemusíme. Na krém navrstvíme tenkú vrstvu ríbezľového želé. Prikryjeme druhým korpusom a postup opakujeme. Dekorujeme podľa vlastnej fantázie.
Tiež ríbezľová torta:
Tipy na recepty z Varechy
Tipy na články z Varechy
- 2
Diskusia k receptu