Bezlepkový marhuľový koláč
Bezlepkový marhuľový koláč

Bezlepková galetka s marhuľami

novalim - fotkanovalim, 5. júla 2019. Komerčný recept.
Bezlepková galetka s marhuľami
Foto: novalim

Super jednoduchý koláčik bez lepku? Presne taká je táto chutná bezlepková galetka s marhuľami. Jednoduchá príprava, veľa dobrého ovocia a cesta tak akurát. Ten Zobraziť celý popisSuper jednoduchý koláčik bez lepku? Presne taká je táto chutná bezlepková galetka s marhuľami. Jednoduchá príprava, veľa dobrého ovocia a cesta tak akurát. Ten pravý koláčik na horúce letné dni.

8
porcií
20 minút
príprava
45 minút
na 180 °C

Suroviny

200 g
100 g
5 PL
1 PL
1 štipka
Ovocie a posýpka:
12 ks čerstvé
3 PL
2 PL
2 PL
1 ČL
Na potretie:
Na posypanie:
Postup

 1. 1

  Všetky suroviny na cesto spracujeme do kompaktného hladkého cesta. Zabalíme ho do potravinárskej fólie a necháme odpočinúť v chladničke asi hodinu (kľudne aj dlhšie).

 2. 2

  Medzitým si pripravíme posýpku a ovocie. Marhule umyjeme, osušíme, prekrojíme na polovice a odkôstkujeme. Na posýpku – mrveničku – zmiešame v miske múku Promix UNI, práškový cukor a škoricu a potom pridáme olej. Lyžicou alebo aj ručne vypracujeme mrveničku.

 3. 3

  Odpočinuté cesto vyberieme z chladničky, zľahka pomúčime papier na pečenie a cesto na ňom rozvaľkáme do väčšieho kruhu (asi s priemerom 30 cm). Polovičky marhúľ poukladáme do stredu kruhu tak, aby ostalo asi 5 cm po okrajoch.

 4. 4

  Na marhule namrvíme posýpku a potom pozakladáme okraje cesta na marhule tak, aby sme vytvorili typický galetkový tvar. Okraje cesta potrieme roztopeným maslom, posypeme hnedým cukrom a dáme piecť do rozpálenej rúry na 180 stupňov asi na 45-50 minút.

 5. 5

  Necháme vychladnúť, potom krájame a servírujeme. Bezlepková galetka sa dá pripraviť aj s iným ovocím, napr. čerešňami, broskyňami a pod.

Diskusia k receptu