jajaem nemá fotku

jajaem


Maková torta (fotorecept) Maková torta (fotorecept) Vaše

Čo myslíte, bude sa takáto torta oslávencovi páčiť? Zajtra má môj najmladší bratranec 5 rokov :) Zvolila som menej tradičnú kombináciu, a to korpus z celého maku :) Po oslave pridám aj foto v reze. Tak doplním, že torta mala úspech, foto som pridala pod recept :)

Kakaovo-tvarohová torta Kakaovo-tvarohová torta Vaše

Chcela som spraviť prekvapenie pre môjho milého než sa vráti z práce, tak som sa pustila do pečenia. Tvarohové my radi a táto kontrastná kombinácia echt kakaového korpusu a bieleho krému sa mi tak zapáčila, že som ju musela hneď skúsiť. Je to vynikajúca tortička, priateľ povedal, že si práve zvolil "sladkého favorita" :)

Zemiakový chlebík so slnečnicou Zemiakový chlebík so slnečnicou Vaše

Keďže cena chleba a pečiva stále rastie aj tu v Čechách a jediný chlebík, ktorý nám chutí a ako tak pripomína domáci, stojí skoro 40 kč, rozhodla som sa upiecť si vlastný. Pečiem ho už po druhý krát. Poviem vám, neporovnateľná chuť oproti kupovanému. Príprava je nenáročná, akurát predpokladám, že po takom 30tom chlebíku budem mať biceps ako kulturista :D Darmo, ručné miesenie cesta je trochu náročnejšie.

Torta pre Tomáška Torta pre Tomáška Vaše

Pri príležitosti narodenia Tomáška som sa rozhodla upiecť moju prvú poťahovanú tortu. Korpus je piškótový, bez tuku (vajcia nepočítam), krásne naskočil, jemnučký. Plnku som robila vanilkovú pudingovú a ako poťahovku som použila White Icing, nelepí sa, je mäkká a dobre sa s ňou pracuje. No a modrý marcipán na medvedíka, toho som vyrezávala vlastnoručne nožom, poviem vám, to bola prplačka. Recept na plnku neuvádzam presne, každý má svoju obľúbenú.

Maková bábovka s pudingovou plnkou Maková bábovka s pudingovou plnkou Vaše

Mám rada koláče, v ktorých chrumká celý mak, tak som skúsila experimentovať a skombinovala som to s vanilkovým pudingom :) Výsledok ma milo prekvapil, preto sa s vami podelím o tento recept. Vo výbave mi chýba bábovková forma, preto som to piekla v tortovej, ale nič tomu nechýba.

Ľahučká Zamatová roláda Ľahučká Zamatová roláda Vaše

Veľmi rada skúšam nové recepty , a môj priateľ si na dnes rozkázal roládu. Spočiatku som sa toho obávala , pretože som roládu nikdy nepiekla a najväčšiu hrôzu mi naháňalo rolovanie cesta, či sa nezlomí , no všetko sa podarilo tak ako malo a ja mám zo seba veľkú radosť :) Je veľmi lahodná a neviem či som rovno nemala upiecť 2 dávky ;) recept mám z mimibazaru od Martiny p.(Mata406)Inšpirácie z nových receptov
TOPlist