Kuchyňa a vybavenie

Filtračné vložky vs.filtračné náplne,patróny

elexity - bez fotkyelexity, 13. decembra 2012

Ahojte,
plánujem si zakúpiť filtračnú kanvicu Brita.

Snažila som sa urobiť si prieskum ohľadne filtrov, no narazila som na 2 výrazy: filtračné vložky a filtračné náplne/patróny.
Vie mi niekto poradiť, aký je v tom rozdiel, resp. či sa jedná o to isté?
Rovnako by ma zaujímalo, ako často je potrebné ich meniť, pokiaľ sú to 2 rozdielne veci.

O filtrač.náplňach som sa dočítala,že približne raz za mesiac.
Čo sa filtrač.vložiek týka, tak neviem.
Keď som si to pozerala na obrázku, tak to vyzeralo, že sa tie vložky od náplní odlišujú, takže neviem,či sa jedná o to isté.

Ďakujem

@zareaguj


Diskusia k téme

marikafil
Ja používam Britu už "sto" rokov a vymieňa sa v nich len ten filter. Je už zrejme len záležitosťou prekladateľa, ako ich nazve - na krabičke sútieto názvy: Filterkartuschen/Filter Cartridges/Cartouches Filtrantes/Filtri.
Keďže sa to vkladá do kanvice, niekto to asi nazval filtračné vložky...
Čo sa týka výdrže filtra - záleží na tom, koľko Vás doma je a koľko čaju varíte. Ja mám teraz kanvicu, kde sa dá nastaviť také blikajúce okienko, ktoré upozorňuje, akú ešte má účinnosť ten filter. Je to ale nastavené tak, že každý týždeň sa akoby minie 25%, čiže po 4 týždňoch vraj treba vymeniť. My sme len dvaja, aj keď čaj varíme aj 2xdenne (kávu nepijeme) a filter tam nechávam zhruba 6-7 týždňov. Poznám to na chuti vody, že ho treba vymeniť.
lacquer
To blikajuce okienko je cisty o**b pretoze som bola na dovolenke, 2 tyzdne som vodu nefiltrovala a tesne pred dovcou som dala novy filter a kontrolka po mojom navrate ukazovala ze treba vymenit...ja si to menim podla mnozstva prefiltrovanych litrov
babidka
Ja iba odhadom :-) Ked je filter novy , tak voda cez neho pretecie velmi rychlo .casom zacne voda pretekat pomalsie a pomalsie ..to uz je filter zaneseny . Menime ho asi po 4 tyzdnoch - sme traja dospeli a jedno dieta , tu filtrovanu vodu normalne pijeme , varime caj a davame aj do kavovaru .Asi to zalezi aj od vody . My mame vlastnu studnu s naozaj cistou /chemicky aj mikrobiologicky/ vodou ale je to voda mimoriadne tvrda a tak radsej pouzivame filtrovanu vodu .
evanaaa
Tedáááá, výborné, @e ôlexity, dala si ztúto diskusiu miesto mňa, v pravý čas. práve som chcela aj ja dať podobnú, na tému výmeny filtrov ( náplní), lebo všade sa píše, že treba meniť po týždni, ale záleží, na čo a ako často sa voda filtruje. Niekto minie za mesiac 10 l, kým iný možno aj 50 l. V manuáli sa mi zdá, že píšu - filtrom môže pretiecť až 80 l vody, no pred hodinou som hľadala vhodný nákup lacnejších filtrov, a aj ceny sa dosť líšia. A tam všade píšu zas, že filter prefiltruje ( 1 ks) 150 l vody, čo by znamenalo, že toľko sa neminie možno ani za 2 mesiace. Ak si dáte do Googla Filtr. náplne Maxtra, vyhodí vám to niekoľko inter. predajní a shopow, kde sa dajú objednať.V nučka chodí na www. nasekuchyne.sk, a tam môžete aj recyklovať, staré im pošlete a z nových objednaných vám odrátajú 0,50 e za kus, pritom nie sú drahé v porovnaní s napr.: u nás v NAY- ke som kúpila konvicu za 20e, a jednu náplň k tomu za tú istú cenu. V Kauflande sú v jednom balení dve náp. za 14.99, no v int. predajniach dostať aj tri za 13 e. Mimochodom, bola by som rada, ak by ste napísali, kde a za koľko kupujete vy. A čo sa týka kanvíc, sú dva druhy - na jedných si nastavíte dátum, kedy by ste mali podľa vás vymeniť filter, a druhé majú zasa stupnicu, ako má aj @marikafil a @lacquer , kde je senzor, ktorý postupne upozorňuje na to, ako dlho ešte filter vydrží. Ak by som to vedela pred kúpou konvice, tak sa zariadim podľa toho, ja mám totiž tú s kalendárom. Ale je to dobrá vec, vidím to aj na varnej konvici, kde sa mi už po pár dňoch začal tvoriť kameň a teraz vyše masiaca je čistá. A šetrím tým aj kávovar ( Tassimo).
frezia68
Mám kanvicu Brita so stupnicou v %,pri vložení filtra Maxtra je 100% a potom postupne ubúda a mením cca raz za mesiac,ale radšej trocha skôr,ako neskôr,ako ukazuje.A v NORME je dlhodobá akcia 1 ks výmenou za starú za 5,27 eur a to je asi najvýhodnejšia cena podľa môjho prieskumu.
irenaw
blikajúce okienko meria čas (na rovnakom princípe ako ukazovateľ dátumu). je jedno, či filtrujete, alebo kanvica len tak stojí. ja som mala v papieroch napísané, že keď ju nebudem dlhšie používať, treba kanvicu vyprázdniť a patrónu nechať vysušiť. treba si odsledovať, koľko približne prefiltrujete za mesiac a potom môže byť ukazovateľ užitočný. ja by som chcela vedieť, či sa dá kúpiť náhradný ukazovateľ, pokazil sa mi a tak si musím značiť do kalendára.
irenaw
výrobca počíta pre priemernú rodinu so spotrebou 1 patróna na 4 týždne, jedna čiarka 1 týždeň = 25%
evanaaa
@irenaw , ja mám tam dátumovku, ale samo sa to neukáže, musím si nastaviť odo dňa vloženia náplne dátum prípadnej výmeny, aké máš ty na mysli ukazovatele času? Ale ako píšem vyššie, tak všade je, že sa dá prefiltrovať až 150 litrov vody, tak potom nechápem.( Toľko za mesiac nik nespotrebuje).
evanaaa
A @frezia , prosím ťa, kde to je, tá lacná výmena, v akej NORME? A to akože znamená, koľko vrátim, toľko dostanem so zľavou?
irenaw
@evanaaa neviem ako to počítali, ani my nemáme takú spotrebu. pijem tú vodu s dcérou, čaj a kávu varím z obyčajnej. muž takú vodu nechce, on je bublinkový. ale ak počítali so 4 člennou rodinou, spotreba 2 litre denne na osobu a 28 dní, tak to je 224 litrov, tým by to nepostačilo ani na mesiac :-))) to sú tie priemery, niekomu málo, niekomu priveľa...
irenaw
ja mám ten blikajúci ukazovateľ, ako je popísaný vyššie, pri naplnení mám 4 čiarky a každý týždeň jedna ubudne, po 4 týždňoch by som mala vymeniť patrónu. ale pri našej spotrebe vymieňam po 8 týždňoch, ukazovateľ vynulujem 2 krát.
frezia68
NORMA je názov predajne s domácimi potrebami a tam vymieňam za tú cenu odkedy som kúpila kanvicu.My sme dve a po mesiaci musím meniť,% nepustia,ale neviem,koľko litrov spotrebujeme.
marikafil
je jedno, či blikajúce okienko alebo dátum - na vrchnáku sa nič nemeria,je to len pomôcka, aby sme nezabudli vymeniť filter. My tú vodu samozrejme aj pijeme, len teraz v zime skôr prevarenú:-) My sme nakúpili v akcii "celoročnú" spotrebu, teda 12 filtrov a jeden potom vyšiel asi na 3 Eurá - manžel vygúglil tuším na pricemanii. Ako som spomínala, používame ju už dlho a filtre zásadne nekupujem po jednom/dvoch, lebo v obchodných reťazcoch naozaj nevedia, čo by za také jednotlivé balenie pýtali. Zase až toľko miesta to nezaberie a v originálnom balení sa na filtri naozaj nemá čo pokaziť. Obchod NORMA nepoznám ani u nás, ani vo vzdialenejšom okolí som na taký nenatrafila, preto volím internetový nákup. Aj s poštovným to vyšlo rozhodne lepšie ako v Tescu.