Varenie

Co dnes vaříte? (8)

haji - bez fotkyhaji, 18. apríla 2021

Stále aktuální otázka a někdy je na ni těžká odpověď. Tady si spolu můžeme posdílet co vaříme a nebo budeme vařit, péct. Víc hlav a víc žaludků víc ví. Milé je sdílení s fotem, milé je i sdílení textem. Místa máme dost a načerpat inspiraci je fajn. Těší mě, že se rádi začtete na této diskusii. S chutí spolu jdeme už do 8. dílu. Moc Vám všem děkuji za přízeň, sdílení, vytrvalost a dobrou náladu!

@zareaguj


Diskusia k téme

stefanm
...ahoj
... dnes nevarim, lebo ostalo od včera!
A včera sme mali slaninou špikovane kuracie prsia v lahodnej smotanovej zeleninovej omáčke s kupovaným knedlikom lebo sa mi nechcelo robiť domáci!!
P.S .... manželka si dala dva krát ☺️😋
haji
@stefanm (19.4.2021 10:17)
Děkuji za koment a fotečku! Taková kuřecí prsa se slaninkou a smetanovou omáčkou bych si hned dala, dobrý nápad. S knedlíkem to máme stejně. Klidně koupím nějaký dobrý a menší. Velmi dobrý obed, díky za inspiraci! Tvoje paní se má! Hezký den vám oběma!
haji
@kvakac (19.4.2021 14:50)
Děkuji za koment a chutné foto! Kuracie krídla ako malované, mně by moc chutnalo! Hmm
haji
@2010 (19.4.2021 16:26)
Děkuji za koment a fotečku, avokádo/treska vypadá velmi chutně! Je dobré, že jsou ještě krajiny, kde jde koupit sezónní místní ovoce nebo zeleninu za příjemnou cenu. U nás už je to minulost.
ivkamatko
Ja som piekla také väčšie kurča, ešte som ho aj naplnila, aby bolo dosť aj na zajtra, keďže mám iný program, ale bolo až priveľmi dobré, aby sa išlo chladiť do zajtra, teda sa zjedlo dnes. A zajtra urobím zemiakové placky, ale až na večeru. K ním si nachystám horúci čaj, aby sa masť rozpustila v žalúdku, potom pivo, aby sa zdravo odgrclo a pripravím si tabletočku, keby nastal problém. Pri plackách zabúdam, koľko je slušné zjesť. Jem ich tak, že z panvice rovno na tanier. Čo zvýši, to si rozdelí zbytok rodiny. A keď sa náhodou zvýši, nenechám ich mrznúť v chladničke, v brušku im bude lepšie. Len mne nebude dobre. Jediné jedlo, na ktorom sa nepoučím, lebo im neodolám
haji
@dr (19.4.2021 21:11)
Děkuji za koment a fotečky. Vidím, že jste také měli kuriatko a s ryžou, takové miluju. Kakaový koláčik vypadá náramně chutně, dala bych si hned! Dobre si navarila aj napiekla!
1x dr
haji
@ivkamatko (19.4.2021 21:29)
Děkuji za koment. Ano, plněné kuře je dobrota největší. Mám pro něj slabost, stejně jako pro bramborové placky. Krásně popsané, jak s plackami naložit. Mám to hodně podobně. Jen můj žlučník a žaludek jsou opačného názoru a ty konce... dlouho jsem bramboráky nerobila, velice dlouho... Nadělala jsi mi chutě!
haji
@dr (20.4.2021 16:33)
Děkuji za koment a fotečku. Brokolici zapéct je dobrý nápad. A br. kaše potěší vždycky. Výborný oběd!
2x dr a zojenka
kucharka
Ja som mala dnes voľno, tak bol čas na domáce cestoviny. So špenátom, shitake a omáčkou z nivy. Nato, že to bol môj výmysel, celkom sme si pochutili :-))




2x haji a dr
evelynba
To je fajn @haji , že si začala ďalšiu etapu, v tých predchádzajúcich som sa už v tom množstve príspevkov strácala.... :-))) My dnes "strúhanú" polievku (tak ju voláme odjakživa, je zo strúhanej koreňovej zeleniny) a pečené jahňacie stehno so zemiakmi, podarilo sa mi včera v obchode "ukoristiť" krásne mladučké jahňacie stehno s blížiacim sa dátumom spotreby a teda s 50 % zľavou, to sa nedá nekúpiť....:-)))
1x haji
haji
@kucharka (20.4.2021 23:48)
Děkuji za koment a fotečky. Jejda, ty jsi šikovná, také krásné domáce testoviny, zlaté ruky! Pěkná kombinace surovin s těstovinami, špenát, huby a nivová omáčka, to musí být velká dobrota!
haji
@evelynba (21.4.2021 08:31)
Děkuji za milý koment! Ano, už to bylo dlouhé jako písnička haha Také ráda dělám zeleninové polévky, koreňová zelenina je top základ v chladničke. Pravda je, že petržlen nekupuji, u nás je drahý jako blázen. Mrkva a zeler mi musí stačit. Jejda, to si dobre nakúpila! Takové zlavy pred datumom spotreby miluju. Doba je stále těžší a ulovit takové zboží je čím dál větší kumšt. Dobrú chuť k jahňacinke!
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
Ja dnes varím na obed hríbovú polievku s krúpami. Mienila som ju robiť z hlivy, ale "stánkar" neprišiel, tak sa hodili sušené dubáčiky. Tak to tu rozvoniava.
1x haji
haji
@dr (21.4.2021 10:26)
Děkuji za koment, hríbovú polievku s krúpami miluju, takovú robila moja babinka. Dobrá volba. Též som dala napučať sušené hríby, krúpy. Bude mix se zbytkem pečeného maska. Ještě musím dokúpit zeleninu - papriku, prípadne pór. Aby to bylo víc šťavnaté. Jen je třeba vyrazit do ulic. Zatím je celkem hezky, trochu chladněji, ale svítí sluníčko.
Krásný den přeji všem!
1x dr
stefanm
...dnes.... kurací steak, pikant fazuľa

Tridsať minút poctivej práce a teraz zaslúžený oddych s pocitom lahodnej chuti v ústach!
1x haji
haji
@stefanm (21.4.2021 13:54)
Děkuji za koment a foto, mně by chutnalo! Jsi jako vítr!! 30 minut u plotny je výborný čas. Rychlým patří svět! Hezký den a v klidu!
haji
Venku pěkné teplo i sluníčko, chladněji bylo zrána, teď je až dusno a už se mračí. Dožrali mě na poště. Od marca ČP znižovala stavy zaměstnanců a jasné, vzali to od spodu. U nás najeli na hodinovou polední pauzu. Hlavně že managment zůstal komplet a pri chuti.
1x kvakac
kvakac
Teraz na večeru zemiaky z karelábom podľa teba - no obohatené o klobásku a bravčové kare. Je to fantastické a rýchlo stráviteľne, že sme si museli dať všetci dupľu. Všetko v jednom hrnci a pečené v rúre. Bude to veru častejšie. Vďaka za recept.


haji
@kvakac (21.4.2021 16:49)
Děkuji za koment a foto. Jsi šikovný, že jsi to doladil ke spokojenosti. Já také často vařím intuitivně a nejraději s minimem nádobí. Těší mě, že jste si přidávali a dobře se najedli!
1x kvakac
bugout
Ja som dnes cez deň nejako nič nestíhal takže večera bola dvojchodová (a trochu sa hanbím). Najskôr pasta ala norma. Omáčka bol sušený polotovar z talianskych potravín a bolo to výborné vzhľadom na okolnosti, teda vzhľadom na to, že to bol polotovar.... Polotovary moc nepoužívam, teda skoro vôbec, ale toto som skrátka musel vyskúšať. Nedám názov aby to náhodou nebolo hodnotené ako reklama... No a pizza použil som môj recept na focacciu a upiekol pizzu. Akurát som najskôr predpiekol cesto s omáčkou, potom obložil a ďalej piekol. Kapary, ančovičky a mozzarella. Paráda.... Takto vyzerá ten polotovar


kuko95
Paradajky na masle sušené rajčiny cesnak krevety dáke bylinky a špagety ľahké a vždy chutné :))
1x haji
evusik
keď varím len pre dvoch, teda pre mňa a pre dedka: bravčový plátok na karamelizovanej cibuľke, grilované cherry paradajky a pečený zemiak so slaninkou


haji
@bugout (21.4.2021 19:36)
Děkuji za koment, zajímavý polotovar, co tak písnout, co obsahuje? Reklama? To bych nesměla vzpomenout žádný výrobek, který je třeba novinka a byla jsem spokojená/nespokojená. Jsi šikovný, já dvojchodové jedla často nerobím.
haji
@kuko95 (22.4.2021 07:01)
Děkuji za koment a fotečku! Vidím, že ujíždíš na krevetách hmm Mně by chutnalo.
haji
@evusik (22.4.2021 08:45)
Děkuji za koment a fotečku! Chutné jedlo, krásný servis! Hned bych si takový krásný vepřový plátek se vším okolo dala!
1x evusik
haji
Už jsem uvařila namočené houby, kroupy se vaří. Červená, žlutá paprika a pórek na kousku cibule se dusí. Pak zfúzuju se zbytkem pečeného vepřového maska. Nějaké koření do toho a bude hotovo. K tomu zaváraná červená cvikla.
Konečně u nás klesla cena paprik. Od předvelikonoc se držela na astronomickém čísle, teprve minulý týden se to hlo směrem dolů. Jeden musí být trpělivý.
stefanm
... čo bolo dnes?
...mixovana hrachova polievka s medvedim cesnakom, opraženou slaninou a krutonkami
...zastavila sa dcéra s vnučkami (5 a 4) a mal som čo robiť aby som jednú misku pre seba obhájil!!!

...a urobil som fajne gazdovske zemiakové placky a bravčové so šampiňónmi no a ktomu mi fakt pasovala manželkyna domaca čalamáda ročník 2020😋😋
1x haji
haji
@stefanm (22.4.2021 13:44)
Děkuji za koment a fota. Polévka musela být opravdu super, mně by také chutnala. Příjemná miska na polievku! Hmm gazdovská placka, k tomu masko na žampionech a domácí čalamáda je dobrá volba. Nadělal jsi mi chutě celým menu.
bugout
@haji obal je už vyhodený.... Ale plánujem si kúpiť pár takých len tak do rezervy, takže eventuálne to sem napíšem. A dva chody nezvyknem ani ja, to včera bola nejaká zvláštna náhoda.
1x haji
haji
@bugout (22.4.2021 19:05)
No vidíš, také bych se ohlédla po takové vymoženosti. Je reklama a reklama.
Dnes jdu na kváskový chlebík. Držím sobě i kvásku pěsti.
Přeji všem krásný den a ještě hezčí víkend. U nás svítí sluníčko!
2x farbuska a dr
kvakac
Včera prívarok z červenej šošovice a opečené špekáčky k tomu. Mala to byť polievka z červenej šošovice pridal som do nej uvarenú mrkvu a petržlen čo ostali. No nakoniec bol z toho prívarok. Človek mieni a boh mení. A náhodou bol eňo - ňuňo. Dal som do placu aj tie tvoje zemiaky s karelábom vo verzií pre lenivcov. Nedalo mi to, ak náhodou niekto bude chcieť skúsiť, aby to videl aj na obrázku. Pritom je to chutné, parádne to ta tvoja babka vymyslela. Pekný víkend želám.


haji
@kvakac (24.4.2021 09:42)
Děkuji za koment a fotečku, mně by sa šošvicový prívarok hodil aj so špekáčkami ho beru! Také mi to tak někdy vyjde, že na začátku to bude to a na konci z toho vyjde něco jiného. Vyšperkoval jsi i zemiaky s kalerábom, tak to má být! Je to dobrá věc. Ani netuším, kde recept babička nabrala, ale dělala ho celý život. Jediný kdo se bránil byl brácha, ten tuto kombinaci nesnáší. Sto lidí, dvě stě chutí. Díky za vložení receptu, tak to má být. Když inspirace, tak pořádná! Také jsem měla v plánu při koupi kalerábu, že budu dělat prívarok se smetanou, ale nakonec z toho vyšla iná príloha. Nevadí, určitě zase bude kaleráb v akci. Už se těším.
Aj k vám krásný den! U nás svítí sluníčko, ale v noci mrzlo.
Včerejší kváskový chlebík vyšel náramně. Dnes si nachystám těsto na kváskové sušenky. Bo vtipně jsem si minulý týden oddělala 2x kvásek a jeden mi ostal plonk.
1x kvakac
kucharka
Včera sme si pochutnávali na indickom karí, a nahovorili ma aj na indický chlieb NAAN, a náhodou sa mi podaril na jedničku. Milujem indickú kuchyňu.
Veru, keď prejde všetko s Covidom spojené, rozmýšlam, že zabalíme ruksaky a skočíme do Indie... :-))




stefanm
... čo bolo dnes?
... dnes bola zajtrajšia polievka!
Hneď to vysvetlím. Vývar s rezancami robím u nás len v nedeľu. Bez neho je nedeľa neúplná! Ale dnes podvečer máme u nás drobné rodinné posedenie a ako sa poznám, zajtra sa mi nebude chcieť (čítaj môcť!!) polievku variť, tak som ju urobil dnes a bude aj na zajtra☺️

No a urobil som nám mäsové gule v domácej kyslej kapuste ročník 2020-2021 a k tomu jemné viedenské knedličky. Chutilo😋. Chutilo tak, že som si za tým doprial chladené kvasinkove pivko!
bugout
Moja obľúbená treska v kôprovej omáčke a zemiaková kaša (pyré??), akurát dnes som to robil celé na sporáku a nienv trúbe a je to ešte lepšie...

@stefanm Hoegaarden je výborná voľba... A čapovaný ani nehovorím




haji
@kucharka (24.4.2021 11:13)
Děkuji za komnent a fotečky, jsi velice šikovná! Takové dobré indické jedlo aj naan, hmm dala bych si! Cesta do Indie bude jistě zajímavá. Držím pěstě, ať můžete nejen vy vyrazit! Tuším je to zatím ve hvězdách...
haji
@stefanm (24.4.2021 13:03)
Děkuji za koment a fotečky! Vždy máš moc hezky upravený stůl i jídlo! Se zítřejší polévkou souhlasím - ráda vařím na jistotu. Mně by chutnalo, jak polévka, tak koule v kapustě. Velmi dobrý oběd, k tomu pivko, co víc si přát?! Hezké večerní posezení a klidnou neděli! Jsi šikovný!
haji
@bugout (24.4.2021 16:03)
Děkuji za koment a fotečku! Mně by moc chutnalo, ale ještě jsem rybu s koprovou omáčkou nedělala. Miluju oboje a není nutné to rozdělovat. Díky za inspiraci!
haji
@luwinka (24.4.2021 16:24)
Děkuji za koment a fotečku, velmi pěkný a chutný závin si napiekla! Jablka s mákem jsou fajnová kombinace! S radostí bych ochutnala.
haji
Mně se podařilo upéct tvarohový koláč s rybízem a kváskové sušenky. A bude problém. Bo sušenky nemají chybu. Už vychladly a já na cestě do kuchyně potkávám samu sebe.
haji
@bugout (24.4.2021 18:52)
Děkuji za odkaz na receptík, jsi milý! V pohodě, urobím na sporáku. Mám Zepter hrnce a plno věcí v nich robím místo rúry. Už roky je mám a jsem spokojená. Také mám liatinovú súpravu, ještě totalitní. Aj to sú riady k nezaplacení.
1x bugout
haji
@2010 (25.4.2021 08:11)
Děkuji za koment a fotečku. Velmi svěží krevetový salát, vidím, že jedeš na avokádové vlně! Dala bych si testovací vzoreček hmm
haji
Dnes k nedělnímu obědu kuřízek a br. salát. Milé od sousedů! Teploučké, výborné. K tomu od rána poslouchám Jemné melódie. Fajnový den.
Krásnou neděli přeji všem!
bugout
Klasická nedeľa. Najskôr nejaká polievka (toto konkrétne je snáď najobľúbenejšia polievka môjho detstva) a potom sa uvidí...


haji
@afataga (25.4.2021 12:50)
Děkuji za koment a fotečky. Koložvárskú kapustu jsem ještě nikdy nedělala, se přiznám. Zajímavé žemiličky s cottagem, umíš překvapit. Nádherná špargla hmmm aj omáčka! Samé dobroty!
haji
@stefanm (25.4.2021 14:34)
Děkuji za komenty a krásná fota! Fakt neděle jako vyšitá. U vás, aj u nás. Jen u nás bez polievky. Nějak je v poslední době sabotuji.
haji
@bugout (25.4.2021 13:28)
Aha, teď se ukázalo, že mám čtyři oči a houby vidím. Tvoji polévku jsem považovala za foto od @stefanm. Nejenom podobnost misek... Už se stalo, tak omluva oběma.
Děkuji za koment a fotečku. Není nad nedělní polévku a dobrý zrak!
1x bugout
kucharka
Po dobrom obede sme si dali čokoládový cheesecake podľa Delia Smith. Ja k tomu aj dobrú kávu s ľadom, keďže nám krásne svietilo slniečko.





haji
@kucharka (25.4.2021 18:27)
Děkuji za koment a fotečku, cheesecake vypadá moc dobře a kafíčko s ledem, to musela být spolu velká dobrota! Receptík tu máš? bych nahlédla. Obdivuji krásné veliké strouhance čokolády, klobouk dolů!
kuko95
Fajky obed do roboty :)trhane koleno a špenát .je to mňam hlavne to mäso :D
1x haji
haji
@kuko95 (26.4.2021 08:35)
Děkuji za koment a fotečku. Opravdu fajný obed, dala bych si líbit tvoje trhané masko aj špenát. Jsi šikovný! Dobrú chuť, ať sa darí, nielen v robote!
1x kuko95
haji
@stefanm (26.4.2021 09:49)
Děkuji za koment a foto. Dobrý základ, medvedí cesnak nezklame.
haji
@stefanm (26.4.2021 10:22)
Ano, hustá jarní česnečka, já vidím tu hromadu klasického česneku a tiše závidím. Miluju česnek ve všech podobách. Můj žlučník je v opozici. Málokdy ho překabátím a vpašuji kousek česneku bez jeho odezvy. Oba jsme vytrvalí, já trénovaná. Dobrú chuť k výbornej jarnej cesnačke!
haji
Dnes k pozdní snídani /brzkému obědu/ kvasnicová nátierka s bohatým množstvím pažitky. K tomu kváskový chlebík. Když to dobře půjde, část na zítra přežije v lednici bez újmy.
haji
Je po pamazánce, musela by mít rohy... Právě dojídám kváskové sušienky. Lepší jsou ty, na kterých je trstinový cukor. Lepšie chrumkajú.
haji
Dnes špenát, hovězí maso z polévky na cibulce a brambory ve slupce vařené. Konečně jsem se prokočkovala ke špenátu!
evelynba
Dnes fazuľovica a tekvicové lievance so škoricou podľa @irenaw (recept z r. 2011). Už od jesene som prekladala hore-dolu na balkóne jednu tekvicu, včera večer som sa konečne dokopala k jej očisteniu, takže okrem lievancov bude aj na zajtra na krémovú polievku. Pekný deň všetkým.
1x haji
haji
@evelynba (27.4.2021 08:34)
Děkuji za koment. Tyjo, to musela být kvalitní tekvica, že vydržela na balkoně. Dobrý nápad s lievancami aj s polievkou. Fazulovicu také miluju. Už mám koupené i velké tmavé fazole, takže na ni brzy dojde. Díky za inspiraci. Aj tebe pekný deň!
stefanm
...nie, nie je to dnešný obed. Je to večera pre manželku. Ryba na masle, polničkovy dressing a quiona. Obed bol dnes v centre mesta, na terase s rúškom pod bradou.


haji
@stefanm (27.4.2021 23:49)
Děkuji za komenty a fotečky. Výborná večera, takovú rybku bych si dala hned, porce vypadá náramně chutně! Aj tvoja večera vypadá velmi dobre, mám takové nezdravosti ráda, pěkně s čerstvým chlebíkem! Většinou bez pivka, bo to není moje parketa. Pak následuje čajík na trvávení, bo přece jenom je to dobrá palba pro žaludek. Narobil si mi chutě!
1x staja
haji
@stefanm (27.4.2021 23:49)
P.S. Pokud jde o zahrádky, u nás tam ještě nejsme. Ofic.
stefanm
@haji (28.4.2021 05:40)

...ja tie stravovacie zariadenia často nenavštevujem... včera to vyplynulo zo situácie...bolo potrebné doplniť lekármi predpísané lieky a vybaviť drobnosť v banke, tak sme podľahli čaru jarného slnka a vôní kuchynských výparov
...poviem úprimne... nenadchlo ma to. Manželkyn boršč bol vraj výborný ale ja som si objednal hovädziu roštenku, hranolky ryža a mierne povedané sklamalo ma to. Nabudúce nepodľahnem!☺️!!!
kucharka
@haji (25.4.2021 19:30)
Je i to ľúto, recept tu nemám. Ale ak chceš kukni na internete, Delia Smith - chocolate ricotta cheesecake. Len ona má tie čokoládové vrtuľky oveľa krajšie :-))

1x haji
haji
@stefanm (28.4.2021 08:46)
Děkuji za koment, odpověď od srdce. Ano, i tak to může být. Alespoň jste se "provětrali" a nemusels vařit. Každý špás něco stojí! Krásný den tobě i paní maželke!
haji
@kucharka (28.4.2021 09:08)
Děkuji za odpověď. Jsi milá. A skromná! Krásný den!
haji
Dnes dělám pomazánku. Už se mi chladí uvařená vajíčka, k tomu tvaroh, kousek másla, nějaké sýry /mozarella, bambino, tvrdý sýr/, zbytek tatarky, kupa pažitky /ta volala po zpracování/, na jemno nakrájená cibule, trochu černého ml. pepře, ml. červené papriky, kapka worchestru, špetka cukru, soli a ještě přidám plnotučnou hořčici. Bude to opět nebezpečné. Se znám.
haji
@cesminaz (28.4.2021 21:29)
Děkuji za komenty a fotečky. Krásně opečené kuřecí kousky, aj ryža vypadá velmi chutně! Achjaj kokosové gulky nemají chybu!! Jsem gulkožrút, mně by neskutečně chutnalo. A dobrý nápad, gulky se dají vyrobit kdykoliv, brzo na ně dojde!!
haji
@cesminaz (28.4.2021 21:29)
Krásný dník, milá Cesmínko! Ať se daří!
haji
@kvakac (29.4.2021 18:52)
Děkuji za koment a chutné foto! Pečené masko nikdy nezklame!
1x kvakac
stefanm
... dnes
... vypečky z bôčika...ja, chren, dijon horčica, cesnak, feferon a chlebík
... manželka chcela kyslú kapustu...no neurob jej!☺️😋😋


haji
@stefanm (30.4.2021 12:59)
Děkuji za koment a fotečky. Hezky! Máš recht, je dobré vyjít svojí polovičce vstříc! Mně by chutnalo oboje. Na obed s kapustou, na večeru s chrenom haha To byla sranda... mám pocit, že na chvíli na prasátkové radosti zapomenu. Hezký den k vám domů!


stefanm
@haji (30.4.2021 15:03)

...veru sranda. Ale ver, že mi vykapla pri jedení aj slzička....od chrenu 😀
1x haji
bugout
Je to trochu mimo tému, keďže som nevaril ja, ale inšpirácia to je... Sviatok práce (otvorené terasy) sme oslávili oddychom (teda som nevaril) a podporou gastra.. Špargľovy krém s opečeným prošutom


haji
@bugout (1.5.2021 12:11)
Děkuji za koment a fotečky. V pohodě, vůbec nevadí, že ty jsi to nevařil. Inspirace to je a podpora také, to máš pravdu. Jste se hezky svezli na šparglové vlně!
Krásnou prvomájovou sobotu!
haji
Popravdě musím napsat, že ani já nevařím, ještě mi zůstal špenát a masko. Ale už vím, že budou kuřecí prsa se zeleninou a k tomu rýžové nudle. Je úžasné kupovat novou sójovou omáčku. Něco jsem přinesla, ale bude to sázka do loterie. Když si zvyknu na fajn značku, zmizí. A tak je to nejen se sójovou omáčkou.
haji
@afataga (2.5.2021 12:54)
Děkuji za komenty a velmi chutná fota! Hmm hovězí guláš jako malovaný a panenka s pomerančovou omáčkou vypadá také super!! Vidíš, měla jsi obavy ze smetany s pomerančem a neuškodily si.
S tou sójovou omáčkou je to divné. Po otevření prý skladovat v lednici a spotřebovat do 30 dnů. Uf. To vidím na sójovce prvně. Asi si ji 31. den naleju do vany místo pěny. Uf. Ale vzhledem k tomu, že vypadá dost vodově a mám maličké balení, snad to spolu nějak dáme.
haji
@saymona (2.5.2021 13:03)
Krásnou neděli, jsem ráda, že tě vidím! Děkuji za koment, fotečku, inspiraci! Krásné špízy, jen co je pravda. A fazulová kyslá polievka by mi také chutnala hmmm
haji
@saymona (2.5.2021 13:03)
Jsem rychlejší než rychlá. Prosím tě, milá @saymona , jak děláš ajvarový dipík? Mám ajvar a potřebuji se ho zbavit. Není nic moc... Pamatuji si s dětství jugoslávský Ajvar, prodával se v takové velké placaté flaši. Byl neskutečně výborný....! Ajajaj a tento - chudák...
saymona
@haji ahoj Haji ďakujem pekne aj ja som rada ze som sa k vareche zase dostala :3 a si fakt rýchla :)
Vždy ho robím trocha inak I keď sama netuším ako chutí ale u priateľa ma úspech.
Jednoducho bud zmiešam trocha kyslej smotany a majonézy s ajvarom alebo smotanovu nátierku s Ajvarom a to vypadá bombovo chcem vždy ochutnať :/

haji
@saymona (2.5.2021 13:29)
Děkuji, dobrý nápad, nějak to zfúzovat musím. Priateľ ťa miluje, to pak všechno chutná víc a líp!! Koupila jsem si dokonce 2 sklenice, osel. Sice v akci, ale 1 by stačila vrchovato. Nejsem zvyklá potraviny vyhazovat, tak to za odměnu sjedu, s bonusy.
saymona
Ach Haji. Ale dakedy to tak je ze človek chce dačo vyskúšať ale je to v akcii 2 za 1 no tak to už radšej kúpy 2. Ale niekedy to nevyjde:/
Ja ajvar používam dakedy aj pod mäso ci do polievky keď ho musím tiež spotrebovať alebo všelijaké nátierky alebo dipy len aby to šlo s domu.
1x haji
haji
@bugout (2.5.2021 15:22)
Děkuji za koment a foto, těstoviny a brokolici miluji, vidím kousek parmezánu či?! Také jedu na zelené vlně. Špenát ještě zítra, pak změním barvy. Krásný zbytek neděle a díky za inspiraci!
bugout
@haji (2.5.2021 15:47)
Ano je to parmezán, ančovičky, cesnak a čili.... Rýchle a ľahké ako na prácu tak aj strávenie, už som hladný :-)) dám sem aj recept.
haji
@saymona (2.5.2021 16:24)
Děkuji za soucítění a rady s Ajvarem. Určitě se ho, díky tobě, rychleji pozbavím. Děkuji za fotečku, náramné punčové rezy! Ty jsi pilné a šikovné děvče!! Hezký nedělní večer a úspěšný nejen nový týden!
haji
@dr (2.5.2021 19:57)
Děkuji za fotečku, koláčik vypadá velmi chutně, hned bych s radostí dala testovací vzoreček!
1x dr
haji
@cesminaz (2.5.2021 20:49)
Děkuji za komenty a fotečky. Mně by moc chutnala jak držková, tak kysnuté koláče s jablky a pudngom. Asi bych praskla... Hezký večer, milá Cesmínko!
kucharka
Tento víkend sme mali špagety s mušlami, len neviem ako sa tento typ volá po slovensky. Almejas po španielsky, cloissas po katalánsk, vongola po taliansky... Ale bola to dobrota, naložila som si dvakrát :-))




haji
@kucharka (2.5.2021 22:11)
Děkuji za komenty a fotečky, jedno jídlo lepší než druhé. Ty mušle vidím na nějaký poddruh srdcovky /hledala jsem přes italský název a pak šla přes wikipedii:  cs.wikipedia.org/wiki/Srdcovka_jedl%C3%A1...
Určitě je to chutná záležitost, o tom nepochybuji. A tiše závidím.
Wraps s kuracím masom vypadá velmi dobře, děti takové zamotané dobroty milují. Mně by také chutnalo!
Paella v originále bude velká dobrota, k tomu blízkost moře, začínající léto. Co víc si přát?!
Sezóna salátu Maravilla by mě také nadchla. Jsem salátová. Já miluji Little gem. A také náš klasický hlávkový, ale jemný - domácí. Tvoje miska se salátem by se mi zišla... A něco sladkého ke kafíčku vypadá prudce jedle!!
Nadělala jsi mi velké chutě, díky za sdílení, jsi milá, že si vždy vzpomeneš a vložíš fotečky, komenty! Rázem se ocitnu tam u Vás...
1x staja
haji
Dnes zaděláno no kváskový chlebík, těsto už kyne.
haji
Kváskový chlebík mi dnes vyšiel ako malovaný. Mám velkou radost! Doma nezostala ani odrobinka. Šel do daru na tři strany.
haji
Moudře jsem si včera nevytáhla maso z mrazáku. Tak šup, dnes dopoledne s ním ven. Až ta věc trochu rozmrzla, zjistila jsem, že to nejsou kuřecí prsa, ale horní stehýnka velikosti vrabčích. Nevadí. Nasoleno, okořeněno, šoupnuto do lednice. Otevřela jsem si sklenici hotovky, žebra z divočáka s omáčkou nadivoko. Podáváno s chlebíkem.
saymona
Dala by som si domáci chlieb neni nič lepšie.
Hahaha haji stáva sa.
U Nás dneska vajickova polievka, kasa rezeň a zeleninový šalát.
Plus ja som si spravila kuraciu fajitu


haji
@saymona (4.5.2021 19:44)
Děkuji za koment a fotečku. S chlebíkem máš pravdu, ten se neomrzí. Obzvlášť ještě vlažný, potřený máslem a osolený. Já vím, ty s něčím nelakto. Vajíčková polévka aj br. kaše s rezňom jsou dobrota. Vidím, že též jsi dělala fajitas, což je z kuřecích prsou! Chutné jídlo. Ty moje kuřecí prsa se skrývají v mrazáku, mršky. Hezký večer!
saymona
Tak dakedy stačí iba sol. Minule som si kúpila kvaskovy chlebík zedla som polku sama :D
Áno používam flóru ta mi chuti ;3 a ešte rodkovku navrch uhuhu.
To áno bolo fajnové ;3 ostalo aj na zajtra tak mam aspoň večeru z hlavy.

1x haji
nephilim
Ja dnes sedliacky. Hrachová kaša. Na sucho opražené semienka. Tekvica. Slnečnica. Šalvia. Tí šťastnejší si dali k nej grilovanú rybu. Chorizo. Ja som skončila pri jogurte.


nephilim
@nadia56 Nebuď sebec. Podeľ sa o recept. Chlebík je krásny. Mám tu ražnú múku. Aj by som piekla. Ale nefandím kváskovaniu. Zatiaľ nachádzam len kváskové verzie.

haji
@nephilim (4.5.2021 22:44)
Děkuji za koment a krásné foto hrachové kaše se semínky! Mně by chutnalo! Uznávám, že by to něco chtělo, ale když to nejde, tak nic. Mám s "nic" bohaté zkušenosti. Teď se mi vymstilo moje chválení se, že se moje zuby zklidnily. Od pondělí navečer je to jinde. Stačil jeden "indián" a bylo vymalovano. Takže prášky, bylinky a jiné vymoženosti. Uf
haji
@nadia56 (5.5.2021 01:17)
Děkuji za koment a fotečku. Krásný chlebík jsi upekla! Jsi šikulka! A cícerová nátierka k tomu hmm Děkuji za inspiraci, recept na rostlinnú pomazánku pohledám. Chce to změnu.
nadia56
@nephilim (5.5.2021 06:46)

recept - domaci chlieb

4 dcl voda
2 cl sol
2 PL olej
1 PL melasa
1PL kmin
9,6 dcl chlebova muka
2,4 dcl razna muka
2 cl susene drozdie

cesto vymiesi domaca pekaren

vymiesene cesto dame kysnut do osatky

chlieb pecieme na kameni

ruru vyhrejeme na 500st. farenheita cca 30 minut

vykysnute cesto dame piect 10 minut na 500st. F
znizime teplotu na 365 st. F a pecieme cca 30 minut

upeceny chlebik vyberieme na mriezku,
potrieme vodou a nechame poriadne vychladnut

vyskusaj a podel sa s vysledkom

pekny den ti prajem, vela zdravia a radosti ☺
haji
@nephilim (5.5.2021 18:12)
Děkuji za inspiraci, naložím Alpu, teda klinčeky do Alpy. Už je to o fous lepší. Indián už mi nesmí do domu! Zjistila jsem zajímavou věc. Velmi mi prospívají čučoriedky. Aké iné než kanadské čučoriedky v čerstvém provedení. Měla jsem sen o čučoriedkách a malinách, že dobré na zuby, dásne. Čučoriedky vedú!
Krásné pozdravení k vám!
haji
Dnes dušené horní kuřecí ťapky na hlívě, mrkvi a stopkovém zeleru. K tomu, počítám, jasmínová rýže. Už si na to dělám třetí den chutě. Maso, hlíva a mrkva už se dusí.
2x saymona a dr
saymona
U nás dneska paradajková polievka a zapekané nokedle s mletým Mäsom.

Haji držím palce dúfam ze sa ti to dá čím skorej do poriadku :)
1x haji
haji
@saymona (6.5.2021 12:39)
Děkuji za koment a držení palců, jsi milá. Paradajková polievka je velká dobrota, zapékané nokedle s mletým maskem jsou též dobrá volba.
Mno, s mojími zuby/dásnami je to jako na houpačce. Paradontóza je vypečená záležitost.
Krásný den!
P.S. Kuřátko na zelenině s rýží bylo výborné. Alespoň něco je v pořádku.
haji
Ještě peču štrůdl s jablky, rozinkami, ochuceno skořicí a mandlemi /múkou aj plátkami/. Pravda, lístkové těsto kupované, nechtělo se mi dělat s těstem.
1x dr
nephilim
@nadia56 Ďakujem. Si láskavá. Pekáreň namám. Svorne budeme miesiť na striedačku s manželom. Tá moja ražná múka provokuje. V najlepšom sa zajtra pochválim chlebom. A v najhoršom tiež. Nech už dopadne akokoľvek.

@haji Babi používala tú Alpu aj na zápästia. Reuma. Vraj pomáhala. Ibaže tie fľaky nevyperieš. Učila som sa. Štátnice. Ústa plné drveného ľadu. Vysekávali mi zuby múdrosti. Zábava.

haji
@2010 (7.5.2021 18:15)
Děkuji za koment a chutné foto. Mně by chutnalo, krásná zeleninka s grilovaným kuřecím masíčkem! Nadělal jsi mi chutě.
haji
@kucharka (7.5.2021 21:33)
Děkuji za koment a fotečku. Vidím, že to máme podobné, kuřátko na zelenině a rýže. Velmi chutné foto! Krásný víkend přeji!
haji
No fujky, dnes mám reklamu všude, aj v postupe, za každým fotem, také přes celou obrazovku, která ztmavne se vyhoupne "něco" a ne a ne se z toho vyklikat. K tomu všechen tento marast v pohybu. Nemám slov...
haji
@afataga (8.5.2021 14:09)
Děkuji za koment a fotečku, taková schovka s krkovicí by mě bavila! Vidno, že bývaš u lesa... Krásný víkend!
haji
Potřebovala jsem zpracovat pohár nakladanej červenej kapusty. Byla kyselá a celkem hodně měkká. Vznikl salát: červená kapusta, červená paprika, cibule, jablko, jemný salám a majonéza. Trocha soli, černého pepře a worchestru. Dokonale jsem stáhla kyselost kapusty. Uf Salát je celkem jedlý, do zítra se trochu naleží.
Krásný sváteční den přeji všem!
bugout
Ja som robil kuracie tajomstvo teda improvizoval som s mäsom čo som našiel v mrázaku.... (keďže som si neuvedomil, že je dnes zavreté)


kuko95
V robote som si kúpil pár telacich stejkov je to krásne čisté mäso tak sa teším celkom príloha budú hranolky a nejaký dresing
2x haji a kvakac
haji
@bugout (8.5.2021 17:39)
Děkuji za koment a foto. Chutná improvizace, kuřecí maso je jistota. Velká výhoda, když je po ruce v mrazáku. U nás dnes také zavřeno. Vidím, že jsi dokonce vyčaroval i chlebík. Jsi šikovný!
haji
@kuko95 (8.5.2021 18:26)
Děkuji za koment a fotečku. Spíš je to provokace. Nádherný kus maska, tiše závidím... Ať se ti všechno podaří!! Dobrú chuť!
mariamka
máme ostrokyslú a morčacie ala čína je toho hafo, takže zajtra nevarím :-)
1x haji
používateľ nemá avatar
123
123
No, včera som kúpila mrazené kurča s drobkami . Reku, rozdelím/pre dvoch až-až/ bude polievka, pečeňové haluštičky a pečené ... "chybička se vloudila", drobky tam neboli... plán ostáva, ale iba bez pečeňových haluštičiek...
1x haji
kucharka
@haji (8.5.2021 05:58)
Súhlasím s tebou, je to des a hrúza.... reklamy sa motajú medzi receptami a fotopostupom, je ich viac ako odsekov postupu a fotiek a recept sa stáva neprehľadný.
Ach jaj...
Z potešenia z pozerania receptov sa stalo utrpenie :-(( Škoda.


1x haji
bugout
@haji chleba som veru mal :-) keby som nemal tak urobím nejaký prívarok z mrazeného hrášku, alebo nejakú omáčku a cestovinu. to boli druhé dve alternatívy... Nakoniec vyhrala čalamáda chlieb a vôbec neľutujem.
1x haji
haji
@mariamka (8.5.2021 20:19)
Děkuji za koment. Pěkně, asijské motto! Mně by určitě chutnalo, také jsem se chystala na podobný receptík s maskem, ale vyšlo mi to jinak. Morčacie maso miluju ve všech podobách.
Krásnou neděli!
haji
@123 (8.5.2021 21:11)
Někdy se dějí věci. Mražené kuře s droby jsem neviděla sto let. Co už, pečeňové halušky se dají lehce nahradit. Budou příště. Koupíš pečienky sólo. Zpravidla mám kousek na mrazáku.
Krásnou neděli!
haji
Přeji všem mamičkám, babinkám a prababinkám všechno nejlepší ke Svátku matek! Pevné zdraví, lásku a radost všem! Milý svátek, mám ho ráda, je fajn, že se nám vrátil.
Všem krásnou neděli, sváteční!
mijaita
Tak trochu indické chuti po delší době. Chtělo by to karfiol, ale za ty peníze si koupím 3 kostky másla! Tak jsem použila cuketu a na karfiol dojde až se bude zas chovat jako běžný "člen" české zeleniny. I tak to byl výborný oběd.


haji
@mijaita (9.5.2021 14:37)
Děkujiza koment a fotečku. Zajímavý receptík, batátové karí s cuketou v těstíčku by chutnalo i mně. Souhlas s květákem. Teď byly batáty v akci, také nevědí co by za ně chtěli v poslední době. Podobně je to i s paprikou, naťovou cibulkou a šlo by pokračovat. Už se sice od Velikonoc trochu umravnili, ale i tak je to nářez. Krásný zbytek neděle!
haji
@kvakac (10.5.2021 08:04)
Děkuji za koment a chutné foto! Držkovú polievku jsem nejedla tisíc rokov... hmm tu tvoju bych si hned dala!
Vítej, ty jsi asi kopal na záhrade, sadil planty a tak...! Krásný den!
1x kvakac
kvakac
@haji (10.5.2021 08:11)

Ostalo aj na dnes bola taká hustá ako huspenina. Musel ju krájať nožom, aby som mohol nabrať z hrnca. Vývar čo som do nej použil, tak ten robil z hovädzej nožiny s kosťou, koreňovou zeleninou a zemiakmi. Robil som ho deň vopred v pomalom hrnci. Tu mäkkú hovädzinu som krájal na drobno a pridal som to do polievky aj nastrúhanou mrkvou a zemiakom. To hu tak zahustilo. Prerábame plot tak je móóc roboty.
2x haji a staja
haji
@kvakac (10.5.2021 12:26)
Děkuji za koment, silná polievka, jen co je pravda! Dodá silu, nový plot je také potřeba. Ať se dílo daří!!
kuko95
@kvakac (10.5.2021 12:26)

Mňam držková je naj..ja keď robím tak aspoň z 2kg držiek a do 3dni je aj tak po nej.je to pochúťka a hlavne feferonova pasta a veľa čierneho korenia
haji
Dnes zaděláno na kváskový chlebík. Vybrala jsem si bezva den, má být přes 30°C, se ohřeju.
haji
Kváskový chleba dnes vyšel bezvadně. K němu jsem udělala salát: zeler bulvový aj stopkový, cibule, žlutá paprika, mrkva, jablko, domácí majonéza, sůl, citronová šťáva, špetka černého mletého pepře a pár kapek worchesteru. Trochu jsem se rozjela s množstvím salátu, ale nemám obavy, že by ostal.
1x staja
radost
@kvakac (12.5.2021 15:18)

počuj-synak
ty máš na tanieri každý deň nedeľu
či to občas býva aj inak..??
nuž
za toto môj muž
by ti "zlíbal z pusy rúž"..
:-)
kvakac
@radost (12.5.2021 17:56)

Niekedy bývajú aj pečené zemiaky s cmarom, alebo rizoto no slovenské. Počul som dobré slová, že žena ma muža treba poriadne nachovať, lebo potom mu padajú nohavice. No nie doma.
haji
@kvakac (12.5.2021 15:11)
Velmi pěkně děkuji za komenty a fotečky! Jsi mě dostal na lopatky, bo nevím, kde má prase hruď?!?! Buď jak buď, foto vypadá prudce jedle. No a podruhé jsi mě složil na lopatky vtipným komentem o padajících nohavicích. Mám dnes asi delší vedééníí... Jsi borec, jsem 2xKO. Uf. Hezký večer!
haji
Dnes variace na volné téma: bravčové plecko, žlutá paprika, stopkový zeler a dál se uvidí. Masko už se dusí, osolené, trocha černého pepře, pálivé papriky, nového koření a drceného kmínu.
Po osmé ráno u nás začalo smolit a za chvíli lilo jako z konve. Prší pořád.
haji
@kvakac (13.5.2021 11:45)
Děkuji za koment a chutné foto, rybacia polievka ve tvém podání vypadá velmi dobře, s chutí bych si dala říct, vidím tresku...?
1x kvakac
haji
Mám hotovo. Jídlo zahuštěno zátrepkou, dochuceno sojovou omáčkou, hořčicí, worchestrem a kapkou cukru, bo mi to hezky okyselilo, doladěno ligurčekom. Už mám dvě větší sklenice naplněné, zavíčkované a zabalené v dece. Zbytek na tanieri, dobrý obedík!
kvakac
@haji (13.5.2021 12:00)

Rozmýšľam nad slovami vidím tresku. Máš rentgenový zrak? Je to ozaj treska.
1x haji
bugout
@2010 katsu curry je výborné jedlo. Pre niekoho môže vyzerať netradične, ale treba ochutnať. Priznám sa, že neviem aké curry tam má byť originál, ale mne chutí viac s thajským ako s japonským (resp. Indickým)....
1x haji
haji
@2010 (13.5.2021 17:27)
Děkuji za koment a chutné foto, mně by chutnalo, díky za inspiraci.
mijaita
@bugout (13.5.2021 19:05) Žádné curry neni. Každé je smes koreni a kazde jine. Je jedno jestli indicke, thajské nebo si vyrobíš sám. Jde o pomer ruznych koreni. Indky si svá kari brání telem, aby se nikdo nedopidil jejich slozeni a chuti :-)

1x mamec
bugout
Indické, thajské aj japonské kary (curry) alebo ako chceme sú skrátka chuťovo iné a áno záleží to práve od tej zmesi korenín.... A práva o tu zmes ide. Indické a japonské sa dosť podobá a špeciálne japonske sa aj v japonsku hojne robí ako polotovar z kocky.... V indickom aj Japonskom cítiť rímsku rascu s ktorou som sa napríklad v thajskom nestretol.... Naozaj som presvedčený, že japonské kari je iné ako thajské a je vcelku logické, že to záleží od zloženia surovín. A keďže katsu kari je japonská fúzia rezňa a kari povedal som, že neviem či to je spojenie dvoch japonských jedál, alebo ovplyvnené napríklad thajskom....
1x haji
2010
Podla mna hlavny rozdiel su konzistencia japonske je velmi huste na rozdiel od inych co maju skor polievkovu konzistenciu ( ma vraj v sebe zaprazku) hovorim o ich standartnom kockovom, je to take jemne indicke kari kde vela korenin nebolo pouzitych. Thajske je super ale ina kategoria.
2x bugout a haji
bugout
Kyslá zemiaková polievka a zvyšok vianočný.... Môj obľúbený šalát + vyprážaná rybka.... a potom rybacie fašírky (ale to asi zajtra), už ich dlhšie plánujem ak budú dobré pridám aj, recept...
1x haji
haji
@bugout (15.5.2021 12:33)
Děkuji za koment, ty jsi podařený, že a zvyšok vianočný haha Také jste mi se @sovka62 nadělali vánoční chutě! Kyslá zemiaková polievka je dobrá volba. Já dnes měla za odměnu moje dušené vepřové kostky na zelenině s novými bramborami. Předtím byly s chlebíkem. Jedna flaša mi z neznámých důvodů nechytla a tak jsem ji raději zkonzumovala.
Zítra budu péct vepřové plecko s kachními droby na kmíně, kalerábový prívarok a nové brambory /španělské/.
Krásný víkend přeji všem! U náš upršený, teď byla bouřka.
haji
@mariamka (15.5.2021 14:30)
Děkuji za komenty, foto a hádanku, příjemné oživení! Já jsem neuhodla, listy mi přišly jako špenát a to by bylo moc jednoduché. Cesmínka nezklamala, ta je šošková odbornica. Hledala jsem přes google, ale ten je šoškovzodný. Až tu mi vyšlo pár receptů - je to šťavel. Uf
bugout
Na koniec som urobil aj, tie fašírky.... Keď som vyprážal tak som si povedal, nech je to z krku... Budú na studeno.


haji
@bugout (15.5.2021 17:29)
Děkuji za koment a foto, hned bych s radostí dala testovací vzoreček, rybu můžu vždy a ve všech podobách.
Právě jsem dodělala rybí pomazánku, ale někde se vloudila chybka, se mi "zdrcla". Chuť je v pořádku, konzistence pod psa.
haji
@cesminaz (15.5.2021 17:35)
Děkuji za komenty a fotečky. Kaiserky jako malované! Těstoviny se špenátem a mletým masem musí být velká dobrota!! Oh to je super inspirace, díky, milá Cesmínko! Aj k vám krásný zbytek soboty a fajn neděli!!
mariamka
@cesminaz (15.5.2021 17:34)

uf ved kto by na teba mal? :) nemam nic v zalohe, a toto nekonecne preklikavanie ma nebavi rada odovzdam stafetu, hrajte sa "deti"
haji
@mariamka (15.5.2021 17:45)
Jaké preklikávanie tě nebaví? Myslíš délku diskusie a rolování dolů?
kucharka
Aj u nás krevety! :-)) K tomu opečené pimientos de Padrón, šalát.
Včera bol opečený losos, zemiaky a brokolica. Dnes cestoviny s lososom, čo trochu zostal, a smotanou.
A k tomu bublanina podľa @luwinka , robím ju často, je super.




haji
@kimlo (16.5.2021 12:48)
Děkuji za komenty a fotečky. Májovkovú omáčku s fašírkami bych brala hned, Provensálské bochníčky vypadají náramně povedeně a chutně. Hezký zbytek neděle!
haji
@afataga (16.5.2021 14:24)
Děkuji za koment a fotečku, další povedené fašírky, salát coleslaw k nim je výborná volba! Letí pozdravení i k vám a hladím psí dámu!
haji
@kvakac (16.5.2021 14:26)
Děkuji za koment a foto, to je poctivá porce, mně by chutnalo, kuřecí prsa s brokolicí a pórem na smetaně musí být jemná dobrota. Dětem určitě chutnalo, jak je znám. Hezký nedělní večer všem u vás!
haji
@violeta (16.5.2021 14:29)
Děkuji za přání, koment a chutné foto! Krevety u vás by mi jistě chutnaly. Aj k vám krásný zbytek neděle!
haji
@kucharka (16.5.2021 16:21)
Děkuji za koment a fotečky. Vidět, že krevety jsou hodně oblíbené. Mně by chutnal i tuňák. Papričky vypadají hodně dobře, už jsem zaregistrovala debatu pod receptem. Já bych musela hodně opatrně. No a bublanina nemá chybu! Krásný nedělní večer aj k vám!
haji
@cesminaz (16.5.2021 21:56)
Děkuji za koment a foto. Špenát jako malovaný, zvláště domácí, chutná nejlíp. Dala bych si tuto porci hned a s radostí! Krásný den, milá Cesmínko!
haji
@mamamaria1 (17.5.2021 07:26)
Děkuji za koment, to musela být super torta, všetko najlepšie oslavencovi!
haji
Dnes upečený kváskový chlebík, právě vytažený z trouby. Vyšel výborně, jsem spokojená a věřím, že kvásek také.
Hezký večer všem!
haji
@zolik (20.5.2021 21:48)
Děkuji za koment a foto, pekný a isto chutný rezník, aj šalát hmm
Jsem ráda, že tě vidím, milá @zolik , krásný víkend!
haji
@bugout (21.5.2021 14:53)
Děkuji za fotečku, necháváš mě v napětí co za dobrotu jste měli. Vidím šparglu, těstovinu a ještě snad masíčko? Chutné foto!
haji
Dnes pečené brambory, žampióny, cibule, koření a na to kousek nivy. Bude to večeře. Už se peče. Krásný páteční podvečer přeji všem!
haji
@saymona (22.5.2021 12:04)
Hmm fish and chips bych si dala! Ale jen z dálky, bo dnes se musím hodně krotit.
Děkuji za koment a foto úúžasné torty, jsi šikulka!! Byla bych též nervózní, bo často tortu nepeču a nezdobím. Tvoja vyšla super.
Krásný víkend! U nás od rána prší. Musela jsem do terénu, ale už doma schnu. Dělám kuře dušené. Ráda bych ke kuřeti uvařila rýži. Teď zatím piškotky, s kafíčkem.

haji
@bugout (22.5.2021 15:45)
Děkuji za komenty a fotečky dobrého jedla! Ani já vždy nemám vařeno v poledne. Mohu si to dovolit. Hezký sobotní večer i neděli!
1x bugout
frezia68
Nevarím .....je nedeľa a deň oddychu. Na raňajky bol šmirkas a budem popíjať celý deň srvátku ( ak nezvíťazí pokušenie,lebo mám kapustový prívarok z mladej kapusty a perkelt,ale bude na zajtra) . Jarná očista tela neškodí . Všetkým príjemnú nedeľu :-).
2x kimlo a haji
haji
@frezia68 (23.5.2021 10:20)
Velmi pěkně děkuji za příjemný koment a fotečku! Ráda tě vidím, už se ti muselo škytat, milá @frezia68 ! Šmrkas bych si ráda dala, srvátku, mno bych ze soudržnosti dala též. Mladá kapusta aj perkelt by mě super lákaly! Dobrá inspirace. Krásný zbytek neděle a příjemný nový týden, pevné zdraví přeji!
haji
@cesminaz (23.5.2021 19:41)
Děkuji za komenty a fotečky, narobila si mi chutě, milá Cesmínko! Hmm kačica je fajn, zaujala mě ta červená kapusta s rozinkami - receptík by byl, prosím? Gombóce zo slivkami vypadají super a jistě i super chutí hmm Krásné pozdravení k vám! Také tě vždy ráda vidím, umíš navnadit, potěšit!
frezia68
@haji (23.5.2021 21:19)

Trocha som mala chuť si zašpásovať,preto som zverejnila srvátku.Každý tu pridáva výborné jedlá,tak reku trocha zábavy.Ale žiadna kritika nebola a Tebe,milá Haji, by som srvátku neponúkla :-)))) ,hoci súdržnosť si vážim.Tak dobrú noc ( iste už spíš ) a veľa zdravia a trpezlivosti ku komentárom.
1x haji
haji
@frezia68 (23.5.2021 22:09)
Jsi zlatá! Nespím, na mě je ještě brzy, jsem sova. Haha komenty mi většinou vrásky nedělají, trpělivosti potřebuji více v kuchyni, tam se někdy dějí věci... Klidně si zalaškuju, mám humor ráda, imunita si lebedí! Už mě znáš, ne?!
haji
@cesminaz (23.5.2021 22:28)
Moc děkuji za vločení linku s receptem. Tyjo, tak to už je kapusta jako hlavní chod, klidně bych maso objela a jen s chlebíkem si ji dala. ¨
Hmm já teď musím být hodná. Bo jsem to v pátek přepískla s pečenými žampiony a teď hezky dietka a přijde i na probiotika.
haji
@nephilim (23.5.2021 21:21)
Děkuji za fotečku krásně upečeného chlebíka! Zajímavé, že včera večer kolem 23.00 hod koment - foto nebylo načteno, asi šlo od vás pěšky... Povedený chlebík, se semínky musí být výborný. Se stále lepšíš, milá @nephilim ! Krásný nový májový týden, pevné zdraví!
nephilim
@haji Ale kde. Ja totiž musím čakať, kým mi ctená @redakcia komentár schváli. Lebo tri recepty. Že som vyskúšala tie tu zverejnené, detail. Dokonca sa vždy snažím i o foto. Úspechy. Neúspechy. Myslím si o tom svoje. Občas mám rebelskú náladu. Pridať tri recepty. Ako uvariť zemiaky. Sviečková po mojom. Však je ich tu málo. Ako uvariť cestoviny po mojom. Alebo ako pripraviť čaj. Aj také perly tu vyskytli.
Vieš, že sa teraz stravujem, ako sa dá. Tretiu pečeň by som asi neprežila. Včera som miesila. Na svoj chlieb. Rodina grilovala. Dala by som si. Ale nemocnicu už nechcem ani vidieť.
Mám skvelú konzultantku. @frezia68 Ešte ju budem otravovať. Ražnú múku som zohnala. Len ako nahradiť chlebovú. Ale chlebík chutí. Hrdinsky som uchránila polovicu.


frezia68
@Nephilim : Ak niečo potrebuješ,ozvi sa a ak budem vedieť,rada odpoviem.Ražnú nepoužívam,veď vieš,že len bezlepkové. V poslednej dobe som poľavila v pečení chleba,kupujem 250 g hotové,menej chutné a drahé. Nechodím sem pravidelne,ale môžeš mi napísať k poslednému receptu,alebo navrhni kde. Chlebík sa Ti vydaril.Mne sa občas z chleba upiekol posúch,ale chutný a nevadilo. Tak nech sa darí a opatruj sa v zdraví :-).
haji
@ frezia68 (24.5.2021 13:09) @ nephilim
I sem je možno napsat pro někoho vzkaz, otázku, koment apod. - máme otevřeno
Je dobré kuknout na lištu nad sumářem všech komentů a vybrat druhou kolonku "reakce@ xy nick" kde se každému zobrazí reakce k němu. To je nejrychlejší zjištění, že máme komenty a kde - je tam historie.
frezia68
@cesminaz (23.5.2021 22:28)

Aj ja som tam pozrela,aj som Ti dala koment.Lebo doteraz mi najviac chutila červená kapusta podľa @Sovka ,ale aj s hrozienkami vyskúšam.Nemôžeme umrieť bez poznania :-).
1x haji
haji
Dnes k obědu chlebová omeleta se sýrem, vyplynulo z potřeby zpracovat zapomenutý krajíček chleba. Peču improvizační koláč - co volalo v lednici a ve špajzu po zpracování, k tomu kousek fantazie. Nahoru kanadské čučoriedky. Dnes bez žmolenky, uvezla se mi ruka s cukrem do těsta.
kuko95
Nás dedinský mäsiar má fantastické výrobky dneska som ho opäť navštívil :) a budúci týždeň budem mať čerstvé klobásky na pečenie tie nemajú chybu
haji
@kuko95 (27.5.2021 11:58)
Děkuji za koment a foto, takové klobásy aj tlačenku bych si dala hned, vypadají prudce jedle.
kuko95
@haji (27.5.2021 17:14)

Tak ja nepochybujem o tom že v Česku sú určite parádny domáci výrobcovia nič nieje ľahšie než nejakého nájsť :)
2x haji a kimlo
haji
Dnes dusená letná kapusta - tedy české zelí - bez múky. Výborná chuť, jejda, musím si letnú kapustu letos víc užit. K tomu sekaná, už se předehřívá trouba. Járek v šišce podle @kimlo a do něho zatlačený špek. K tomu chlebík.
haji
@zolik (28.5.2021 19:12)
Děkuji za koment a chutné foto. Povedená terasová klasika, mně by chutnalo. U nás je střídavě oblačno, celkem teplo, do 20°C. Má zase pršet. Pohodový víkend přeji, hezky si to užijte!
bugout
Hneď po raňajkách si urobím raňajky na zajtra a síce špekáčikový šalát/tatranský šalát. Obed osso buco in bianco... Ešte sa zamýšľam nad nejekou rýchlou ľahkou polievkou.... A ešte upečiem jeden taky bosniakovy posúch čo som tu našiel recept (robil som aj minulý víkend je to paráda)
kuko95
Vysmazane kura podľa tinca.ja som si ho spravil podla seba sladko štipľavé..recept je perfektný
haji
@bugout (29.5.2021 05:55)
Děkuji za koment, ty jsi pilný chlapec! Dvě snídaně, hlavní chod, polévka a ještě posúch...
Osso buco jsem ještě nedělala, jen se kochám plátky v nabídce obchodu a trochu se zasním. Dobrú chuť, s radostí bych ochutnala od všeho co jsi popsal hmm
haji
@kuko95 (29.5.2021 11:23)
Děkuji za koment a fotečku, nebude takové pečené kuriatko na tebe moc suché? Žertuji, znáš mě! Krásný víkend i k vám!
1x kuko95
bugout
@haji osso buco robím prvý krát, keďže mám teraz týždne talianskej kuchyne povedal som a
1x haji
bugout
Som to omylom odoslal nedokončene:
Skrátka som ai povedal, že osso buco musím vyskúšať. A to budem robiť ešte prílohu na dva krát, polovičke risotto a sebe zemiakové pyré :-))
1x haji
haji
@bugout (29.5.2021 12:16)
Hmm, beru to pyré, ju?! Tvoja polovička se má jako na kraji v nebi.
1x bugout
56859_1426519131 - profilový obrázok
dr
dr
My sme mali dnes na obed karfiolovo-hráškovú polievku a moravské koláče.
1x haji
haji
@dr (29.5.2021 18:23)
Děkuji za koment a inspiraci. Karfiolovo hrášková polievka musí být velká dobrota! O moravských koláčích nemluvě. Dala bych si oboje. Hezký zbytek soboty a fajn neděli!
1x dr
haji
Dnes suším zelené bylinky: libeček, naťovou cibulku a kousek petrželových listů. Bude směska. Až se zima zeptá, budu mít nasušeno. Vloni jsem byla téměř bez zelených natí a to je pak velká bída. Hezký sobotní večer přeji všem!
U nás je počasí jako na houpačce, tu černo a déšť, sem tam vyleze oskar. Apríl hadr.
1x kimlo
haji
Dnes na tv barrandov ve 21.00 hod André Rieu a přátelé. Repríza, plno reklam, ale i tak je to pohlazení. Přeji pohodový, lásky plný poslech! Kdo chce a může, ať si i zatančí...
haji
@kuko95 (29.5.2021 19:48)
Děkuji za koment, utěšené foto, nadělání chutí hmm Hezký klobásový večer!
zolik
@haji (29.5.2021 20:11)
Ze, „klobasovy vecer“!
Slzy mi tecu od smiechu
1x haji
haji
@zolik (29.5.2021 20:30)
Tyjo, ještě tě budu mít na svědomí, usmála se na Vareche klobásovému pozdravu! haha
Hezký večer aj k vám!
bugout
Zatiaľ len jednoducha polievočka a obed bude casarecce, guanciale, špargľa a gorgonzola... To je asi posledný výstrelok z mojich pokusov s guanciale...


haji
@bugout (30.5.2021 12:31)
Děkuji za koment a fotečku chutné polévky, povedená aj s nočkama - máš můj obdiv, mně se ty potvorky pravidelně rozvaří. Kdo umí, ten umí! Hmm italský týden končí? a slavnostně! Mně by taková kombinace chutnala.
1x bugout
haji
Dnes kváskový chlebík, těsto už kyne, kvásek je ok. Hurá.
Dostala jsem do daru dnešní menu: mléčná polévka s vajíčkem, bramborem a bylinkami včetně kopru, kuře na paprice s těstovinou. Ani ohřívat jsem nemusela. Sousedi z patra už měli v jedenáct hodin vařeno. Rychlým patří svět.
Krásnou a pohodovou neděli přeji všem!
bugout
@haji nie, nie talianske týždne ešte nekončia, len dochádza guanciale... Ešte sú určite jedlá čo budem robiť. Len to guanciale je veľmi ospevované tak som si povedal, že musím vyskúšať. A k haluškam musím povedať, že som ich takto robil prvý krát, vždy používam haluškár a chcel som vyskúšať aj takto lyžičkou a moc mi to veru nešlo.
1x haji
haji
@bugout (30.5.2021 12:52)
Aha, guanciale končí, mám delší vedení. Jsi zbytečně skromný, nočky drží tvar a jsou rustikální, jistě chutné! Je to lepší dvěmi lyžičkami - nabrat jednou a druhou z lyžičky sebrat. Tak to párkrát "otočit" z lyžičky na lyžičku. Vždy trocha lyžičky namočit v polévce. Je to piplačka, oždara. Pak se mi rozvaří... ale práce jako na kostele. Takže zavařím "obláčky" a čau tvá Máńa.
1x bugout
bugout
@haji tak som sa aj snažil s dvoma lyžičkami. Lepilo sa to na lyžičku, nevedel som to robiť aby dobre udržali tvar a tak podobne... Ale nevadí, chutné veru boli. Musím povedať, že mne sa nikdy nerozvarili, sám neviem prečo. Raz som niekde asi tu našiel recept, nejaké komentáre a vrhol sa na to. Pridávam do nich aj múku toto bolo pomer asi 6:1 Krupica : múka, trochu masti, vajce, soľ a ligurček...
1x haji
haji
@bugout (30.5.2021 16:05)
Děkuji za komenty a chutné foto hlavního chodu. Někam si musím zapsat tvůj recept na nočky, bo ozkúšené je záruka jistoty. Díky, pak podám hlášení. Jen nevím kdy. Bo už delší dobu nemám "polévkový zub". A kdyby jenom to, letos nemám ani "hokejový zub" a to je divné, moc divné.
haji
@kucharka (30.5.2021 20:18)
Děkuji za komenty a fotečky, jak bagety, tak pletenec jsou náramně vyvedené a jistě chutné. Jsi šikulka! Aj můj chlebík dnes vyšel bezvadně.
frezia68
Večera,keď sa minulo kyslé mlieko a pečené kurča chutilo len so zeleninou. Zvyšné zemiaky opečené,postrašené praženou slaninkou a cibulou. Aj tak sa dá.....:-).


haji
@cesminaz (31.5.2021 17:11)
Děkuji za komenty a fotečky, tvoji dolmu aj poaču bych brala hned. Jedna dobrota lepší než druhá.
haji
@frezia68 (31.5.2021 17:46)
Hmm, určitě chutná záležitost, děkuji za koment a foto. Brambory jsou vděčná dobrota.
haji
@bugout (31.5.2021 18:46)
Děkuji za koment a foto, carbonare jsem neměla ani nepamatuju. Dobrá inspirace. Někdo rád více šťávy, jiný ne. Vždyť každý vaříme tak jak nám to a našim milým chutná. U nás v rodině jsme byli rozděleni hezky napůl. Bratr s maminkou jsou plavací typy /hodně šťávy, omáčky/ a já s tatínkem raději méně než více.
haji
@kuko95 (1.6.2021 09:47)
Hmm Popálit bakterie je třeba. Držková s žiletkami je dobrý nápad! Dobrú chlapáckú chuť!
haji
Včera jsem dostala další igelitku ligurčeku. Kamarádka, že "Nesu ti prácu!" Není to tak strašné, listy oprat, otrhat, nacpat do sušičky. Nasušené uložit do sklenice. Mám velkou radost, bo moje spotřeba ligurčeku je velká. Pravda, už jsem se jednou ligurčekom predávkovala - mladým, v polévce. Do vývaru kopa listů a pak ještě nakrájený do talíře s polévkou. Nic příjemného. Jeden se musí krotit. Přiměřeně, přiměřeně!
Krásný den přeji všem! A má se oteplovat, uvidíme.
mijaita
Loňské sněhy - kde jsou? Dnes na talíři se širokma nudlema. Malé hříbečky v másle, zasterilované. Delikatesa!!


haji
@mijaita (1.6.2021 12:38)
Děkuji za koment a foto, mně by moc chutnalo! Tiše závidím, hříbečky v másle hmm
haji
@zolik (1.6.2021 12:45)
Děkuji za koment a foto! Chutnalo by mi, jsem gulášová, hovězí nemá chybu. K tomu hand made nokerle, co víc si přát?!
Krásné pozdravení k vám!
haji
K brzké večeři nudle s mákem. Dlouho jsem je neměla, byly výborné!
haji
Dnes jsem pokutrovala nasušený ligurček, cibulovú nať a medvedí cesnak. Povedená směska.
kvakac
@haji

Dnes tradičné jedlo na netradičný spôsob. Mali sme cez víkend oslavu, tak som okrem iného pripravil aj na ňu utopencov s Chocholnej podľa @kimla. aby bolo dosť tak som zarobil dva päť litrové poháre. Zjedlo sa len 1,5 pohára a čo teraz so zvyškom, tak som ich zapiekol riadne v rúre aj s nálevom a všetkým čo bolo v ňom. Vrch utopencov som potrel kečupom. Verte a či nie bolo to veru chutné jedenie. Míňalo sa to ako horúce gaštany. Niekto si dal s chlebom a ako ja so zemiakovou kašou.


haji
@kvakac (2.6.2021 11:53)
Děkuji za koment a foto, jsi dobrý hospodář. Já beru s chlebíkem, ten si dodám haha
haji
@zolik (3.6.2021 15:11)
Děkuji za koment a chutné foto, kuracie pečienky mám v plánu, dobrá volba!
Já dnes dala omeletu so slaninou a novou sušenou zelenou směsí - ligurček, medvedí cesnak, cibulová nať. Bylo to výborné, s chlebíkem.
haji
Dnes hovězí zadní na cibuli, tymiánu, do toho červená tlustostěnná paprika, kousek špeku, ml. černý pepř, nové koření, bobkový list, borievky, kmín a trocha nové zelené sušené směsi. Masko už je na plotně. Dochutím později worchestrem, hořčicí a nejspíš padne i smetana /straší v lednici/. Jednou bude s chlebíkem, pak s těstovinou a nebo naopak.
Bylo jasné, že ptáky z plátků neudělám, byly malé a prokvetlé, s kousky tuku po bocích. Nevadí. Neořezávala bych to ani náhodou. Tuk je nositelem chuti a já takové masko ráda. Došlo na improvizaci. Tak uvidíme jak to bude chutnat haha
haji
@zolik k tým pagáčom píšu sem. Někdy to tak je, že recept vyzkoušený dostane stopku. U nás v různých obměnách: Dobré, ale už nevařit /nepéct/.
haji
Hotovo. Zahustila jsem záklechtkou, přidala smetanu, prohnala tyčákem. Velmi chutná omáčka a hovězí maso jako dortík. Dnes s chlebíkem. Hodil by se i knedlík, uvidíme zítra.
haji
@zolik (4.6.2021 15:40)
Jejda, ty mi děláš chutě! Takovou výbornou a bohatou polévku bych si dala líbit. Dívala jsem se na recept, dávám ještě muškátový oříšek a muškátový květ. Hmm vidím to na to, že brzy uvařím masovou polévku s játrovými knedlíčky. Utopím si klávesnici... Krásný víkend!
1x kvakac
bugout
Ja som dnes naložil utopence... A zajtra (asi aj pozajtra) bude len také úplne základne a jednoduché dusené hovädzie a k tomu ryža... A operatívne vymyslím nejakú polievku...
2x haji a kvakac
haji
@bugout (4.6.2021 19:53)
Hezky, utopenci začínají vítězit, už tu s nimi provokoval @kvakac , pevně věřím že i @kimlo je na řadě, teď ty a tak o nich začínám uvažovat. D9ky za koment, inspiraci. Hovězí je výborná volba, rýže též. Jak tě znám, polévku vystřihneš v cuku letu. Krásný víkend!
kucharka
Prišli známi na večeru a varila som na “turecké - arabské” téma.
Jahňací kebab s ryžou, kura s opečenými paprikami a bulgurlm ( podľa @cesminaz ), petržlenovo-cibuľový salát, dip so sumacom a pečený baklažán.
Ako dezert bolo ananásové “tiramisu” a čokoládovo-limetkový koláč.
Ako taká mini sladkosť boli datle plnené tahini, namáčané v čokoláde a posypané mletým kardamónom.




haji
@kvakac (5.6.2021 06:55)
Hmm, děkuji za koment a fotečku, už jsem se na recept Cesmínky dívala, je to lákavé, kari mám ráda. Jen se to bude trochu "chytat" k pánvi, ne?!
1x kvakac
kvakac
@haji (5.6.2021 07:08)

To skúsim dnes, lebo včera som to robil vo friťaku, mal som tam olej od hranoliek, tak som to dal do toho. No mám hrniec s nelepivým dnom tak dnes skúsim v tom.
1x haji
kvakac
@haji (5.6.2021 07:08)

A hneď za horúca hlásim - je pravda, že je to rýchlo hotové. Skutočne nič sa nelepí ani neprihára. Veď tam nie sú vajcia, ani zemiakový škrob čí cesnak, takže nemá z čoho prihorieť, alebo prilepiť na panvicu. Rozmýšľam, že by to išlo aj z bravčového mäsa.
1x haji
haji
@kvakac (5.6.2021 11:46)
Super! Díky za dobré zprávy, jsi muž činu!! Určitě to půjde i z bravčového maska, o tom nepochybuji. Krásný víkend k vám!
1x kvakac
haji
@bugout (5.6.2021 15:49)
Děkuji za komenty a fotečky. Pórková polévka je moje oblíbená, tobě se vždy nočky náramně povedou, jsi šikovný. Hovězí s rýží vypadá velmi chutně, klasiku miluju.
haji
@kucharka (5.6.2021 14:37)
Děkuji za koment a fotečky, zajímavé jídlo - treska s artyčoky a rýží. Tvůj salát bych si dala hned, velmi svěžě vypadá a jistě i chutná. Krásný zbytek soboty a pohodovou neděli!
1x zolik
haji
K večeři jsem měla lečo s klobásou a vejcem, k tomu chlebík. Jistit to žaludeční čaj. Hezký večer všem!
1x zolik
zolik
@haji (5.6.2021 20:11)
Boze Haji! A co zlcnik! Si sa njak odviazala. Asi Ti zacina byt lepsie, tak ides na lad tancovat?

1x haji
bugout
Je to hrozné, ale dnes ešte nemám odpoveď na túto otázku... :-)) viem len, že určite pečiem nejaký jahodovy koláč (keďže mám jahody) a chlebovy posuch (to už sa stáva v nedeľu pravidlom).... Ešte mi ostala porkova polievka a zvyšok uvidím operatívne.
2x haji a zolik
haji
@zolik (5.6.2021 21:31)
Haha, ba to si vystihla! Ale přežila jsem v pohodě, jistil to rumančekový čajík. Až jsem se divila, že jsem spala celkem v pohodě.
Žlčník je frajer, celkem se drží. Někdy se šprajcne žaludek a střeva. Kdybych se tomu moc poddávala, pila bych jenom vodu a to ještě přes sítko...
Krásnou neděli!!
Čtu že jsi měla potíže s koláčikom - to tak někdy vyjde. Písni, jak to šlo. Ju?!
2x zolik a staja
haji
@bugout (6.6.2021 06:45)
Ajajaj, jahodový koláčik, tak to držím pěsti, ať vyjde a chutná! Posúch je vždy velká dobrota, dala bych si. Krásnou neděli! A díky za komentík.
1x zolik
haji
@kimlo (6.6.2021 08:12)
Hmm, ochlebníky vypadají náramně chutně! Aj tú fazulovú polievku bych brala. Díky za koment, foto, inspiraci. At se daří!
Krásnou neděli přeji všem!
haji
Dnes jsem se konečně rozhoupala a po dlouhé, předlouhé době upekla :  varecha.pravda.sk/recepty/pudingovo-smotanovy-kolac/2202-...

Přiznám se, že jsem šla podle receptu z mimibazaru.sk a pak teprve dohledala nejvíc podobný recept tu na Vareche.
Už se peče, je s karamelovým pudingom. Někdo mi doma vypotřeboval všechny kakaové pudingy! To je úroveň...
1x zolik
zolik
@haji (6.6.2021 09:58)
Planovany, nepodareny, podrbany dezert zachranila syrova misa s ovocim (ktore bolo planovane ako ovocny salat k tomu kolacu) s dobre vychladenym ruzovym. Nastastie zijem v krajine syrov a vzdy mam aspon 4 druhy v zalohe. Chladnicke ci spajzy. Toto bol hlavny chod. ->



kucharka
@mijaita (5.6.2021 21:44)
Petržlenovo cibuľový šalát : nasekaná petrž.vňať (veľa), zmiešaná s nakrájanou cibuľou, trochu posypaná sumacom alebo červenou mletou paprikou, oliv.olej, soľ a korenie, môže sa pokvapkať citrónom.
Dip : hustá smotana (alebo jogurt) dochutená sumacom, soľou a korením, oliv.olejom a citrónom. Môže sa pridať aj trochu cesnaku.
Baklažán : prekrojený cez polovicu po dĺžke, sem tam narezaný, posypaný koreninami za’atar ... jeden s majoránkou, timiánom, soľ, korenie, druhý s rímskou rascou, koriandrom, sesamom a sumacom. A dobre pokvapkaný ol.olejom. Ugrilovať/upiecť.
Hádam som trochu nainšpirovala. Dobrú chuť.

haji
@kucharka (6.6.2021 21:24)
Děkuji za koment a fotečku. Rezne a šalátik, hmm už jsem dlouho neměla. Tortička od @elenas vypadá velmi chutně - dobrá volba!
haji
@zolik (6.6.2021 21:36)
Děkuji za koment a chutné foto! Vidíš, nakonec jsi z toho vybruslila. Teď už máš smůlu vybranou. Nejde mi do hlavy, ty starý kozák a trefíš kozla... se dějí věci. Já se docela řídím i autorem se zavedenými, osvědčenými recepty. Co už, příště být opatrnější. Já nemám dobrou zkušenost se Zlatým klasem, uvařila jsem něco, co ani zdaleka nedrželo formu. Pudink alespoň rozeznám, že není dobý /řídký/, kdežto Zlatý klas jsem vařila jen jednou - a fiasko. Krém se mi zdrcl, logicky. Odvážně jsem koupila nové 4 balíčky a ty tiše spí v krabici.
cesminaz
My sme si dnes zamaškrtili na parených buchtách, ktoré sa parili na jablkách s jahodami :-) Keďže máme dosť jahôd, tak som vymyslela takú kombináciu ;-P


zolik
@haji (6.6.2021 22:04)
Uz si budem davat velky pozor. Velmi velky pozor. Ja stary kozel a takto sa nechat nachytat

1x haji
bugout
@cesminaz toto mám rád, aj ja ich zvyknem robiť (inšpirovala nejaká turecká stránka o varení) buď s cottage syrom a praženou cibuľou alebo s cesnakovým jogurtom ako sa dáva na manti. Prvý krát som sa trochu bál ako trafím vodu a či sa urobia.... Ale vyšlo to na prvý pokus.


haji
@zolik (6.6.2021 22:59)
Jeden se pořád učí. Já si naposledy na Velikonoce skočila na nový recept. Že chlebíček s marcipánem. Když odhlédnu od toho, že byl vprostřed mírně nedopečený, přestože jsem špajdlou zkoušela xy, tak mi nechutnalo - byl velmi sytý a dal se jíst jedině s kopečkem zakysanky /aby rozrušilo sladkost apod.../. I jsem plakala. Takových dobrých surovin a taká sladká, lepkavá cihla... Pod receptem plno kladných recenzí. Sto lidí, dvě stě chutí. Na druhou stranu, když nic nového člověk nevyzkouší, neví, nemá. Vydržel extrémně dlouho, to je pravda. Takže už vím a měla jsem! Nepřenositelná zkušenost. Tak je to i v životě. Haha
haji
@cesminaz (6.6.2021 22:36)
Krása střídá nádheru, tvoje parené buchty v kombinaci jablko/jahody jsou jistě velkáá dobrota! Dala bych si, za ušami by se mi robily gule! Aj opekané cestoviny so syrom by mi chutily! Velmi povedené jedla si urobila, to ty vždy, milá Cesmínko, máš výborné chutě aj recepty. Takové recepty, o které se dá opřít! Díky za komenty, fotečky a recepty!
Krásný týden a plno dobrých chutí, pevné zdravíčko všem u vás doma!
haji
@bugout (7.6.2021 07:26)
Děkuji za koment a fotečku. Ty se nezdáš, hned napoprvé ti vyjde nový recept, postup. Jsi šikovný. Dala bych testovací vzoreček, pro mě bez opečené cibulky. Ale to je můj problém a slabší kufr. Cibulu obecně miluju a bez ní nic moc neuvařím.
haji
Díky Rtvs1 jsem včera pozdě večer nečekaně shlédla nej výběr z finále MS v hokeji z Rigy. Blahopřání vítěznému týmu Canady a dalším dvěma týmům Suomi a USA na bedně! Velký obdiv všem týmům, hrstce diváků a všem okolo, kteří zabezpečovali a také přenášeli toto MS.
mijaita
@kucharka (6.6.2021 21:43) Dekuju @kucharka :) Ty rc znam, krome toho lilku, ten zkusim. Cibule je vyborna, uz vim! Delam i pecenou cervenou s tandoori Na lilek take dojde. Jinak indickou rada varim take, skvele recepty Miska Samant.




haji
@zolik (7.6.2021 16:45)
Děkuji za koment a fotečku, pizzu mám ráda, moc ráda! Dobrá volba!
haji
Dnes je na programu kváskový chlebík. Kvásek vykynul v pořádku, to jsem ráda. Vařím uzenou krkovici, bude i klasická uzená polévka - s bramborem a krúpami. K masku ještě nevím, asi šošovica na kyslo. Uvidíme, či to dám včetně šošovice. Mám to otevřené...
Pohodový den přeji všem!
haji
Šošovica na kyslo až dnes. Za chvilku bude hotová. Uzená polévka je výborná. Uzené masko a šošovica jdou pěkně spolu, k tomu kváskový chlebík a kyslá uhorka, velká dobrota.
haji
@kuko95 (10.6.2021 09:21)
Děkuji za chutné foto, masko jako malované, narobil si mi chute!
1x kuko95
bugout
Ja som dnes otvoril "Breptov" utopencov šalát... Nakladal som ho v piatok spolu s utopencami... V recepte hovoril počkať aspoň štyri dni. Dnes je to chutné, ale zavrel som, vrátil k utopencom a budem čakať.


kimlo
@bugout (10.6.2021 16:50)

Tiež som nad ním rozmýšľal, ale najprv skúsim tie jeho posledné špekáčiky na pive. Inak kyslú kapustu nakoadam k utopencom aj ja.
1x haji
cesminaz
Ja som dnes robila jahodový lekvár, keď že máme tento rok dosť vela jahôd :-)
1x haji
haji
@bugout (10.6.2021 16:50)
Děkuji za koment a fotečku, velmi svěží utopencov šalát, slintám jako bernardýn a tiše závidím. Bože, já si budu muset naložit utopence...!
cesminaz
@bugout (7.6.2021 07:26)

S cesnakovým jogurtom som ich ešte fakt nejedla :-) Máme ich radi so syrom, alebo len tak samotné. Čo sa vody týka, je to akoby si robil tarhoňu, alebo slovenskú ryžu :-) Postup je rovnaký :-)
1x haji
haji
@cesminaz (10.6.2021 20:53)
Velmi pěkně děkuji za komenty a fotečky, jahody miluju, lekvár je sice poslední v řadě, ten miloval můj ocko a bez jahodového lekváru by neměl raňajky. Tiše závidím bohatou úrodu! Dnes jsem dostala od sousedky první a poslední krabičku jahod. Sebrali jim zahrádku. A poslední nálož ligurčeku, naťovej cibulky a výhonky z mladého česneku. Suším od dopoledne a vůně by vytlačila i mě z bytu. Hezký večer k vám, milá Cesmínko a krásné jahodové žně!
haji
@cesminaz (10.6.2021 20:53)
Tvoji jahodovou bublaninu s čokoládou bych sjela i s talířkem...... hmm
bugout
@kimlo priznám sa, že som s tým utopencovim šalátom dosť podvádzal.... To mi ostalo pár špekáčikov a nálev z utopencov a nedal som kapustu ale čo som mal otvorenú fľašku čalamády a samozrejme som pridal cibuľu a kyslú uhorku. To som urobil len taký malý pohár na skúšku. Ale je to dobre. Budem to robiť častejšie.
cesminaz
@haji (10.6.2021 21:07)

S radosťou by som ta ponúkla milá @haji :-) ešte máme zopár kúskov. Je naozaj výborná :-)
1x haji
cesminaz
@haji (10.6.2021 21:05)

Tento rok máme naozaj krásnu úrodu jahôd, dva roky dozadu ich vela nebolo. Teraz zbierame každý tretí deň 3-4kg jahôd :-) Aj upečiem z nich, aj Milchshake spravím každý deň detom :-) No a teraz som už musela urobiť z jednej dávky aj lekvár, lebo už máme aj čerešne :-) No neviem čo skôr... Krásny slnečný deň milá @haji a príjemný víkend prajem!
1x haji
haji
@cesminaz (11.6.2021 07:33)
Děkuji, milá Cesmínko, jsi sluníčko!! Aj k vám přeji krásný a pohodový jahodovo čerešňový víkend!!
haji
@zolik (11.6.2021 13:47)
Hezky!! Díky za koment a fotečku. Jsi šikulka! Krásný víkend!
haji
@bugout (11.6.2021 18:05)
To pozor, našlapuj opatrne! V Cesmínčině kuchyni pri rúre stráži @zolik . Já levituji nad rúrou, aby @zolik měla víc místa. Takže ty fušuješ u horní desky? Narábaj, prosím, opatrněj, tam mám křidýlka...
Krásné foto!
2x bugout a haji
bugout
@haji a to jedlo je výborné.... Pri trúbe toho moc nenafušujem nikomu :-)) pri hornej doske sa vcelku snažím aj keď posledných pár týždňov sa snažím aj pri tej trúbe aspoň nejaké tie základy.
1x haji
haji
@bugout (11.6.2021 18:43)
Pracuješ na sobě, o tom nepochybuji. Ale prosím, prozraď, co jsi připravil, nafotil dobrého - ať něco nezvojtím a neplácnu hloupost v názvu.
1x bugout
kimlo
Ja som dnes naložil hovädzie po burgundsky, ma to byt naložené 24 hodín, takze až sa v nedeľu podarí, pridam výsledok.


haji
@bugout (11.6.2021 19:36)
Děkuji, už to vidím v receptech. Ani plácnutí by to nebylo, spíš trapas, bo tento pokrm neznám. Se přiznám.
haji
@kimlo (11.6.2021 19:20)
Děkuji za koment a foto, hovězí po burgundsku musí být velká dobrota. V této kombinaci bych přežila i to víno. Jídla na víně nevyhledávám, tady je v tom alespoň dost zeleniny. Budeme se těšit na neděli a tvůj koment, držím pěsti! Krásný víkend!
bugout
@haji aj pre mňa je to úplná novinka čo som náhodou našiel pár dní dozadu a skrátka musel vyskúšať.
1x haji
bugout
Polievka sa už je a bravčové stehno sa robí.... Polievka pikantná zemiaková (turecká) z tadeto.... Stehno len tak dusené na rasci.... Veľa štavi a ryža....


haji
@bugout (12.6.2021 12:14)
Hmm, polévka vypadá náramně dobře. Brala bych aj to bravčové na rasci a ryžu. Mě méně šťávy, ju?! Děkuji za koment a chutné foto!
U mě se zatím nic nevylouplo. Bude nejspíš jeleň a hlávkový salát. Čekám na přistání provianťáka. Zatím je to iba plán haha tušení v dáli... Krásný den!
1x bugout
haji
@violeta (12.6.2021 13:12)
Děkuji za přání a chutné foto, takovou letní pohodičku bych si dala líbit! Krásný víkendík!
mariamka
ahoj Haji, my ranajky Kimlovu vajickovu.. obed morcacie rizoto... atd :) Nezavidim ti tuto diskusiu moderovat :)
1x haji
haji
@mariamka (12.6.2021 13:32)
Ahojík! Viděla jsem dnes tvůj koment a fotečku u @kimlo , velmi chutná musí být vajíčková pomazánka aj se šprotami, dobrý nápad, ekvivalent. Haha jsi mě pobavila, že sardelky vyprodané - není se co divit!! haha Morčacie masko miluju, aj ryžu, ddobrá volba!
Zatím je vše v pohodě a já na skle. Milá komunikace a inspirace - jsem jako ryba ve vodě. Pokud budu mimo dosah, přijde na divokou kartu. Dám nejspíš nový díl. Už je to dlouhé jako písnička. Krásný víkend, plný chutí!
cesminaz
@bugout (11.6.2021 18:05)

:-) nemám s tým žiadny problém, turecká kuchyňa je rozsiahla a ver, že ani ja ešte celkom všetko nepoznám :-)
2x bugout a haji
cesminaz
A ako sladké lístkové muffiny plnené jahodami :-) Pekný deň prajem.


1x haji
haji
@cesminaz (12.6.2021 15:20)
Děkuji za komenty a fotečky, milá Cesmínko! Hmm kuře na zázvorovo jablkovej omáčce by mně moc chutnalo a muffinky s jahodami ještě víc. Inspirativní kombinace hmm
Krásné pozdravení k vám!
bugout
A posledné slová k tej polievke, že je fakt výborná. Trochu som sa bál tej kombinácie zemiak, paradajka paprika ale vôbec nebol dôvod.... Apropo nedal som rímsku rascu. Namiesto drevených paradajok som dal jednu čerstvú a trochu pretlaku... Inak všetko dodržané. A ešte poviem, že určite nevynechať citrón... K tureckej polievke podľa mňa patrí a je tam nevyhnutný.
1x haji
haji
@bugout (12.6.2021 16:34)
Dobře, že jsi přidal link na polievku. S citrónom nejsem kamarád... to bude dilema. Ale dám na tebe, že nevyhnutné. Musím kleknout na bráchu, ať nasadí drevené paradajky haha Jeden někdy vytvoří kouzlo humoru, aniž by chtěl. Haha
S tým chlebom mě dojímáš, ty pečeš už takovú dobu chleba a nepochválíš se?! No toto?!?
luwinka
@haji

Dnes letný koláčik s mrvenickou na vrchu a vo vnútri s kúskami broskýň. Chutilo nám.


1x haji
bugout
@haji drevené čokoľvek mám v obľube, minule to boli drevené arašídy :-)) Ten chlebový posúch som už spomínal minimálne raz... Kvôli nemu som začala zháňať rôzne múky :-) bosniaky mám veľmi rád, tak som si povedal skúsim. No a k polievke citrón skrátka treba. Raz som išiel taxíkom a šofér bol Turek tak som sa s ním dal do reči o jedlách ako kuru fasulye, yayla çorbası a iskender kebab a zabudol odbočiť tak sa mi veľmi ospravedlňoval, že som ho zaskočil mojim prehľadom o tureckej kuchyni.... A špeciálne k polievkam povedal, že polievka bez citrónu je *** (kľudne si doplň)
1x haji
haji
@luwinka (12.6.2021 17:26)
Děkuji za koment a fotečky, koláče s ovocem, zvláště s broskvemi miluju. Ke kafíčku jako stvořený! Krásnou neděli a zbytek soboty!
haji
@bugout (12.6.2021 17:44)
Jaj, máš ty pravdu, drevené arašídy, už mám skleněnou růži!
Už tomu rozumím - pečeš posúchy, to vím. V odkazu receptu to má název chleba, to mě zmátlo. Promiň, měla jsem v tom názvosloví hokej.
1x bugout
bugout
@afataga ďakujem. Recept som uložil, ale skúšať budem keď sa trochu skamarátim s pečením.... Aj pri tomto jednoduchom osúchu mám problém. Teda možno som si problém sám vymyslel. Skrátka stredná časť je nalepené na papier (teda vlhká), na ktorom sa piekol. Je to normálne, alebo ho treba dlhšie piecť? Chuťovo je úžasný a nepovedal by som, že je nedopečený.... Neviem si predstaviť ako by som toto chcel skúmať hneď po upečení, aby som vedel či ho dať nazad alebo nie.... Pečenie asi nie je pre mňa.
haji
@bugout (12.6.2021 17:44)
Nedávno tu psala @nephilim o svokre č. 2 a její hlášce o tupém noži - to bude podobné, když ne stejné. haha
1x bugout
haji
@bugout (12.6.2021 19:02)
Přeblafla bych pečící papír pred ukladaním tvarov trochou masti - jemně, namastěnou rukou, ne víc.
1x bugout
kimlo
Burgundské už je v PH, ak to bude aj chutiť tak ako to vonia tak to bude fakt pochúťka…


2x haji a bugout
haji
@kimlo (12.6.2021 19:39)
Díky za průběžné foto. Vypadá to super, vůni si umím představit, přeji dobrou chuť k nedělnímu obědu!
Můj jeleň docestoval. Bude to sranda. Jsou to žebra. A docela dlouhá, takže zítra s nimi jdu ve velkém oválném kastrolu do trouby. Sekat kosti nehodlám.
1x bugout
afataga
@bugout (12.6.2021 19:02)

Skus urobit 4 mensie, nemalo by sa to nalepit, alebo urob z cesta nieco ako zemle, tie sa isto nenalepia.
1x bugout
kucharka
@bugout (12.6.2021 19:02)
Mne sa skôr zdá, že nemáš nastavený ten správny program na rúre. Vtedy sa to stáva... alebo pekáč nieje v správnej priečke.
Ak to máš všetko dobre, tak prepáč ... :-))

bugout
@kucharka piekol som v strede, Teplý vzduch na 200 ako píše autor receptu... Tuším idem pozrieť do návodu na trúbu či som to dobre nastavil. V každom prípade som vďačný za každú radu. Ale keď pečiem menšiu focacciu, alebo pide keď som robieval sa mi to nestávalo. Len toto je aj cesto z veľa vodou tak neviem. V pečení sa moc neorientujem, teda myslím cesto...