Dostala som bažanta . ošklbaného , vypitvaného . ani v jednom recepte som sa nedozvedela čo s ním mám urobiť skôr ako ho upečiem .Mal by odstát v paci ako divina?ked áno , koľko dní ? Zatiaľ som ho dala do kyslého mlieka do chladničky - to jediné som našla v jednej kuchárke .
@zareaguj
Ja bažanta pečiem v rúre - prešpikujem ho slaninkou a cesnakom, podlejem červeným vínom a okolo poukladám cibuľu, cesnak, rozmarínovú vetvičku, guličky nového korenia a jalovca.
Pečiem do mäkka, a jeme s čerstvým chlebom.
Sovka má pravdu - taká bažantia polievočka.. . mňam!
www.labuznik.com/rec_cats.php?ParentID=203...
Keď som sa vydala a po nejakom čase odsťahovala do Čiech chodili mi zajace a bažanty len s kartičkou na krku kde bola adresa.Večer podal na stanici a druhý deň sme mali chlpáčov alebo pernáčov doma.Predstavte si,že sa ani raz nič nestratilo.To boli časy!!!
Jediný nepríjemný zážitok bol ten,že som musela vypitvať,bažanta obariť,zajaca stiahnúť ,no aký bol odér v kúpelni to vám nemusím hovoriť.
Ešte veľmi dôležité bolo aký starý bol bažant .Podľa toho sa pripravoval.Pozná sa to podľa drápov.
Keď bol starý urobila sa vynikajúca polievka a potom sa mohol pripraviť ďalej.Niekedy sa stáva,že sa prestrelý pečienka a potom býva mäsko nahorklé.Dá sa to trošku odstrániť mliekom,koreninami a rozmarínom.Ale aj to patrí k tomuto rituálu.
Samozrejme vždy sa museli hľadať broky.Najprv za surova a potom ešte po úprave.Pozor na zuby.
Bažant nebýva nikdy suchý keď sa celý obalí do slaninky a pečie sa zakrytý.Očervenie aj tak do chrumkavej kožičky.