Pravé Tiramisu

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 1. marca 2019     Dĺžka videa: 2 minúty 1 sekunda

Foto a video: TV Varecha

Populárny taliansky dezert, ktorý nemá ešte ani 100 rokov

Tiramisu je klasický taliansky nepečený dezert, ktorý nie je veľmi starý. Rôzne zdroje tvrdia, že vznikol v 60-tych rokoch minulého storočia v cukrárni v oblasti Benátok a stal sa tak populárnym, že sa rozšíril nielen do celého Talianska, ale do celého sveta. V tomto recepte vám ukážeme ako si ho urobiť doma.

Suroviny

1 bal
500 g
5 ks
5 PL
3-4 dcl osladená
1 dcl
 na posypanie

Postup

  1. 1

    Pripravíme si potrebné suroviny. Vyšľaháme tuhý sneh, uvaríme silnú kávu, osladíme.

  2. 2

    Vyšľaháme žĺtky s cukrom a pridáme Mascarpone.

Diskusia k pôvodnému textovému receptu

21 komentárov k receptu
Vymazať
Pekná mozaika.Na tomto koláčiku naozaj záleží na peknom uložení piškotiek.A ty to máš naozaj vzorne urobené.

@zareaguj

Vymazať
Krasne sa podarila a urcite bola super ku kavicke ,, skus nabuduce pouzit liker Tia Maria a uvidis ten rozdiel ,, ja ju milujem naposledy som spravil taku krasnu asi 1.5kg pretoze manzelka mala chut a jej sestranica no nakoniec som ju jedol sam pretoze ja somar som pouzil normalne piskoty a nie bezlepkove, tak som sa jej prejedol :)

@zareaguj

Vymazať
krásnu ju máš, robím ju presne,ako ty, len vajec dávam 6, teda len žltka a sneh som ešte nikdy neskúšala do nej dať, dávam vyšľahanú šľahačku

@zareaguj

Vymazať
@sladkacokolada prekrásný výtvor velmi pekne sa ti podarila naskladať robím podobne ako ty, ale žltka miešam nad parou predsa trochu prejdú varom a tziež dávam šlahačku sneh nedávam , ale ako vidím drží ti to pekne pohromade takže možno že vyskúšam aj tvoj recept ....ukladám do kk

@zareaguj

Vymazať
Všetkým Vám veľmi pekne ďakujem za komentáre. Aj ja niekedy vyskúšam podľa Vás , s tou šľahačkou , ba chcela by som aj s likerom Tia Maria, no neviem či sa dá u nás kúpiť.

@zareaguj

Vymazať
Práve so dala zákusok do chladničky.Po dvoch hodinách ho ochutnáme,no môžem povedať,že už plnka mi veľmi chutila.Uvidíme.

@zareaguj

Vymazať
Tiramisu som ešte nikdy nerobila a práve dnes som kúpila 500 g mascarpone, takže skúšam tento receptím. Mňamky, už sa všetci tešíme!!!

@zareaguj

Vymazať
Neseklo sa, už sa chladí :-) Na toto množstvo mascarpone je treba 200 g piškót.
Ďakujem za recept a veľmi dobrý popis.

@zareaguj