Domáci dvojfarebný nanuk

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 28. júna 2019     Dĺžka videa: 1 minúta 10 sekúnd.

Foto a video: TV Varecha

Ak rozmýšľate nad víkendovým dezertom, máme pre vás jeden tip. Urobte si domáce nanuky s jahodami.

V týchto horúčavách sa vám asi nebude chcieť veľmi vypekať a isto oceníte niečo osviežujúce. Na toto sladké pokušenie naozaj nepotrebujete veľa. Smotana, jogurt, cukor, kakao a jahody. To je všetko. Nuž a potom už len šup do mrazáku.

Suroviny

100 g
145 g
4 ks
podľa chuti (med)
2 PL (Granko)
1/2 balenia

Postup

  1. 1

    Potrebujeme formičky na nanuky. U nás má jedna formička objem asi 100 ml, trochu menej. Ak nemáte formičky, nevadí! :) zmes nechajte zmrznúť v nádobke, ale počas mrznutia miešajte, aby ste zabránili kryštálikom. Vo formičkách sa zmes nemieša. Vezmeme si jahody, každý, koľko chce, ale 4 - 5 stačí. U nás rastú na záhrade, takže podobné nanuky môžem vyrábať každý deň :D

  2. 2

    Jahody rozmixujeme aj s trochou cukru alebo medu. Použila som cukor práškový. Potom ochutnajte, či je zmes dosť sladká. Cukor nemusíte pridať.Diskusia k pôvodnému textovému receptu

Komentáre k receptu
Vymazať
Toto je najlepší recept na zmrznuté lahôdky, a jednoduchý, bez vajec, stačí jogurt, smotana a prísady, aj ja tak robievam a mám v mrazničke ešte nenačatú jahodovú zmrzku vo vaničke (v akej bola tá pôvodná), len ju načať.
Vymazať
@Evanaaa (12.8.2017 18:04)

Ďakujem za pochvalu, :-) no, kým vznikol tento recept, bolo tu veľa nepodarkov. Treba len skúšať a skúšať. Nemusí byť len jahodový. Výborný je aj broskyňový, škoricový atď... Je to len na tebe ;-)
1x evanaaa