Zmes nakladaných syrov fotorecept

tinca - fotkatinca, 30. septembra 2011
Zmes nakladaných syrov (fotorecept)
Foto: tinca

Nakladaný encián pridal @enerrgizer aj som ho podľa neho robila, bol super a teraz som sa inšpirovala naložiť 3 druhy syrov. Blížia sa meniny, tak bude pochúťka k pivku a vínu pre hostí.

45 minút
príprava

Suroviny

2 ks
1 ks -hrudka
250 g
  - strúčiky
  bez kôstky
 bez kôstky
 -zelené a červené
 ,žltá,červená
  čerstvá
  čerstvý

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravíme si všetky suroviny. Ja som použila zo syrov hermelín, ale môže byť akýkoľvek s bielou plesňou. Kozí syr som mala hrudku. U ostatných surovín množstvá neuvádzam, každý si dá korenín a byliniek koľko chce a tiež aké chce. Ja som použila horeuvedené.

  Zmes nakladaných syrov (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Očistíme si cibuľu, cesnak,chilli papričky zbavíme žiliek a jadier. Cibuľu pokrájame na kolieska,cesnak na drobno, ale necháme si aj celé strúčky. Chilli papričky časť tiež nakrájame na drobno a časť na pásiky. Na drobno nakrájané chilli papričky /zelenú a červenú/ zmiešame s nasekaným cesnakom. Ja som použila nakladaný, ktorý je jemnejší.

  Zmes nakladaných syrov (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Napoly si prekrojíme hermelíny aj kozí syr. Ovčí syr nakrájame na kocky. Na polovičky hermelínu a kozieho syra kávovou lyžičkou nadávkujeme zmes chilli+cesnak a dobre pozatláčame do syrov.

  Zmes nakladaných syrov (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Medzi polovičky syrov vložíme po lístku čerstvej bazalky,opäť naspäť spojíme a zatlačíme.

  Zmes nakladaných syrov (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  No a môžeme nakladať do patentného pohára. Ja som dala na dno kolieska cibule,cesnak, prvý išiel hermelín, zase cibuľa, kozí syr, cibuľa a znova druhý hermelín. No a ukladáme aj ďalšie ingrediencie, olivy čierne, zelené, chilli papričky, papriky farebné, sušené rajčiny, bylinky tak aby to bolo pekne farebné až naplníme celý pohár. Samozrejme každú vrstvu prelievame olivovým olejom. Zatvoríme a uložíme do chladu. Necháme zrieť 5-7 dní. Raz za deň pohár otvoríme, aby unikli vytvorené plyny. Podávame s pečivom,chlebom a ja plánujem k tomu urobiť aj kuracie nugetky. Keďže mi ešte zostával ovčí syr, naložila som aj do ďalšieho pohára. Dobrú chuť!

  Zmes nakladaných syrov (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  No a dnes pridávam servírovanie s kuracími nugetkami v kukuričnej krupici. /Obal-miesto hladkej múky/. SUPER ZMENA!!!

  Zmes nakladaných syrov (fotorecept) - obrázok 6

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Božinku, to musí byť dobré keď je to také pekné!!!!