Zemiakový šalát
Zemiakový šalát

Zemiakový šalát bez kyslých uhoriek

dvorka - fotkadvorka, 16. apríla 2017
Zemiakový šalát bez kyslých uhoriek
Foto: dvorka

Na internetovej stránke kuchyne Lidla som našla od kuchára Ihnačáka zemiakový šalát s malou, ale zásadnou obmenou. Trocha odľahčený pre pridanie majonézy s kyslou Zobraziť celý popisNa internetovej stránke kuchyne Lidla som našla od kuchára Ihnačáka zemiakový šalát s malou, ale zásadnou obmenou. Trocha odľahčený pre pridanie majonézy s kyslou smotanou a namiesto kyslých uhoriek uhorky šalátové. Ja som nedávala čili papričky, ani stonkový zeler ako on. Zato pridám mnou vyskúšaný recept na Varechu. Je na kuchárovi, čo do šalátu pridá. Ponúkam hlavne tip na malú zmenu týkajúcu sa uhoriek ktorá stojí za vyskúšanie.

Suroviny

8 ks (alebo uparené v šupke)
1 ks
1 fľaška
5 ks
1 ks
2 ks
2,5 dl
1,5 - 2 tégliky
podľa chuti
podľa chuti
podľa chuti

Postup

 1. 1

  Umyté zemiaky so šupkou som si vopred uparila v tlakovom hrnci. Parím ich 10 minút, potom nechám odstáť kým sa mi uvoľní záklopka na vrchnáku. Vyberiem a nechám dobre vychladnúť.

 2. 2

  Do veľkej misy si postupne krájam na kocky všetky vyššie uvedené suroviny. Obielené zemiaky , na tvrdo uvarené vajíčka, cibuľu, kápiu, uhorky ošúpané a zbavené jaderníkov. Pridám nasekanú pažítku a sterilizovanú zeleninu bez nálevu.

 3. 3

  Majonézu som si spravila podľa receptu: Domáca majonéza od Mariana33 ktorá je pekná hustá a chutná. Zmiešala som ju s kyslými smotanami a horčicami plnotučnou aj kremžskou. Tento nálev som trochu osolila, okorenila mletým korením 4 farieb a primiešala k nakrájaným surovinám. Premiešala.

 4. 4

  Šalát som robila v sobotu večer aby bol v nedeľu preležaný a chutil veľmi dobre. Mne v ňom kyslé uhorky vôbec nechýbali.

Diskusia k receptu

marikafil
Ten pôvodný som skúšala aj ja - kyslú smotanu dávam do majonézových šalátov už roky, nie je potom taký mastný. No ale mne sa práve nepáčila tá šalátová uhorka - ja nabudúce dám kyslé... No ale samozrejme každému podľa jeho chuti.
boxik
@Dvorka (17.4.2017 12:14)
To je určite niečo nové a objavné ,ďakujem za objasnenie.
bababa
Ja asi tiež zostávam verná nakladaným uhorkám....
sympatak
Ano bez kyslych uhoriek? A preco?!
No a kukurica... ved nou sa krmia iba husi a kacice. :o))

Zaujímavé video z archívu TV Varecha