Pudingový zákusok
Pudingový zákusok

Zákusok Oči cárovnej fotorecept

maxinka - fotkamaxinka, 12. novembra 2017
Zákusok Oči cárovnej (fotorecept)
Foto: Maxinka

Tak pod takýmto názvom som našla recept, ktorý ma dávnejšie lákal, aby som ho vyskúšala. Patrí medzi náročnejšie recepty.

60 minút
príprava
20 minút
na 160-170 °C

Suroviny

Svetlé cesto:
6 ks
200 g
3 PL
1 PL
130 g
Tmavé cesto:
6 ks
140 g
2 KL
2 ks
3 PL
4 PL
2 PL
Krém:
2 bal
6 PL
600 ml
50 ml
250 g
Vložka:
podľa potreby
2 KL
 horúca
3 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravte oba druhy cesta. Na svetlé vyšľahajte z bielkov sneh a po častiach zapracujte cukor. Ďalej po lyžiciach zašľahajte olej, ocot a nakoniec vmiešajte škrob.

  Zákusok Oči cárovnej (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Na tmavé cesto vyšľahajte žĺtky s cukrom, zapracujte celé vajcia a po častiach olej. Zvlášť premiešajte múku s kakaom a kypriacim práškom a vmiešajte do peny.

  Zákusok Oči cárovnej (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Do vyššej formy s odnímateľným rámikom s papierom na pečenie nalejte najskôr tmavé cesto, potom aj svetlé a lyžicou krúživým pohybom premiešajte. Mramorovú piškótu pečte v trúbe vyhriatej na 160-170 °C. Mne sa upiekla približne za 20 minút. Upečenú nechajte vo vypnutej trúbe 15 minút odstáť, potom vyberte a nechajte vo forme celkom vychladnúť.

  Zákusok Oči cárovnej (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Ďalej si pripravte krém. Pudingové prášky premiešajte s cukrom, prilejte mlieko a za stáleho miešania uvarte. Pod fóliou nechajte vychladnúť. V tejto fáze do neho zašľahajte brandy a šľahačom ho zapracujte po lyžiciach do masla, ktoré ste vyšľahali dobiela.

  Zákusok Oči cárovnej (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Piškótu prekrojte po celej dĺžke, tak aby vznikli dva pláty.Jeden plát vložte späť do formy a natrite polovicou krému. Na krém poukladajte piškóty, ktorých spodky namáčajte v uvarenej káve ochutenej likérom. Základ nechajte stuhnúť v chlade.

 6. 6

  V medzičase pripravte želé podľa návodu.

  Zákusok Oči cárovnej (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Želírujúcu tekutinu nalejte na vrstvu piškót a opäť uložte do chladu. Akonáhle želé stuhne, môžete ho pretrieť ostatným krémom a priklopiť druhou polovicou plátu. Dlaňou zľahka pritlačíme. Povrch polejeme čokoládovou polevou. Ja som využila zvyšky bielej a tmavej čokolády, ktoré som premiešala na mramorový efekt.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu