Diskusia k receptu
Varená ryža

Varenie ryže pre začiatočníkov fotorecept

kvakac - fotkakvakac, 14. mája 2018

Komentáre 1 - 15 z 31


Priznám sa dobrovolné ryža mi skoro vždy prihorí. Skúsim to takto spraviť a uvidím. Každá ryža je iná, jedna potrebuje viac vody, druha menej.
1x kvakac
@Bubaya (14.5.2018 15:07)

Ohromné som priam uchvátený dobre mienenou radou ďakujem. Ešte by ma zaujalo, ako si pamätáš koľko krát si takto robila ryžu? To si robíš zárezy na futrách.
Ja: Na tuku ( olej, masť, maslo....) si upražím malú, nadrobno nakrájanú cibuľku, ale ak sa ponáhľam, dávam len sušenú cibuľku priamo do varenia, potom opražím ryžu, ktorú som aspoň v 5 vodách premyla a v poslednej chvíľu nechala postáť ( medzi tým si robím inú robotu) zalejem dostatočným množstvom vody a prikryté dusím do mäkka, samozrejme, ochutím - soľ, korenie, alebo aj bylinky. Ono sa to zdá veľa práce, ale nie je, a ak varím, nemôžem sa ponáhľať. Ale iste, každý má svoj zaužívaný spôsob......
2x kvakac, sjuz
Nerozumiem, prilohy na slovensku ako knedla, varene zemiaky su velmi jednoduche aby nerusili chut omacky, ale ryza musi byt dokomplikovana. Co tak tak kupit drahsiu kvalitnu ryzu a len ju posolit...
@Kvakac (14.5.2018 16:44)

PS: Dobré recepty sú často veľmi jednoduché, netreba dvojhodinovú prípravu. Ale kto má rád vodavú rozvarenú ryžu, ten si pošušňá.
@Bubaya (14.5.2018 20:05)

Chúďa moje zlaté to ťa už v 13 rokoch nútili variť ryžu? Mala si to potom tiež ťažký život.
1x kvakac
@Kvakac (14.5.2018 20:09)

Nechápem, prečo by malo mať "dieťa" v trinástich rokoch ťažký život, keď sa snaží uvariť, alebo už bežne varí ryžu?
Myslíš, že tieto "deti" majú ľahší a krajší život, keď sa už začínajú venovať alkoholu, cigaretám a niektoré už aj sexu? Si zas úplne mimo, ako aj u tých hríboch.
@Kvakac domnivam se, ze zacatecnik by se mel naucit ze vseho nejdriv varit bilou ryzi. A take by mel vedet, ze jsou ruzne druhy ryze. Az posleze by se ucil, jak a k cemu ryzi dochucovat, nebo varit ciste bilou. K pikantnim jidlum se vari ryze bila. I z toho duvodu vari takovou v cele Asii, v zemich arabskych. V nasich zemepisnych sirkach je take vetsina pokrmu vhodna k ryzi ciste bile. Tvoje ryze, to je pokrm sam o sobe, nebo k neochucenemu masu. Jedna slozka jidla ma byt chutove vyraznejsi nez druha. A zpusob vareni, zname vsichni, ze jich je take nekolik. Mne samotne vyhovuje jak pise @Bubaya ale i zpusob cinsky, uvarit ryzi v hodne vody par minut, proplachnout a zabalit do uterky a pokracovat na paraku. To je pak ryze! Doma jsme varili ryzi v troube, v ni jedna cibulka, ve ktere byl zapichnuty hrebicek.
Potud k tvemu receptu pouze muj nazor.
pre mna je udusena ryza chutnejsia ako vyvarena vo vode ako cestoviny.najviac sa bavim,ked niekto chce silou mocou docielit z nasej klasickej gulatozrnnej ryzu sypku.na to treba zvolit iny druh ryze samozrejme.