Tvarohovo-jablkové koláče

cesminazCesminaz, 35 ročná žena, madarsko, 11. októbra 2017 14:21
Ďalšie jej recepty »

Tvarohovo-jablkové koláčeFoto: cesminaz

Jablkové koláče má snáď každý rád :-)

18ks
porcií
20 min
na 170 °C

Suroviny

1 kg
200 g
2 dl
2 ks
1,5 dl
cca 3,5 dl
42 g
1 kl
2 kl
Plnka tvarohová:
500 g
podľa chuti
podľa chuti
plnka jablková:
4 - 5 ks
podľa chuti
podľa chuti
2 kopcovitejšie PL
Na potretie:
2 ks
kúsok

Postup prípravy

 1. 1

  Do jednej misky dáme múku, sódu bik., cukor, soľ a premiešame to lyžicou. Potom pridáme olej, bielky, jogurt a napučaný kvások, ktorý sme si zarobili z 2 dl mlieka + 1 droždie + 1 kl cukru. Zvyšných cca 1,5 dl mlieka pridávame do cesta postupne pri miesení. Vypracujeme polomäkké cesto, ktoré sa oddeluje od misky.Cesto este pomocou trochy múky vymiesime do bochníka.Nakoniec vrch poprášime múkou a necháme nakysnút na teplejšom mieste 1h...

  Tvarohovo-jablkové koláče - obrázok 1
 2. 2

  Kým cesto kysne si pripravíme plnku.4-5 väčších jablk si očistíme,polovicu postrúhame a ostatné pokrájame na malé kocky.Pridáme škoricu,cukor a 2pl pudingového prášku. Dalej potrebujeme krémový/jemný tvaroh 1,5 kelímku bude stačiť.Tvaroh zmiešame s cukrom a citrónovou šťavou podla chuti..

  Tvarohovo-jablkové koláče - obrázok 2
 3. 3

  Nakysnuté cesto vyklopíme na pomúčenú dosku.Najprv cesto roztapkáme a potom ho vyválkame na obdĺžnik hrúbky cca.5-6mm...

  Tvarohovo-jablkové koláče - obrázok 3
 4. 4

  Cesto pokrájame na väčšie kocky.Každú kocku trocha rozťapkáme a na jednej strane urobíme 2 rezy.Do druhej strany dáme pozdlž jablkovú plnku a vedla nej tvarohovú plnku.Plnkou netreba šetriť,cesto to znesie :-) Napokon uzavrieme a boky poriadne stlačíme.Koláče poukladáme na plech s papierom.

  Tvarohovo-jablkové koláče - obrázok 4
 5. 5

  Koláče potrieme žltkom,ktoré sme rozmiešali s troškou vody a dáme piect do rúry,ktorú sme si už dopredu rozohriali na 170'C na cca.20minut.Radšej si to treba ale sledovať,kedže každá rúra pečie trocha inak.Naozaj im vela času netreba,pridlho ich nepečte,lebo sa vám cesto vysuší.

  Tvarohovo-jablkové koláče - obrázok 5
 6. 6

  Hotové koláče som hned po vybratí z rúry natrela kúskom masla. Koláče sú výborné,voňavé,šťavnaté a cesto lahučké :-) Velmi chutné sú nielen v den pečenia,ale aj na druhý deň. Dobrú chuť :-)

  Tvarohovo-jablkové koláče - obrázok 6
 7. 7

  Na raňajky s čajom,mliekom,alebo aj s mliečnou kávou sú výborné :-)

  Tvarohovo-jablkové koláče - obrázok 7
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist