Tvarohová štrúdľa
Tvarohová štrúdľa

Tvarohová štrúdľa videorecept

cesminaz - fotkacesminaz, 20. októbra 2020
Tvarohová štrúdľa (videorecept)
Foto: cesminaz

Výborná, sladká ťahaná tvarohová štrúdľa, na ktorej si určite pochutí nielen rodinka, ale aj návšteva :-)
Zdroj: https://cesminazuenal.blogspot.com/2020/10/tahana-tvarohova-strudla.html?m=1

30 minút
na 180 °C

Videopostup

Suroviny

Cesto:
250 g
2 ks
2 PL
cca 1,5 dl
štipka
Plnka:
500 g klasický
2 dl
2 bal.
podľa chuti
1 ks
Na potretie:
50 g (82 %-né)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Z tejto dávky vyjdú 2 štrúdle. V miske zmiešame múku, soľ, žĺtky, olej a vlažnú vodu. Vypracujeme polomäkké pružné cesto, ktoré sa má oddeľovať od misky. Trošku ho pomocou minima múky vymiesime do bochníka.

 2. 2

  Cesto rozdelíme na dve časti, ktoré vytvarujeme do bochníka a oba bochníčky natrieme zo všetkých strán rozpusteným maslom. Trošku masla si necháme aj na potretie štrúdle pred pečením. Takto natreté bochníčky zakryjeme a necháme 20-25 minút oddychovať.

 3. 3

  Kým cesto odpočíva, spravíme plnku. Ja som zmiešala tvaroh, kryštálový a vanilkový cukor, žĺtok a hrozienka. Ale pravdaže si môže každý spraviť plnku aj podľa svojej chuti :-)

 4. 4

  Po 20 minútach bochníček najprv rozťapkáme rukami na pečiacom papieri na veľkosť taniera. Potom ho preložíme na čistý obrus a rukami jemne a pomaly naťahujeme cesto od stredu smerom k sebe/ von. Cesto vytiahneme na veľký tenučký kruh.

 5. 5

  Následne dáme na polovicu cesta polovicu plnky, okraje zahneme do vnútra a pomocou obrusu zatočíme štrúdľu ako závin. Hotové štrúdle preložíme na plech s papierom, natrieme zvyšným tekutým maslom a dáme piecť do rúry na 180 °C na cca 30 minút.

 6. 6

  Hotovú štrúdľu pocukrujeme a môžeme podávať ;-) Dobrú chuť! Pre ešte lepšiu predstavu práce s cestom a presnejší postup, si pozrite aj moje video :-)

 7. 7

  Dalšie moje recepty nájdete aj na mojom blogu cesminazuenal.blogspot.com

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Teeeeda..., ale sa ti ťahala, mohla si ju natiahnuť "z Prešporka do Vídňa"!
Pripomenula si mi mamu, tie manévre v kuchyni, keď sa piekla štrúdľa. Cesto robievala bez masla, redšie, a zhustlo až potom, čo sa hádam polhodinu rukou vyťahovalo z misy do výšky a plieskalo o jej dno. Potom ho rozdelila na bochníčky, každý zakryla ohriatym kastrólikom. Kým išla ťahať, museli sme odložiť stoličky, aby mohla chodiť okolo stola. a potom ťahala a ťahala, kým cesto neviselo zo stola na každej strane a to mal stôl dĺžku 1,5 m. Na rad prišli dokonca nožnice, tými odstrihla hrubé okraje cesta (boli bez tuku a upečené by boli tvrdé. rolovala tiež obrusom, ten dlhý valec potom stočila na tri časti a obrusom prehodila do plechu.
Robotyyy..... a tej múky po dlážke!
Obdivujem ťa, pozrela som si video, paráda.