Tvarohová torta
Tvarohová torta

Torta pre Adelku

sonulienka - fotkasonulienka, 18. júla 2017
Torta pre Adelku
Foto: Sonulienka

Piekla som pre moju pravnučku tortu. Mala 1 rôčik.

30 minút
príprava
90 minút
na 200 °C

Suroviny

Cesto:
3 PL
3 PL
3 PL
9 PL
9 ks
1 1/2 bal
Plnka:
500 ml
500 ml
400 ml
300 g
2 PL nemletý
Na potretie bokov torty:
250 ml
250 ml 40 %-ná
1 bal (za studena)
Na ozdobu:
50 g
 (maliny, černice, jahody, čučoriedky, ríbezle)
Postup

 1. 1

  Najprv som si upiekla 3 korpusy nasledovne.: 1 korpus.: 3 bielka som vyšľahala do tuha pridala 3 PL kryštálového cukru znovu šľahala do tuha, potom som pridala 3 žĺtky, jemne prešľahala toto už len na 1. stupni na šľahači. Na koniec som pridala zmiešanú múku /1 PL polohrubá, 1 PL hladká/, kakao a 1 ČL PDP. Piekla som v tortovej forme priemer 28 cm. Na spodok formy som dala pečiaci papier, boky som nevymastila. Toto som zopakovala ešte dvakrát a mala som tri krásne rovnaké korpusy. Nikdy sa mi totiž nepodarilo jeden veľký korpus pekne prekrojiť a takto mám istotu.

 2. 2

  Pokiaľ mi korpusy vychladli som si pripravila plnku nasledovne: mascarpone, tvaroh a kyslú smotanu som si dobre vymiešala, pridala postrúhanú horkú čokoládu a 2 PL nepomletého maku dobre všetko premiešala. A bola plnka hotová. Vychladnuté korpusy som natrela plnkou.

 3. 3

  Okolo torty som si urobila ďalšiu plnku - len z mascarpone a vyšľahanej šľahačky do tuha, do ktorej som pridala želatínový stužovač za studena. Tortu som dala stuhnúť do chladničky. Tým, že do krému dáte postrúhanú čokoládu Vám krém v chladničke stuhne.

  Torta pre Adelku - obrázok 3
 4. 4

  Keď bola torta stuhnutá /ja som ju robila v sobotu a dala na noc do chladničky/ v nedeľu som ju ozdobila. Čokoládu som si dala do vodného kúpeľa rozpustiť, naliala na vrch len okolo torty, poukladala ovocie na vrch dala zápich na tortu a torta bola na svete. Nestíhala som fotiť nič lebo som ešte piekla aj zákusok a slané. Tak len finálny výrobok mi odfotila vnučka. No ale hlavne, že tortička chutila.

  Torta pre Adelku - obrázok 4
 5. 5

  Ešte mi vnučka poslala ďalšie foto tak pripájam.

Diskusia k receptu

haji
Krásná práce, u tebe, jako vždy, precizní a určo výborná torta! Pravnučce k narozeninám přeji všechno nejlepší! Si šťastná prababka, je to vidno! Doufám, že si Adélka dala záležet a trochu ji "obrala"!
siisa
Prekrásna torta ! Taká, že sa aj oči najedia :) Krásne foto !
luwinka
Jej aka nádherná torta, pekne ozdobena, a este k tomu riadne vysoká, krásna.
mitzy
krásna tortička! zdobenie nemá chybu!
queen
Dobrý deň, napíšem Vám ako som to spravila a jemne dokafrala.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia