Teľacie mäso v horčicovej omáčke fotorecept

dvorka - fotkadvorka, 23. mája 2016
Teľacie mäso v horčicovej omáčke (fotorecept)
Foto: dvorka

Som naučená jesť slané jedlá, keďže moja mamka solí asi aj nadmieru. Viem, že mi soľ škodí, preto sa snažím dávky znižovať, nahrádzať bylinkami, alebo úplne vynechávať. Ryby nesolím a nekorením už dávno. Vychutnávam si ich prirodzenú chuť. Aj varené alebo parené kura nepotrebuje soľ. No včera som prvý krát skúsila aj iné mäso a to teľacie a bola som prekvapená, akú malo výbornú chuť. Možno týmto receptom niekoho inšpirujem.

6
porcií
10 minút
príprava
110 minút
tepelná úprava

Suroviny

450 g
2 ks
1 KL
0,5 KL
0,5 l (na zaliatie)
1 PL
0,5 KL
5 ks hranolčekov na prešpikovanie
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Umyté a osušené mäso som vopred prešpikovala zmrazenými hranolčekmi slaniny, ktoré sa ľahko vsunuli do mäsa. V rozohriatom kastróle som mäso zo všetkých strán nasucho opiekla aby sa zatiahlo. Kým sa opekalo mäso, uvarila som si čaj z majoránky a rasce. Bylinky sa môžu použiť aj iné, podľa chuti a dostupnosti. Mäso som odložila bokom na tanier. Na masti som podusila na tenké plátky nakrájanú cibuľu, pridala na ňu opečené mäso a zaliala precedeným čajom. Zakryla pokrievkou na tlakový hrniec a dusila 80 minút. Tlakový hrniec som otvorila, vybrala mäso, rozmixovala šťavu, pridala horčicu a mäso vložila späť. Pod klasickou pokrievkou som ešte podusila najskôr z jednej, potom z druhej strany asi po 15 minút.

    Teľacie mäso v horčicovej omáčke (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mäso som vybrala, do omáčky pridala červenú papriku a ešte nechala chvíľu prevrieť. Ako prílohu som dala zemiakovú kašu. Mäso bolo mäkké a chutné. Soľ v tomto jedle vôbec nechýbala.

    Teľacie mäso v horčicovej omáčke (fotorecept) - obrázok 2

Diskusia k receptu

alexdidi
Určite veľmi chutné jedlo, ale 80 minút v tlakovom hrnci a celkovo 110 minút na 450g kúsok TEĽACIEHO nie je priveľa? Ja robím takýto kus hovädzieho v tlakovom 45minút a je úplne mäkkučké.
dvorka
Asi som mala mäso z "ľaknutého" teľaťa. Po hodine bolo ešte žuvačkové, čo prekvapilo aj mňa. Preto som pridala ešte 20 minút.