Čokoládové drobné pečivo
Čokoládové drobné pečivo

Stracciatella srdiečka s čokoládou videorecept

tvvarecha - fotkaTV Varecha, 25. novembra 2023. Komerčný recept.

Je čas na pečenie tých najsladších, najlepších aj najčokoládovejších koláčikov. Naše stracciatella srdiečka s horkou čokoládou Figaro k nim jednoznačne tiež patria. Sú Zobraziť celý popisJe čas na pečenie tých najsladších, najlepších aj najčokoládovejších koláčikov. Naše stracciatella srdiečka s horkou čokoládou Figaro k nim jednoznačne tiež patria. Sú naozaj mňam.

20 (+ chladenie) minút
príprava
8-10 minút
na 200 °C

Suroviny

100 g
60 g
štipka
1 ks
80 g
50 g mleté
150 g
Na namáčanie:
100 g
1 ČL

Online leták

Postup

 1. 1

  Zmäknuté maslo vyšľaháme dopenista a potom k nemu pridáme cukor, štipku soli, vajce a premiesieme. Ďalej pridáme mleté mandle, múku a opäť premiesime.

 2. 2

  Na záver jemne zapracujeme najemno nasekanú čokoládu. Hotové cesto zabalíme do potravinovej fólie a dáme zachladiť na hodinu do chladničky.

 3. 3

  Vychladené cesto rozvaľkáme na pomúčenej doske na hrúbku asi 8 mm, vykrojíme srdiečka a poukladáme ich na plech vystlaný papierom na pečenie.

 4. 4

  Srdiečka pečieme v rúre vyhriatej na 200 °C približne 8 až 10 minút. Vyberieme, necháme vychladnúť.

 5. 5

  Na namáčanie rozpustíme čokoládu s kokosovým tukom vo vodnom kúpeli a potom do nej do jednej tretiny srdiečka namáčame. Necháme stuhnúť na mriežke alebo na papieri na pečenie. Môžeme dozdobiť nasekanými mandľami alebo orieškami.

Diskusia k receptu