Rýchla večera z woku fotorecept

enerrgizer - fotkaenerrgizer, 9. mája 2011

...aj vám sa určite stalo, že v mrazničke bol kúsok takého mäsa, kúsok iného, v chladničke, taká zeleninka, hentaká zeleninka a čo s tým...napríklad Zobraziť celý popis...aj vám sa určite stalo, že v mrazničke bol kúsok takého mäsa, kúsok iného, v chladničke, taká zeleninka, hentaká zeleninka a čo s tým...napríklad toto :-)

3-4
porcie
30 minút
príprava
15-20 minút
tepelná úprava

Postup

 1. 1

  ...začal som krájaním. Kuracie srdcia po dĺžke, bravčové mäso na pásiky, šampiňóny na hrubšie plátky, cibuľu tiež na plátky, cesnak na drobno, chilli na pásiky, stonkový zeler na kúsky a keď som niečo zabudol , tak to nakrájajte na hocijako :-)

  Rýchla večera z woku (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  ...do rozpáleného woku som dal lyžičku oleja a postupne som začal wokovať :-), ale každú potravinu samostatne, použil som len čerstvo mleté čierne korenie a soľ, ale tú až pred koncom opekania, lebo som to nechcel dusiť, ale zatiahnuť a nechať chrumkavé...

  Rýchla večera z woku (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  ...keď som opekal kuracie srdcia, tak som pridal trošku sójovej omáčky, aby som zvýraznil ich krásnu tmavú farbu, mám rád na tanieri kontrast. Na tanier som naložil zeleninku, potom šampiňóny, kuracie srdcia a na vrch rezance bravčového...dobrú chuť

  Rýchla večera z woku (fotorecept) - obrázok 3

Diskusia k receptu

janger
Zaujimava kombinacia, srdiecka s bravcovym! Ale iste vyborne. Paradna vecera :-).
elekra
Sliny mi tečú až po kávesnicu. Ináč bez komentára!
jerica
je čas obeda,už som najedená,výborné papaníčko,ja bez srdiečok,ináč@
enerrgizer
ďakujem :-) ...chutilo a na dnešný obed mi nezostalo, syn všetko spráskal ešte večer... @rolfynka tvrdé neboli, restovali sa len cca 4-5 minút v rozpálenom woku, ostali šťavnaté a mäkkučké...
violetacamorova
Dobrý nápad ako naložiť so "zvyškami" v chladničke a mrazničke naozaj 1* ! Kuracie srdiečka som nejedla ani nepamätám, tie tvoje si uwokoval veľmi chutne.
altyn
Veľmi lákavé... Vieš parádne využiť akože "zbytky", paráda!!! Dostávaš 9.98 bodov z desiatich! Ten kúštik som ti strhol za to, že si mi neposlal koštovku... :-)))))))))))))))))))
enerrgizer
ďakujem :-) @altyn sľubujem, že keď budem niekedy v Blave, pozvem sa na návštevu a niečo donesiem na koštovku :-)))
vini55
Tie srdiečka mi nejdú do hlavy, /skúšal som všetky formy a vždy z toho vyšla nevarený jazyk z topánok/, skúsim uvidím a zjem!
enerrgizer
tie sa vyjedli prvé :-) ... pri vysokej teplote a a naozaj len pár minút, lebo potom stvrdnú...
altyn
@enerrgizer si srdečne zvaný, teda, ak donesieš koštovku z !TVOJICH! originálov.... :-))) Mňam!
cica2
všetko tu už bolo napísané, recept sa mi velmi páči!...@altyn , ty tiež nemáš chybu:))))

Zaujímavé video z archívu TV Varecha