Rybacia polievka pre poriadneho chlapa

domi454 - fotkadomi454, 1. apríla 2013
Rybacia polievka pre poriadneho chlapa
Foto: domi454
4
porcie
30 minút
príprava
90 minút
na 100 °C

Suroviny

2-3 ks
1/2 ks
podľa chuti
3 dl
3 ks
1 ks
1 ks
2 ks
5 strúčik
2 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Mäso dáme variť do vriacej vody, do ktorej pridáme 2-3 bobkové listy, po 3-4 ks celé čierne a nové korenie a 1 polievkovú lyžicu soli. Varíme cca 7 minút. Vývar precedíme a z kostí oberieme mäso.

  2. 2

    Vo väčšom hrnci osmažíme slaninu, pridáme olej, zeleninu pokrájanú na kolieska, posmažíme, prilejeme vývar, ochutíme koreninami, pridáme lečo, podusíme. Potom pomixujeme ponorným mixérom, pridáme zemiaky nakrájané na kocky a povaríme. Nakoniec pridáme mäso z rýb a dovaríme.

Recept je zaradený do kategórií:
Ryby, Maďarská kuchyňa, Hlavné jedlá, Obed, Polievky, Varené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Tak a recept je premenovaný na RYBACIA POLIEVKA, dúfam, že s týmto už nebude mať nikto problém... A zároveň sa všetkým ospravedlňujem ktorých som názvom Halászle urazila...
1x danda3
milujem polievku z rýb a nemusím byť ani poriadny chlap, ale už mi ide krkom ;-))) stále si myslím, že múdrosť či hlúposť stokrát zopakovaná zostane vždy len tým, čím bola na začiatku. tých deväťdesiatdeväť repríz je zbytočná námaha...
1x danda3
ja teda zrovna toto jedlo nemusím, ale musím pochváliť recept, veľa ľudí toťiž z ryby hodí do koša aj to čo tam vôbec nepatrí.