Komentáre k receptu:
 • používateľ nemá avatarhaji 12. júna 2019 o 09:51

  Pěkný receptík i fota!
  @zareaguj
   1x farbuska
 • denyany - fotkadenyany 12. júna 2019 o 10:19

  Na ruské vajce som veru aj zabudla, naposledy som ho jedla ako dieťa. Blíži sa však stretnutie k polookruhlinám, tak možno urobím práve ruské vajce, keď si ho tak pekne pripomenul.
  @zareaguj
 • evanaaa - fotkaevanaaa 12. júna 2019 o 18:19

  Krása! Podobné niečo som robievala na Silvestra - 6 vajíčok na polovicu položených na mojom "lahôdkovom" šaláte, šunka klobása, saláma , uhorky, ap. na dekoráciu, rozložené na guľatom tanieri....poliate majonézou, na ktorú som opatrne napísala rímske číslice paprikovou pastou, z červených kápií ručičky, ktoré ukazovali za 5 min.12h. Ale aj spôsob, ako si robil ty "ruské" vajíčka sa mi pozdáva.
  @zareaguj
 • violetacamorova - fotkavioletacamorova 13. júna 2019 o 09:05

  ruské vajíčka nikdy nesklamú, na akýkoľvek spôsob...na tieto mi až slina stiekla.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarviera1 13. júna 2019 o 11:05

  @Sracz ...milý priateľu v kuchynskom boji ☺.Viem,že nie si ješitný a si prístupný radám,tak by som si dovolila pár rád: vajíčka polievame prelivom pred dekorovaním a obloženie salámou,syrom,šunkou a zeleninou využijeme na zakrytie šalátu - vyzerá to efektnejšie (mrkni na fota,ktoré som dala k tvojej diskusii). A ešte malá poznámka (netýka sa tvojej prezentácie) ; v studenej kuchyni platí zásada: ak používaš na dekoráciu zeleninu,tak len zo sterilizovanej (uhorky,kápia,hrášok,baby mrkvička,kukurica) alebo len z čerstvej zeleniny -nemieša sa . Na tom zákusku sa ti vsiakla poleva.Vieš dôvod? Buď si prešľahal žĺtky alebo je na vine cukor,ktorý si použil.Ak ťa to zaujíma,môžme podiskutovať,ak dáš technologický postup ako si to robil.Srdečne zdravím,Viera
  @zareaguj
 • annan - fotkaannan 13. júna 2019 o 11:47

  Aj ja som už na vajíčka zabudla,ďakujem za pripomenutie, vyzerá krásne.
  @zareaguj
 • marianne - fotkamarianne 13. júna 2019 o 13:11

  paráda, ale možno ťa bude aj toto zaujímať:-)
  » korzar.sme.sk/c/20963828/varime-s-korzarom-evergreeny...
  @zareaguj
   1x sracz
 • marianne - fotkamarianne 13. júna 2019 o 13:14

 • klukodvody - fotkaklukodvody 13. júna 2019 o 15:54

  Tak to je pořádné Ruské vejce. Vydařilo se a převedl jsi obratně předkrm do bohatého hlavního jídla, protože pochybuji, že od téhle parády někdo odejde dokud tam něco je. Srdečně Vás tam do dáli zdravíme a posíláme fotku z natáčení receptů pro rozhlas. Je to focené v klidu, když bylo po všem a už jen kafíčko a povídání. To je šéf programu a redaktorka.


  @zareaguj
 • 3sandra3 - fotka3sandra3 14. júna 2019 o 20:49

  Super, aj ruské vajcia aj orechový koláčik
  @zareaguj
 • sovka62 - fotkasovka62 15. júna 2019 o 08:52

  Si ty ale šikovný, Feri, do čoho sa pustíš. to dokážeš. A páči sa mi "tradičné na Silvestra". Lebo ja som ruské vajcia robila prvý raz práve na Silvestra, čoby stredoškoláčka v treťom ročníku, presne podľa kuchárskej knihy. Majonézu som robila domácu, vtedy sa predávala len základná a to v obchode s nápisom Ryba. Ryby som z duše neznášala nikto ma nedokázal presvedčiť, že v majonéze žiadna ryba nie je. Veď to nemalo logiku, prečo by sa predávala v Rybe bez ryby?
  Naša mama (inak výborná kuchárka, na klasiku) mi po celý čas chodila poza chrbát a "povzbudzovala" ma vetami typu: ... to sa ti nepodarí..., všetko to skynožíš..., majonéza sa doma spraviť nedá... a podobne. Asi jej na truc sa všetko vydarilo na jednotku a z ruských vajec sa u nás stala klasika. Až taká, že keď som mame po rokoch povedala, že do šalátu čosi zabudla dať, ohradila sa: "To tam ani nepatrí, hádam ma TY nebudeš učiť robiť ruské vajcia!".
  Občas, keď mám záchvat zdravšieho stravovania, nedávam do šalátu salámy. Z kuraťa uvarím vývar a salámu nahradím vychladeným, pokrájaným kuracím mäsom. Aj karotku použijem tú, ktorá sa varila vo vývare. Šalát získa trochu inú chuť, ale kto ochutnal,každý veľmi chválil.
  @zareaguj
 • sovka62 - fotkasovka62 15. júna 2019 o 08:54

  @Klukodvody , srdečne pozdravujem, je milé vidieť vás takých spokojných, usmiatych.
  @zareaguj
 • klukodvody - fotkaklukodvody 15. júna 2019 o 12:37

  @Sovka62 (15.6.2019 08:54)

  Moc a moc děkujeme. Žena má z těchto akcí hrůzu, ale vždy to ustojí. Je to super parťák. Moc pozdravujeme.
  @zareaguj


Pridaj komentár k receptu:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist