Diskusia k receptu
Ruské vajcia

Ruské vajíčka po našom fotorecept

sracz - fotkasracz, 12. júna 2019

Komentáre 1 - 13 z 13


Na ruské vajce som veru aj zabudla, naposledy som ho jedla ako dieťa. Blíži sa však stretnutie k polookruhlinám, tak možno urobím práve ruské vajce, keď si ho tak pekne pripomenul.
Krása! Podobné niečo som robievala na Silvestra - 6 vajíčok na polovicu položených na mojom "lahôdkovom" šaláte, šunka klobása, saláma , uhorky, ap. na dekoráciu, rozložené na guľatom tanieri....poliate majonézou, na ktorú som opatrne napísala rímske číslice paprikovou pastou, z červených kápií ručičky, ktoré ukazovali za 5 min.12h. Ale aj spôsob, ako si robil ty "ruské" vajíčka sa mi pozdáva.
@Sracz ...milý priateľu v kuchynskom boji ☺.Viem,že nie si ješitný a si prístupný radám,tak by som si dovolila pár rád: vajíčka polievame prelivom pred dekorovaním a obloženie salámou,syrom,šunkou a zeleninou využijeme na zakrytie šalátu - vyzerá to efektnejšie (mrkni na fota,ktoré som dala k tvojej diskusii). A ešte malá poznámka (netýka sa tvojej prezentácie) ; v studenej kuchyni platí zásada: ak používaš na dekoráciu zeleninu,tak len zo sterilizovanej (uhorky,kápia,hrášok,baby mrkvička,kukurica) alebo len z čerstvej zeleniny -nemieša sa . Na tom zákusku sa ti vsiakla poleva.Vieš dôvod? Buď si prešľahal žĺtky alebo je na vine cukor,ktorý si použil.Ak ťa to zaujíma,môžme podiskutovať,ak dáš technologický postup ako si to robil.Srdečne zdravím,Viera
Aj ja som už na vajíčka zabudla,ďakujem za pripomenutie, vyzerá krásne.
Tak to je pořádné Ruské vejce. Vydařilo se a převedl jsi obratně předkrm do bohatého hlavního jídla, protože pochybuji, že od téhle parády někdo odejde dokud tam něco je. Srdečně Vás tam do dáli zdravíme a posíláme fotku z natáčení receptů pro rozhlas. Je to focené v klidu, když bylo po všem a už jen kafíčko a povídání. To je šéf programu a redaktorka.


Si ty ale šikovný, Feri, do čoho sa pustíš. to dokážeš. A páči sa mi "tradičné na Silvestra". Lebo ja som ruské vajcia robila prvý raz práve na Silvestra, čoby stredoškoláčka v treťom ročníku, presne podľa kuchárskej knihy. Majonézu som robila domácu, vtedy sa predávala len základná a to v obchode s nápisom Ryba. Ryby som z duše neznášala nikto ma nedokázal presvedčiť, že v majonéze žiadna ryba nie je. Veď to nemalo logiku, prečo by sa predávala v Rybe bez ryby?
Naša mama (inak výborná kuchárka, na klasiku) mi po celý čas chodila poza chrbát a "povzbudzovala" ma vetami typu: ... to sa ti nepodarí..., všetko to skynožíš..., majonéza sa doma spraviť nedá... a podobne. Asi jej na truc sa všetko vydarilo na jednotku a z ruských vajec sa u nás stala klasika. Až taká, že keď som mame po rokoch povedala, že do šalátu čosi zabudla dať, ohradila sa: "To tam ani nepatrí, hádam ma TY nebudeš učiť robiť ruské vajcia!".
Občas, keď mám záchvat zdravšieho stravovania, nedávam do šalátu salámy. Z kuraťa uvarím vývar a salámu nahradím vychladeným, pokrájaným kuracím mäsom. Aj karotku použijem tú, ktorá sa varila vo vývare. Šalát získa trochu inú chuť, ale kto ochutnal,každý veľmi chválil.