Obložené ruské vajcia

bambuch - fotkabambuch, 3. mája 2012
Obložené ruské vajcia
Foto: bambuch

Obložené ruské vajcia som sa naučila ešte za éry mojej učňovskej praxi v Snack bare OD-Prior-studená kuchyňa.Tieto ruské vajcia rada pripravujem pri rôznych domácich oslavách,či sú to narodeniny,meniny,kedˇčakáme návševu,aby si mohli dať niečo pod zub.Príprava je úplne jednoduchá a rýchla.Vyskúšajte!

10
porcií
30 min. minút
príprava

Suroviny

10 ks uvarené na tvrdo
500 g
300 g
2O0 g
100 g -plátky
1 ks
2 ks
2 ks
1 ks
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Na ovalnu misu poukladáme umytý,odkvapkaný hlávkový šalát.Do stredu po veľkých lyžiciach si vypočítame 10 kôpok.Na kôpky šalátu naukladáme polovičky uvarených vajec natvrdo.Kol dokola naukladáme zatočenú šunku do tvaru ruže a striedame šunku+salámu.Doplníme udeným,na plátky nakrájaným syrom.

  2. 2

    Ako dekoráciu poukladáme paradajky,natenko nakrájanú papriku,nešúpanú a dôkladne umytú uhorku.

  3. 3

    Nakoniec vajcia oblejeme po lyžičkách tatarskou omáčkou.Vrch vajec dozdobíme olivami a petržlenovou vňaťou.DOBRÚ CHUŤ!

Diskusia k receptu

16 komentárov k receptu
Vyzerá to veľmi pekné aj po estetickej stránke a pre mňa, ktorá som skôr technický typ, aj nenáročná príprava. Ďakujem za tento recept.
Mne príprava trvá o čosi dlhšie, lebo vlašský šalát si vyrábam vlastnoručne, nemám rada tú lacnú salámu v kupovanom. Občas namiesto salámy použijem varené kuracie mäso, to už síce nie je pravý vlašák, ale je veľmi chutný.
Máš pravdu, je to rýchle, nenáročné a naozaj chutné, dá sa pomerne ľahko ozdobiť aj menej skúseným. Vždy keď položím takúto misu na stôl vidím natešené tváre, u nás je to obľúbené pohostenie.

Pridaj komentár k receptu: