Kukuricová polievka
Kukuricová polievka

Polievka na všedný deň

ancicka - fotkaancicka, 17. apríla 2019
Polievka na všedný deň
Foto: ancicka

Jednoduchá ľahká polievka.

5
porcií
20 minút
príprava

Suroviny

400 g sterilizovaná
3 ks stredne veľká
hrsť
1 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    V kastróle si na oleji speníme nadrobno pokrájanú cubuľku, potom pridáme na drobno pokrájanú mrkvu s kukuricou. Toto všetko opražíme.

  2. 2

    Potom všetko zalejeme asi 1,5 l vody. Osolíme, okoreníme a necháme variť tak asi 15 minút.

  3. 3

    Do tejto kukurično-mrkvovej polievky vsypeme ryžu a varíme pokiaľ nie je polievka pripravená na konzum.

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
@Bojar Ani ja ťa nepochválim. Tvoja gramatika na úrovni IV. cenovej zvýraznená CAPS LOCK o mnohom vypovedá. Kto si neváži vlastný jazyk, nemá právo neznášať cudzokrajné ingrediencie. Než začneš kritizovať susedov dvor, prejdi sa po vlastnom.
@Evanaaa Bola to reakcia na jeho profil. A na úvodné slová k jeho receptom. Mea culpa. Nenapísala som to hneď.

@Lorak40 Nie. Nie sme v JULSAVBA. Ani na hodine slovenčiny. Ale nie sme ani v chlieve. Alebo v osade na periférii. Trvám na svojich slovách. Kto si neváži vlastný jazyk, nezaslúži si kritizovať cudzí.

@Kimlo Pán s nickom @Bojar má na krku viac prehreškov. Kvôli jednému ypsilonu by som katany netasila. Už som odpisovala redakcii varecha.sk. Som zdatný oliezač profilov i receptov.

Považujem ťa za inteligentného človeka. Ja mám na ľudí vysoké nároky. V deviatich prípadoch z desiatich nemáš problém porozumieť textu. Trochu ma mrzí, že sme si teraz neporozumeli. Stáva sa. My nehej(t)slováci to máme občas ťažšie.
Táto vyzitka Bojara bola na závadu:

som slovák trvale žijúci v čechách. mam rád kuchyňu nážho kraja - stredného slovenska. rád sa však priučím aj niečomu novému. NEZNÁŠAM KDEJAKÉ VÝMYSLI A CUDZOKRAJNÉ INGREDIENCIE

Tak já se vrátím té polévce. Pro mně každá polévka má smysl. Někdy se až divím, jakou polévku si udělám. Nemá jméno, je z toho co zrovna vidím a dokonce někdy vyjde perla. Rychlá nenáročná polévka, pro mně dobrá a ne vždy musí člověk přidávat super recept. Však i to nejobyčejnější jídlo zasytí. Jen aby vždy bylo. Díky za recept a přejeme krásné Velikonoční svátky.

Pridaj komentár k receptu: