Pizza bez kysnutia

heleninka88 - fotkaheleninka88, 21. apríla 2020
Pizza bez kysnutia
Foto: heleninka88

Pizzu môžem vždy a všade a ešte keď je domáca :-) Tento recept je úplne najviac. Pizza chutí ako originál z pizzerky. Vyskúšajte!

20 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
400 g
200 g
1 bal.
350 ml
1 KL
1 KL
7 PL
Paradajkový základ:
140 g
3 PL
podľa chuti
2 strúčiky
50 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Spravíme si kvások - do vlažnej vody pridáme cukor a rozdrobené droždie. Kým sa spraví kvások, zmiešame všetky suroviny potrebné na cesto. Pridáme nakysnutý kvások a vymiesime. Cesto necháme 10-15 minút podkysnúť. Aleno nemusíme, môžme s cestom pracovať aj hneď, ale tu už mám odskúšané, že niekoľko minút ho necháme postáť. Cesto rozdelíme na 2 časti, ktoré vyvaľkáme do okrúhleho tvaru.

    Pizza bez kysnutia - obrázok 1
  2. 2

    Cesto natrieme paradajkovým základom, ktorý pripravíme zmiešaním uvedených surovín. Na vrch pizze dáme suroviny podľa chuti (my máme radi klasiku - šunka, syr, kukurica). Pečieme v teplovzdušnej rúre na 180 °C asi 17 minút. A v normálnej rúre na 180 °C - 24 minút. Samozrejme, každá rúra je iná, tak pizzu v priebehu pečenia kontrolujeme. Na fotke je pizza aj so syrovými okrajmi :-) Dobrú chuť ❤

    Pizza bez kysnutia - obrázok 2

Diskusia k receptu


Zatiaľ 3 komentáre
Výborne cesto. Vyskúšala som viacero ale toto je najlepšie a veľmi rýchle
Ako ju dávate piecť, myslím, či treba vymazať plech pred pečením, alebo nie?
Musím povedať, že už som mala viac pokusov upiecť domácu pizzu, ale stále to skončilo s konštatovaním, že všetko vedieť nemusím :-) no skrátka nedarilo sa a nikdy to nebolo ono. Teda až pokiaľ som nenašla tu na vareche tento skvelý recept. Dnes som ho vyskúšala a hádajte čo? pizza sa podarila a je skrátka skvelá a celkom podľa mojich predstáv. Takže ďakujem za tento super receptík a už sa neviem dočkať na komentár od syna, keď príde domov... pokiaľ mu niečo nechám :-) lebo stále chodím k tomu plechu a ujedám. Ozaj, z tohto množstva cesta mi vyšlo na 2 veľké plechy.