Hubový paprikáš
Hubový paprikáš

Paprikáš z kuriatok

Štefan Benďák
šéfkuchár reštaurácie Rouge v hoteli Mikado**** Nitra, 9. augusta 2017
Paprikáš z kuriatok
Foto: Pravda - Robert Hüttner
4
porcie
15 minút
príprava
60 minút
tepelná úprava

Suroviny

80 g
150 g
800 g
20 g
800 ml
200 g
100 g
20 g
4 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Vajíčka dáme do vodného kúpeľa nastaveného na 63 °C. Varíme hodinu. Očistenú šalotku nakrájame nadrobno. Kuriatka dôkladne umyjeme v studenej vode a necháme odkvapkať.

  2. 2

    Na spenenom masle opečieme šalotku, pridáme kuriatka a pražíme, až kým sa neodparí všetka vlhkosť. Zaprášime mletou paprikou a podlejeme vriacim vývarom. Varíme 20 minút a odstavíme. Do kuriatok zašľaháme kyslú smotanu, dochutíme soľou a korením.

  3. 3

    Stopkový zeler umyjeme a očistíme. Nakrájame na tenké prúžky a posypeme ním paprikáš spolu s petržlenovou vňaťou. Vajíčka rozklepneme a rozdelíme na jednotlivé porcie paprikáša.

Diskusia k receptu

14 komentárov k receptu
@Jojino (10.8.2017 19:12)

ak sa niekomu k tomu hodi stratene vajicko, je to jeho volba...ale robit stratene vajce hodinu, je podla mna uz take premrštene...ja napr. si robim stratene vajce bez problemov v mikrovlnke...co mi bez ohrevu vody trva 50 sekund...
@Gabriele (10.8.2017 19:20)

V mikrovlnke samozrejme... Ale tu ide o teplotu. Aj mäso je chutnejšie, keď sa tepelne spracováva niekoľko hodín, ale pri nízkej teplote. A to vajce mikrovlnku nechcelo, ono chcelo nizku teplotu, aby bolo chutnejšie a osstalo stratene.
Kuriatka na obed so žemľovým knedľom, alebo nokerlíkmi, vajce na večeru a zeler zajačikom. Ja robím kuriatka aj dubáky so šľahačkovou smotanou, mne tá kyslá nechutí.

Pridaj komentár k receptu: