Orechový koláč
Orechový koláč

Orechové rezy I

remy - fotkaremy, 4. decembra 2017
Orechové rezy I
Foto: remy

Z kuchárskej knižky z roku 1983 pod názvom Londýnske zákusky a veľmi podobný recept zo zošita nebohého strýka, ktorý bol vynikajúci kuchár a cukrár. Tento recept mal zapísaný ako Anglické rezy.

30 minút
na 170 °C

Suroviny

Cesto:
100 g
100 g
4 ks
1 kl
210 g
Na cesto:
200 g
Sneh na vrch:
4 ks
200 g
140 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Cesto: Zmäknuté maslo vymiešame s cukrom a so žĺtkami do peny. Primiešame citrónovú kôru, múku a cesto vypracujeme.

 2. 2

  Vypracované cesto rovnomerne utlačíme na plech a dáme piecť do vyhriatej trúby na cca 170 °C približne 15 minút, keď je cesto približne do polovice upečené, vyberieme ho a potrieme lekvárom.

 3. 3

  Sneh: Z bielkov vyšľaháme tuhý sneh do ktorého pridáme mleté orechy zmiešané s cukrom. Jemne premiešame. Sneh rozotrieme na cesto potreté lekvárom a dáme dopiecť na cca 15 minút.

  Orechové rezy I - obrázok 3

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
Tieto staré recepty sú hodnotné . Aj ja mám takých zopár z 80-tich rokov a stále fičia . Tvoj zákusok vyzerá skvele. Recept sa mi páči.
Jéj tento koláčik piekla aj moja mamka a tiež ho nazývala Anglické rezy, mávali sme ich aspoň raz za mesiac v nedeľu. Úplne na mňa doľahla príjemná nostalgia z tohto Vášho receptu, upečiem si ho.
Bezvadný recept, chutné rezy! Smekám - muži v zástěře a ještě pečící sladkosti - to je pro mě něco jako UFO. Je vidno, že zázraky sa stále dejú. Jsi šikovný, díky za receptík!
U nás na východe tento zákusok voláme Ruské rezy. :) Maminka ich pekáva tradične na Vianoce a Veľkú noc. Veľmi obľúbené. Najlepšie sú s kyslastým džemom. Akoby ´sladké osvieženie´.

Pridaj komentár k receptu: